Ljubljana - brezvezno mesto?

mr_

Guru
20. sep 2007
9.331
2.706
113
Aha, rihta se za turiste...mislim, kaka logika. Ce pa ze recimo, da tvoja logika je pravilna, ce ni urejeno, tudi turist ne bo sel. Ne mi rect, da se nisi slisal, kako so kaksna mesta preuredila cele mestne cetrti.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.701
6.103
113
blizu močvirne prestolnice
Še danes pa asfaltirana cesta iz Sostra proti Besnici, pa je le par km stran iz centra Ljubljane, da ne govorim o vodi, katero nimjo v letu 2014 določeni prebivalci MOL.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.501
2.859
113
v lokalni ostariji
ja mesija, ampak se pospešeno dela kanalizaciaj itd itd...

na žalost se je v zadnjih parih mandatih ZJ največ premaknilo v lj... čegledam prejšnje mandate (kjer se razen vzpenjače ni nardil ničesar).
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Vprašal sem kdaj je treba iti proti Medvodam, ne kje so!

Aja, to pa ni pomoč.

Ok, sam da vem...
zmaga.gif
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Žale je zrihtal Strgar.
Če hočemo bit natančni... park namesto vrtičkov, ki jih je ob prvem obisku Ljubljane prijateljica iz Zagreba imela za barakarsko naselje, je pa Zokijevo delo.


Da ne bom razpravljal z vsakim posebej...

Osebno smatram za katastrofo, da bo človek, ki mu očitajo toliko nepravilnosti, znova postal župan glavnega mesta.

Ampak očitati mu, da skrbi le za videz, je pa mimo.
Še posebej, če se spomnimo njegovih predhodnikov in njihove učinkovitosti, tja od Rupla pa do Simšičeve.

Dejstvo je tudi, da vsak ki dela, greši.
Tudi Zoki je, marsikje. Najbolj pa v Stožicah, ki so popolnoma zavožen projekt, če ga primerjamo z izhodišči.
Po Zokijevih obljubah naj bi celotna zadeva stala Ljubljančane le zemljišče in dovoljenja, in niti evra več. Stadion, dvorana in parkirišča naj bi bila financirana iz sredstev investitorjev - štacun ipd. Japajade...


Ampak govoriti, da se zunaj centra ne dela nič, je pa milo rečeno natolcevanje.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.406
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Citat:
Zoki pa je vsakemu podaril dolg

Dobesedno. Vsem drzavljanom, ne obcanom.

Sicer pa je Luka Lisjak lepo napisal. Tudi taksen je realen pogled na prestolnico. Ni vse samo oh in sploh kot Zoki naklada. Danes sem sel dopoldan iz BTC v center turisticno, tko kao na sprehod, v mislih ta debata tle in...porazno, ce je to lepo mesto, pol pa nekomu fali marsikaj v mozganih, tam kjer je kaksen center za estetiko al karkoli ze.

Jaz sem vsak dan v centru in center je POLN. Ne vem v katerem mestu si ti bil in ob kateri uri...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Jaz sem vsak dan v centru in center je POLN. Ne vem v katerem mestu si ti bil in ob kateri uri...

Mogoče center Sostrega. Tam je res precej prazno, to je treba priznati.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.331
2.706
113
smile-1.gif

Seveda, da ni privlacno, lahko pa bi bilo. Mogoce kaksna druga pot. Pa mimo Metelkove in avtobusne tudi ni nic privlacnega. Jaz se nikomur nisem priporocil ogleda LJ, ker res ne vidim zakaj. Pa se je ze kar nekaj tujcev obrnilo name. Tko da jaz jim za enodnevni izlet iz nasih krajev, NG, priporocim za setanje vsekakor na 1. mestu Benetke, pri nas Bled - oboje je z vlakom. Ce so bolj za naravo pa Bohinj, mogoce na Triglavska itd. Sicer pa je LJ iz nasih koncev z javnim transportom za turista bogu za hrbtom.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.809
-439
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
smile-1.gif

Seveda, da ni privlacno, lahko pa bi bilo. Mogoce kaksna druga pot. Pa mimo Metelkove in avtobusne tudi ni nic privlacnega. Jaz se nikomur nisem priporocil ogleda LJ, ker res ne vidim zakaj. Pa se je ze kar nekaj tujcev obrnilo name. Tko da jaz jim za enodnevni izlet iz nasih krajev, NG, priporocim za setanje vsekakor na 1. mestu Benetke, pri nas Bled - oboje je z vlakom. Ce so bolj za naravo pa Bohinj, mogoce na Triglavska itd. Sicer pa je LJ iz nasih koncev z javnim transportom za turista bogu za hrbtom.

čaki, čaki, a prov berem??? zate so top mesto bentke???
ok, potem je jasno da ti center lj ne bo všeč, saj je jasno, da na ulicah ni smeti, da ni raztrganih vrečk k jih galebi raztrgajo, ni vsiljivih črncev k prodajajo oriđinal torbice in ure, pravtako ni gužve za popizdi.t, kjer moreš na vsakem koraku gledat da ne boš pohodil otroka ali psa, pravtako ni drage hrane in pijače in tudi nagravžnih lepih italijanov ni na vsakem koraku. Da ne govorim o dragih vstopnicah v kulturne objekte in parkiriščih. Sej nimaš kej, to so pač benetke, sam zame osebno zelo zelo daleč od kakšnega lepega in privlačnega mesta. Sicer pa ima vsak svoj okus.

Mogoče bi moral tudi sam kdaj obiskati center mesta ljubljane, in bi potem videl, kam bi lahko usmeril tujce, ne pa samo šetat od BTC do glavne in na podlagi tega delat ocene mesta. Jest tud nobenmu ne priporočim obisk BTC al pa ID Rudnika, ker to ni nič posebnega - to ima vsako mesto. Pravtako ne priporočam nikomur sprehod ob vpadnicah, saj je tam res hrup, slab zrak, itn...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Pravtako ne priporočam nikomur sprehod ob vpadnicah, saj je tam res hrup, slab zrak, itn...

Ah, kje.

M25 recimo je en sam drevored posejan z rožicami, kjer mimo pripelje 10 avtomobilov na uro.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik capl pravi:
samo na županskih volitvah ga še pohodijo ko ščurka
evil.gif

Ne bodo.
Ker je 80% ljubljanskih "gospej" nad 50 let čisto navdušenih (in orgazmirajo!) nad brezplačnim prevozom, ki jim ga župan iz vukojebine, zvane Saraorci nudi...

(avtorske pravice na fotografijo pridržane...)
cheer.gif

2094857-Zokimobil_55_resize.JPG
 

Priponke

  • 2094857-Zokimobil_55_resize.JPG
    2094857-Zokimobil_55_resize.JPG
    126,3 KB · Ogledi: 242
Nazadnje urejeno:

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Ker je 80% ljubljanskih "gospej" nad 50 let čisto navdušenih (in orgazmirajo!) nad brezplačnim prevozom, ki jim ga župan iz vukojebine, zvane Saraorci nudi...

Si skoraj zadel.

80% turistov nad 50 let je čisto navdušenih (in orgazmirajo!) nad brezplačnim prevozom, ki jim ga nudi župan iz vukojebine.

kavalir_ljubljansko_mestno_jedro1.jpg
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.394
3.715
113
volitve so pred vrati... nova kvaliteta življenja v mestu...
BzBZwmSCYAAoKed.jpg


(župan vam polaga na srce bližino avtobusov in prometa ignorirate - po popolnem zaprtju ceste je namreč prometa kar 30% manj kot pred leti)
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Tele mize so res idiotske, naj bi se pa pripravljala popolna zapora Slovenske na odseku od Šubičeve do Gosposvetske, takrat pa bo vse skupaj malo bolj smiselno... pa še Snecerji bodo lahko uživali par minut dlje v mestnem jedru.
smile-1.gif