Ljubljana - brezvezno mesto?

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.577
9.424
113
Samo ne zato, ker je on župan!
Kje pa to piše? Dejstvo je, da bi se mogl tole nardit že 20 let nazaj in da brez, da se cesta zapre žal ne gre. Je pa Zoki za razliko od kakega drugega župana podrobno zreferiral vse faze projekta, jasne so mu študije obvozov, celo kam se bo speljala drenaža ve in tako dalje. Prejšnjič so zaglavili busi na Bavarcu pa vse do Aškerčeve. Naslednji dan so že sedel predstavniki šoferjev, policije in redarstva in so zadevo rešil, ker se zadeva ni ponovila. Dons od famoznega vesoljnega potopa kle spodaj ni blo nič, ker takoj ko je zaglavi avtobus v križišču priletita policaj in redar in rešita zadevo. Tud terminsko boljšega datuma ne bi mogli najt. Tole je zelo dobro naštudirana zadeva, ki lahko ne bi bila. Bi sam zaprli in bi rekli to je potrebno vi se pa slikajte.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.182
10.537
113
tole vljubljani se medijsko bolj pokriva kot avgustovske poplave...

breaking news v eno...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.577
9.424
113
In? Si ljubosmen? Bi rekel, da je tud to pripomoglo k temu, da dons ni kolapsa sistema.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.182
10.537
113
pri nas ga ni, za vas me pa boli k. ce smo ze pri tem...kolk je kdo ljubosumen.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.577
9.424
113
Očitno te ne boli k, če praviš prenovi glavne železniške in avtobusne postaje strel v koleno.......al si mislil Mariborsko? :oops:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.182
10.537
113
v razvitem svetu bi se verjetno to drugače lotili, tako pa že tako prometna ljubljana jo greš še bolj utrudit. Raja pa skače od veselja. in to naslednje 2,5 leti...verjetno se bo tako podaljšalo na 4, al pa zaokrožimo na 5.
Tudi za MB me bk. Se isto lotevajo projektov.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.577
9.424
113
v razvitem svetu bi se verjetno to drugače lotili, tako pa že tako prometna ljubljana jo greš še bolj utrudit. Raja pa skače od veselja. in to naslednje 2,5 leti...verjetno se bo tako podaljšalo na 4, al pa zaokrožimo na 5.
Tudi za MB me bk. Se isto lotevajo projektov.
Je Zoki lepo rekel prejšnjič, da takoj vzame v službo genija, ki pride z idejo kako bi brez zapore ceste izvedel zamenjavo in nadgradnjo nadvoza, tako da si sicer za to fazo mal zamudil, lohk pa predlagaš idejo za drugo polovico, ki pride na vrsto junija. V ponedeljek bo pa promet pod nadvozom že stekel, sicer sam za buse, ampak že to je veliko. Tud v razvitem svetu zaprejo cesto in jo, kot v tem primeru, zaprejo premišljeno. Aja, nadvoz naj bi bil končan septembra, bomo videl, če se bodo držal rokov, za razliko od tebe ta hip gledam direkt na nadvoz in nisem odvisen od mariborskih tračev.
Tako da bomo bili videli, kako bo z roki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman in sixpower

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.182
10.537
113
z več ljudi več stroji vse vitalne zadeve se naredi v x urah, potem zmanjka časa za anekse in napizdovanje.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.676
1.482
113
Emona / Carnium
Razvoj stane...nič ne sprašuj koliko...aneksi letijo...je*atga, država pa že 100 let ne vlaga v razvoj infrastrukture ali pa da bi sproti sledila...Ta zadn k je kej naredu je bil JANEZ JANŠA k je šu z lopato kot PROLETARC v AKCIJO...nimaš kej, loh se pokoljemo v slogu "kva pa lezete v ŁubŁano gužvo delat?!" al pa "pa pridte vi v ŁubŁano flet kupit al pa najmenimo plačevat"...jebada.
Ljubljančani bi bili veseli polnih vagonov modernih vlakov iz smeri štajerske, primorske, dolenjske in gorenjske,...še Zoki ne dohaja :evil:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.577
9.424
113
z več ljudi več stroji vse vitalne zadeve se naredi v x urah, potem zmanjka časa za anekse in napizdovanje.
Ne vem če je še kaj placa tamle tako za ljudi kot stroje, ampak dajmo še naprej v prazno in šimfat nekaj v naprej. Sicer bo pa že v ponedeljek jasno, če so se držali rokov in bodo busi res zapeljali pod podrtim nadvozom.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.381
3.695
113
Je Zoki lepo rekel prejšnjič, da takoj vzame v službo genija,...
Mar bi vzel v službo genija, ki ne bi naredil v centru v okviru potniškega centra še novega nakupovalnega centra - kar bo dušilo promet (in to s premalo parkirišči)... morda genija, ki bi potniški center dejansko povezal z LPP... Ali pa genija, ki bi vlakovni tovorni promet spravil ven iz centra. ... recimo....

ampak neki ma ta naš Zoki...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.577
9.424
113
Mar bi vzel v službo genija, ki ne bi naredil v centru v okviru potniškega centra še novega nakupovalnega centra - kar bo dušilo promet (in to s premalo parkirišči)... morda genija, ki bi potniški center dejansko povezal z LPP... Ali pa genija, ki bi vlakovni tovorni promet spravil ven iz centra. ... recimo....

ampak neki ma ta naš Zoki...
Očitno si ti tist genij. Pa ravno na planih enga rabjo ta hip. Javi se.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.280
1.367
113
A kako? Leta 24 verjetno znamo postavit nek montazen nadvoz nad vsem skupaj...ali ne? Kitajci verjetno v 1 dnevu, hrvati pa 1 tednu....Avtobus sicer klancine ne bo zmogel, ostali pa.
 
  • Haha
Reactions: msenjur

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.201
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Mar bi vzel v službo genija, ki ne bi naredil v centru v okviru potniškega centra še novega nakupovalnega centra - kar bo dušilo promet (in to s premalo parkirišči)... morda genija, ki bi potniški center dejansko povezal z LPP... Ali pa genija, ki bi vlakovni tovorni promet spravil ven iz centra. ... recimo....

ampak neki ma ta naš Zoki...
Obvozna proga za tovorni promet je v planu že vsaj 60 let in na njeno gradnjo Zoki nima vpliva. To je problem države in SŽ.
V okviru potniškega centra bo zgrajena poslovna stolpnica, hotel, trgovine, gostinski lokali in stanovanja. Prostora za vse to je ogromno in lokacija za vse omenjeno tudi zelo primerna. Jaz, kot živeči v Ljubljani in tudi dokaj blizu, da se bom lahko tudi peš tja odpravil, podpiram projekt. Ne vem kaj bi eni radi imeli na vsem tem prostoru, verjetno peščeno parkirišče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.771
-444
113
A kako? Leta 24 verjetno znamo postavit nek montazen nadvoz nad vsem skupaj...ali ne? Kitajci verjetno v 1 dnevu, hrvati pa 1 tednu....Avtobus sicer klancine ne bo zmogel, ostali pa.

pa dej bodi resen no! Nadvoz nad deloviščem?! :bonk: :bonk: :bonk: A kitajc ima to kakšno napihljivo varianto nadvoza?


sami brihtoli, kaj in kako je treba. najbolj pametni pa tisti, k so v lj 2x na leto, ko grejo na pregled k dohtrju.

Pa kaj, a mislite, da te projekti zrastejo na zokijevem zeljniku? A ne pomislite, da so v ozadju šolani projektanti, katerim na eni strani teži občina, da se čimprej konča zadevo zaradi prometa, na drugi strani država-železnica, da bo čimprej normalno prevozno za vlake, in nekateri še vedno mislite, da ti strokovnjaki niso izbrali najboljše možne variante, katera bo za vse najmanj boleča?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower