LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Važno je samo ES6100, ostalo so oznake velikosti, ali pa regijskih modelov.

Glede starejših modelov pa tako, da so razlike včasih zelo minimalne. Recimo LG LM670/LM660, so kaih 150€ dražji od LM615/LM620. Pa so razlike minimalne, en refresh pač, z ene par tehnologijami vgrajenimi, pa dosti lepši so novejši, ker imajo manjši rob, to je pa to.

Podobno tudi ni kakih razlik med ES6100 ter ES6710, vsaj jaz nisem opazil.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
61
63
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:

Glede starejših modelov pa tako, da so razlike včasih zelo minimalne. Recimo LG LM670/LM660, so kaih 150€ dražji od LM615/LM620. Pa so razlike minimalne, en refresh pač, z ene par tehnologijami vgrajenimi, pa dosti lepši so novejši, ker imajo manjši rob, to je pa to.
O kakšnih starejših modelih pa ti govoriš, saj to so vsi letošnji modeli.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Z starejši model mislim jaz model z nižjo številko. Koliko je model "star" nima nobene veze, veze ima samo to, kako številko ima.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
Citat:
Uporabnik smt pravi:
tudi 55 ti hitro postane premajhna. to je stvar razvade. vcasih so bili tv-ji prav smešno majhni (če jih primerjamo z današnjimi), pa smo gledali čisto ok. sedaj pa 55 po parih dneh zgleda majhna. lp

Točno tako...
Prešaltal sem iz 42 na 55...pa sem mislil prvi dan , da sem boga za jace primu...Naslednji dan temu ni bilo več tako...
smile-1.gif


Danes bi kupil 65 ali pa več....za pameten dnar....
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Citat:
Uporabnik Morphey pravi:
Gledal sem Samsunga 46ES6100.

Kako se kaj obnese?

Sem ga kupil 2 tedna nazaj, sicer "55" velikost in moram rečt , da sem zadovoljen, tako s sliko, (gledam T2) kot samim izgledom, nastavitvami in smart hubom...
Naj povem da sem prešaltal iz 6 let stare 42 plazme panasonic .....in ni mi žal.

Aja....do sedaj, nisem naletel na datoteko, ki je TV nebi predvajal, podnapise b.p....nanj sem priklopil tudi 500gb prenosni disk in dela super, priklopil tudi brezžično tipkovnico logitech k400, dela bp...ampak na koncu sem jo dal stran, ker sem našel boljšo rešitev kar na svojem S3 telefonu. Aja, wierless našel brez problemov , nastavil prav tako...a naprimer youtube včasih mal šteka....ampak na liniji sta še 2 računalnika z povezavo v splet...

Takole na kratko...
Za jurja €, dober TV (price/performance)

Koliko oddaljen gledaš ta tv? Sam imam zdaj namen kupiti to 46ko, ampak mogoče bi si ogledal celo 55. Namreč vsi ki imajo 46 sedaj pravijo da bi vzeli večjo:)

lp

gledam z razdalje 3m....
smile-1.gif
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.939
14
38
Je 3m dovolj? Jaz imam tudi 3m. Kakšna je višina te televizije s stojalom? 80cm?

lp
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
Zakaj nebi bilo dovolj? kakorkoli - boš čez dan ugotovil da bi še večjo.....ampak, kam to pelje?
Vem...do projektorja...
wink-1.gif


Vse podatke o velikosti imaš na spletni strani proizvajalca...
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
3d normalno vidis? Men se namrec na 47LG na 2.5 m vidi ql, ce grem 20 cm blize pa se slika ze duplira.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.802
437
83
Kako se kaj poveže telefon Samsung Galaxy Nexus na Samsung Smart TV (40ES5500)? Sem pred nakupom tega telefona in bi rad kdaj pa kdaj prikazal kakšno sliko ali video na TV brezžično. Se da to (podobno kot na SGS2) na tem telefonu?
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.939
14
38
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Citat:
Uporabnik Morphey pravi:
Gledal sem Samsunga 46ES6100.

Kako se kaj obnese?

Sem ga kupil 2 tedna nazaj, sicer "55" velikost in moram rečt , da sem zadovoljen, tako s sliko, (gledam T2) kot samim izgledom, nastavitvami in smart hubom...
Naj povem da sem prešaltal iz 6 let stare 42 plazme panasonic .....in ni mi žal.

Aja....do sedaj, nisem naletel na datoteko, ki je TV nebi predvajal, podnapise b.p....nanj sem priklopil tudi 500gb prenosni disk in dela super, priklopil tudi brezžično tipkovnico logitech k400, dela bp...ampak na koncu sem jo dal stran, ker sem našel boljšo rešitev kar na svojem S3 telefonu. Aja, wierless našel brez problemov , nastavil prav tako...a naprimer youtube včasih mal šteka....ampak na liniji sta še 2 računalnika z povezavo v splet...

Takole na kratko...
Za jurja €, dober TV (price/performance)

Koliko oddaljen gledaš ta tv? Sam imam zdaj namen kupiti to 46ko, ampak mogoče bi si ogledal celo 55. Namreč vsi ki imajo 46 sedaj pravijo da bi vzeli večjo:)

lp

55 on the way
cool-1.gif
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
pravite, da je 55ka OK za gledanje s 3m - potem se mi izbira skrči na samsung ES6100 in LG LM620s (zdaj imam 5 let starega philipsa - 42")

oba sem si že v živo ogledal (sicer ne v optimalnem okolju - v trgovini in seveda ne dovolj temeljito, da bi testiral vse kar bi moral) pa me zanima kaj bi vi izbrali:

+Samsung: malenkost cenejši ni "glossy" ekran
+LG: pasivni 3D, 4x HDMI vhod

bistvenih pomanjkljivosti na sliki nisem opazil. sem pa zdaj malo forume prebiral in če sem prav razumel LGju ne dela trumotion in je gledanje športa hendikepirano?
po drugi strani koliko je lahko dejansko moteč tale glossy ekran?
 
Nazadnje urejeno:

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.939
14
38
Imam 55ES6100 in imam težave s šumniki pri podnapisih ko gledam film iz usb-ja. Ž normalno pokaže, č-ja pa ne.. Ali kdo ve kje je težava?
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
44
Imam LG42' LM660S in sem zadnjič vstavil usb da sprobam snemanje in je najprej inicializiral/formatiral ali nekaj takega...sedaj mi laptop sploh ne odpre več tega USB ključa. V čem je catch??

lp
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.939
14
38
Ali se da predvajati film iz siol box s, preko usb-ja? da mi ga ni treba dajati v tv usb. Nisem nikjer našel opcije.

lp
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
44
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Če se ne motim, ga formatira v linux. Enako je z Samsungom. Če imaš ubuntu potem, ga lahko prebereš z njim.

lahko tole reversam nekak? da mi bo USB normalno spet na laptopu delal