Ljubljana - brezvezno mesto?

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.578
9.425
113
haha, kaki avtogol.


ko zelenski, ko reče da je situacija na fronti izjemno težka.
In zakaj bi to bil avtogol? Končno gre glavna postaja v prenovo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.194
842
113
zakaj se funkcionalno nepismeni ljudje spravljajo po svoje interpretirat stvari, čeprav je vse jasno razloženo?
"V drugi fazi, ki bo predvidoma trajala od 8. januarja do 21. februarja, bosta na Dunajski cesti urejena dva vozna pasova v smeri sever in dva v smeri jug. Popolna zapora obeh pločnikov bo ostala, a bodo na zahodni strani vzpostavili koridor za pešce in kolesarje."
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.201
2.809
113
Lublana
Obišči stran
haha, kaki avtogol.


ko zelenski, ko reče da je situacija na fronti izjemno težka.

Središče Ljubljane, center (zapisano z malo) hm , ne vem, očitno bodo morali ukrepati Alter znalci in razložiti novinarju kje je središče in center mesta. :)
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.470
901
113
zakaj se funkcionalno nepismeni ljudje spravljajo po svoje interpretirat stvari, čeprav je vse jasno razloženo?
"V drugi fazi, ki bo predvidoma trajala od 8. januarja do 21. februarja, bosta na Dunajski cesti urejena dva vozna pasova v smeri sever in dva v smeri jug. Popolna zapora obeh pločnikov bo ostala, a bodo na zahodni strani vzpostavili koridor za pešce in kolesarje."
A to tako, kot delajo Šmartinsko cesto... Časovno obdobje se je podaljšalo iz 1/2 leta na 2 leti in zadeva še zdaleč ni gotova... Pa na novo postavljeni kanalizacijski pokrovi so že delno izven/pod nivoja cestišča... Kaj bo šele po parih letih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in BuDi

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.761
4.905
113
Središče Ljubljane, center (zapisano z malo) hm , ne vem, očitno bodo morali ukrepati Alter znalci in razložiti novinarju kje je središče in center mesta. :)

slovenščina je en tak zanimiv jezik...

kakšna je razlika med centrom in središčem... mislm, jest ne vem, nekak na vodi čutim, da je, sam ne znam povedat...

samo središče ni kr tko... mamo tud Središče in sicer ob Dravi
ne vem točno sredi česa to je, ker je čist v enem pozabljen vogalu nekje ob meji, ampak... nomen est omen... :sprasujemse:

 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.201
2.809
113
Lublana
Obišči stran
slovenščina je en tak zanimiv jezik...

kakšna je razlika med centrom in središčem... mislm, jest ne vem, nekak na vodi čutim, da je, sam ne znam povedat...

samo središče ni kr tko... mamo tud Središče in sicer ob Dravi
ne vem točno sredi česa to je, ker je čist v enem pozabljen vogalu nekje ob meji, ampak... nomen est omen... :sprasujemse:

Razlika je v zapisu, središče ali Središče ;)

Drugače pa slovenščina spet ni tako zelo posebna, če ni posameznih osebkov, ki po nepotrebnem komplicirajo stvari, ker se imajo za blazno pametne.:)
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.761
4.905
113
ja, ampak neka logika mora bit v tem, kdaj iz malega zraste veliko

sicer se pa motiš, sploh ne gre zato, da bi se kdo imel za blazno pametnega, vsaj jaz ne... sem pač tolk star, da že vem, da cel kup stvari ne vem
recimo tole središče pa center... me je spet zbodlo in to čist direkt... ker kot sem rekel - čutim neko razliko pa je ne znam razložit...

recimo: je GR sred LJ? Je BTC sred LJ? Je Rožnik sred LJ?

po mojem je, obatroje... je to v centru? ne ni :cool:

nagradno vprašanje - kakšna je pol razlika med centrom in središčem?
nagrada - zastoj jutr v centru, Centru, središču pa bogami i šire edin Središče ob Dravi je po mojem varno...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

henkl

Majstr
18. nov 2019
472
291
63
Četrtna skupnost Center je ožja enota Mestne občine Ljubljana, ki zajema četrti v središču Ljubljane, ki ležijo med Rožnikom in parkom Tivoli na eni ter Golovcem na drugi strani. Meri 507 ha in ima 25.795 prebivalcev.Drgač pa od bavarca do drame pa par okoliških ulic
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.578
9.425
113
Četrtna skupnost Center je ožja enota Mestne občine Ljubljana, ki zajema četrti v središču Ljubljane, ki ležijo med Rožnikom in parkom Tivoli na eni ter Golovcem na drugi strani. Meri 507 ha in ima 25.795 prebivalcev.Drgač pa od bavarca do drame pa par okoliških ulic
Naše otroće ti bo razložilo, da je to sam in izključno Prešerc. Aja, pa da si je kot mlado otroće želu Hondo, pa oči ni kupu.