LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
Kar se mene tiče - večje je boljše - če ti le prostor dopušča; pri nas se 55" gleda od dobrih dveh metrov naprej (odvisno kje v sobi si); par dni se ti zdi prevelika, a se hitro razvadiš
smile-1.gif
verjetno bo komu to overkill... ampak tko to je.

Pojdi pogledat po trgovinah in probaj ocenit; v BB BTC imajo še stolčke,... in 2 tipa ki vesta veliko (en visok, mislim da ma očala... in en "tamau"), vzamejo si čas, lahko prineseš svoj usb s posnetki ki jih poznaš, itd.

Stenske nosilce itd. pa ne kupuj pri nas, ker so vsaj 2x predragi.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Bom še tukaj vprašal:

Ali obstaja kakšna aplikacija, ki bi (ko bi gledal Voyo na Androidu ali iPhonu) lahko omogočila streamanje prek DLNA na moj TV?

Namreč imam imam Samsung TV, ki ima internet in omogoča DLNA. Ko na telefonu gledam Voyo bi to gledanje samo "prestavil" na TV, tako da bom videl na večje.

Po domače rečeno rabim nek program, ki bi omogočal streamanje Voyo aplikacije preko wlan omrežja in DLNA na TV.

Je sicer pameten TV, ampak VOYO ni na voljo za mojega. Očitno (vsaj tako si razlagam) so kasneje začeli delat neke druge vrste pametnih TV, saj obstajajo različni pametni TV od Samsunga. Eni imajo podporo za Voyo, ostali pa žal ne (starejši?).

Sicer pa moj model TV SAMSUNG LE40C652.

Obstaja pa nekaj takega za dokupit, vendar predraga zadevica: https://www.youtube.com/watch?v=7p6nOAcSUsE&feature=related

Res odlična zadevica, vendar 90 EUR ni vredna
frown-1.gif


Sicer mi je čudno, da moj TV tega ne omogoča (to, kar ta naprava), saj ga imam povezanega na wlan omrežje in uporabljam internet na njemu.

Mogu bom še malo pogledat pod nastavitvami, ker morda pa imam to že vgrajeno (neko funkcijo allshrare sem že videl, samo je nisem nikoli uporabljal)

Pa tudi v karakteristikah mojega TV piše, da omogoča all share, samo ne vem, ali je potrebno še tale dongle dokupit?

Edit: sem sedaj preveril ta allshare na moje tv. Stvar je taka, da omogoča Allshare samo za tiste naprave, ki so povezane na isto wlan omrežje in samo tiste datoteke, ki so naštimane za sharanje (recimo najde mi samo moj pc, kjer imam nameščen program samsung pc share manager in vsi video posnetki, ki so v temu managerju jih lahko gledam na TV).

Kar bi jaz rabil pa je to, kar je na youtube posnetku prikazano (torej, da dobesedno zaslon mobilnika "klonira" na zaslona TV-ja).

Mi lahko kdo kako pomaga?

Ne spoznam se preveč na te ALLSHARE in DLNA zadevice
redface-1.gif
, bi pa rad imel Voyo na TV oziroma če poenostavim bi rad imel ekran mojega mobilnika (Android/iPhone) na TV, kateri mi omogoča Allshare in dlna.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
allshare = DLNA = deljenje že shranjenih multimedijskih zadev na napravi = filmi, slike, glasba
Allshare cast = oddajanje zaslona in celotne vsebine zaslona s pomočjo wifi v dongle ("škatlico"), ki pretvori wifi signal v hdmi signal = kvazi remote desktop preko wifija. To ti preko wifi omogoča samo allshare cast v povezavi s galaxy s3 (bo imel tudi note 2 to opcijo).

Tvoj tv tega ne podpira ker tega ne podpira še noben tv - samo dongle. Allshare in allshare cast sta dve popolnoma različni funkciji samo so ime malo neposrečeno izbrali. Allshare je pač poimenovanje DLNA protokola, medtem ko je allshare cast dejansko kopiranje zaslona preko wifi. to trenutno ponuja samo samsung, bo pa lg sigurno kmalu skopiral, apple pa bo ukradel idejo in poimenoval iClone ter zaščitil in se začel tožarit
smile-1.gif


imaš še eno opcijo, ki je cenjša samo bo šlo preko kabla - hdmi adapter http://www.samsung.com/at/cons...type=hdmi-cable
https://www.youtube.com/watch?v=q2oZkKYtTYM
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Kje pa recimo dobim ta hdmi adapter za galaxy tab 2 10.1?

sem gledal malo na bolhi, vendar nič ne najde
smile-1.gif


ja definitivno je cenejša opcija, kljub temu da je na kablu, pa nič zato.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
en tale HDMI usb micro kabel imam jaz...drugače imaš še ebay, dx....kitajce itd.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
51
63
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:


Tvoj tv tega ne podpira ker tega ne podpira še noben tv - samo dongle. Allshare in allshare cast sta dve popolnoma različni funkciji samo so ime malo neposrečeno izbrali. Allshare je pač poimenovanje DLNA protokola, medtem ko je allshare cast dejansko kopiranje zaslona preko wifi. to trenutno ponuja samo samsung, bo pa lg sigurno kmalu skopiral, apple pa bo ukradel idejo in poimenoval iClone ter zaščitil in se začel tožarit
smile-1.gif
To, kar Samsung imenuje "allshare cast", LG imenuje " Smart share" in prenese vsebine iz pametnega telefona, računalnika, USB-ja, fotoaparata, neposredno na TV sprejemnik. Če naprava podpira Wi-Fi Direct, se lahko s TVejem poveže brez usmerjevalnika. To funkcijo imajo vgrajeno večina letošnjih modelov LG in to brez dongla. Tako, da ne vem, kdo od koga kaj kopira, če ima LG to že vgrajeno, pri Samsungu je pa to možno samo z donglom.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:


Tvoj tv tega ne podpira ker tega ne podpira še noben tv - samo dongle. Allshare in allshare cast sta dve popolnoma različni funkciji samo so ime malo neposrečeno izbrali. Allshare je pač poimenovanje DLNA protokola, medtem ko je allshare cast dejansko kopiranje zaslona preko wifi. to trenutno ponuja samo samsung, bo pa lg sigurno kmalu skopiral, apple pa bo ukradel idejo in poimenoval iClone ter zaščitil in se začel tožarit
smile-1.gif
To, kar Samsung imenuje "allshare cast", LG imenuje " Smart share" in prenese vsebine iz pametnega telefona, računalnika, USB-ja, fotoaparata, neposredno na TV sprejemnik. Če naprava podpira Wi-Fi Direct, se lahko s TVejem poveže brez usmerjevalnika. To funkcijo imajo vgrajeno večina letošnjih modelov LG in to brez dongla. Tako, da ne vem, kdo od koga kaj kopira, če ima LG to že vgrajeno, pri Samsungu je pa to možno samo z donglom.
dečko, daj ne si spet sramote delat...
smart share je lgjevo poimenovanje DLNA protokola (enako kot samsung imenuje allshare).
http://www.lg.com/us/support/smart-share

Zdaj si še enkrat preberi kaj je ALLSHARE CAST in potem pametuj, kdo ima kaj vgrajeno... še namig: išči cloniranje celotnega zaslona android naprave = tudi igranje iger, vse nastavitve,urejanje dokumentov, pisanje sms....

Allshare kot DLNA odjemalec pa imajo vgrajni vsi samsung smart tv od leta 2010 dalje, nekateri pa že od prej.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
51
63
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:


Tvoj tv tega ne podpira ker tega ne podpira še noben tv - samo dongle. Allshare in allshare cast sta dve popolnoma različni funkciji samo so ime malo neposrečeno izbrali. Allshare je pač poimenovanje DLNA protokola, medtem ko je allshare cast dejansko kopiranje zaslona preko wifi. to trenutno ponuja samo samsung, bo pa lg sigurno kmalu skopiral, apple pa bo ukradel idejo in poimenoval iClone ter zaščitil in se začel tožarit
smile-1.gif
To, kar Samsung imenuje "allshare cast", LG imenuje " Smart share" in prenese vsebine iz pametnega telefona, računalnika, USB-ja, fotoaparata, neposredno na TV sprejemnik. Če naprava podpira Wi-Fi Direct, se lahko s TVejem poveže brez usmerjevalnika. To funkcijo imajo vgrajeno večina letošnjih modelov LG in to brez dongla. Tako, da ne vem, kdo od koga kaj kopira, če ima LG to že vgrajeno, pri Samsungu je pa to možno samo z donglom.
dečko, daj ne si spet sramote delat...
smart share je lgjevo poimenovanje DLNA protokola (enako kot samsung imenuje allshare).
http://www.lg.com/us/support/smart-share

Zdaj si še enkrat preberi kaj je ALLSHARE CAST in potem pametuj, kdo ima kaj vgrajeno... še namig: išči cloniranje celotnega zaslona android naprave = tudi igranje iger, vse nastavitve,urejanje dokumentov, pisanje sms....

Allshare kot DLNA odjemalec pa imajo vgrajni vsi samsung smart tv od leta 2010 dalje, nekateri pa že od prej.

V navodilih za LG TV piše za Smart Share: WiFi Screen Share uporablja brezžično povezavo, kot so WiFi Direct, WiDi, itd. Datoteke in zaslone drugih naprav lahko delite z uporabo WiFi Screen Share pri Smart Share.
Primer povezave: https://www.youtube.com/watch?v=adRRAsowq9M
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Z tem da treba imeti laptop z Intelon Ivy Bridge ali novejšim, ter z Intel WiFi čipom. Surface bo najverjetneje to imel, bo zakon tko povezat:)
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
51
63
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Z tem da treba imeti laptop z Intelon Ivy Bridge ali novejšim, ter z Intel WiFi čipom. Surface bo najverjetneje to imel, bo zakon tko povezat:)
Danes se je pri meni oglasil kolega, ki ima Galaxy S3 in sva poskusila, če je možen brezžični prenos na LGejev televizor LM860V. Žal ni imel na telefonu nobenega videa, ampak samo nekaj slik. Po kratkih nastavitvah je bil prenos uspešen. Tisto, kar se je videlo na telefonu, je bilo povečano, preko celega displeja, prikazano na TVeju.
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
zdravo

Imam težave s SAMSUNG UE40ES6570.

nikakor ne znam spremeniti vrstnega reda programov, se pravi, da bi jih sam ročno nastavil, recimo
1. SLO 1
2. SLO 2
3. POP TV
4. A KANAL

itd.

zdaj so programi nametani "po svoje", nekatere je potrebno celo prkelapljati med analogne in digitalne, pa bi si rad nastavil svoj vrstni red. Lahko kdo pomaga ?

lp
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
V meniju

Menu-antena-

nimam možnosti izbire

upravitelj kanalov

temveč samo

OBIČAJNA ANTENA
KABELSKI SIGNAL
SATELIT
AUSTRIA SATELLITE
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik ajvanho pravi:
zdravo

Imam težave s SAMSUNG UE40ES6570.

nikakor ne znam spremeniti vrstnega reda programov, se pravi, da bi jih sam ročno nastavil, recimo
1. SLO 1
2. SLO 2
3. POP TV
4. A KANAL

itd.

zdaj so programi nametani "po svoje", nekatere je potrebno celo prkelapljati med analogne in digitalne, pa bi si rad nastavil svoj vrstni red. Lahko kdo pomaga ?

lp

RTFM !

Ok, naj ti bo
smile-1.gif


SMART HUB menu
"kanal"
od tu naprej bo že jasno
smile-1.gif
 

ajvanho

Pripravnik
3. sep 2007
463
6
18
RTFM - 777 strani
frown-1.gif


ampak neverjetno - res je to to, kar si mi napisal. Naj naj naj lepša hvala
smile-1.gif
 
22. jul 2007
13.322
1.605
113
124
Citat:
Uporabnik ajvanho pravi:
zdravo

Imam težave s SAMSUNG UE40ES6570.

nikakor ne znam spremeniti vrstnega reda programov, se pravi, da bi jih sam ročno nastavil, recimo
1. SLO 1
2. SLO 2
3. POP TV
4. A KANAL

itd.

zdaj so programi nametani "po svoje", nekatere je potrebno celo prkelapljati med analogne in digitalne, pa bi si rad nastavil svoj vrstni red. Lahko kdo pomaga ?

lp
ali pa Samsung Chanel List Editor
zmaga.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Bom kar v tejle temi vprasal, če ima se kdo od lastnikov Samsung TVja probleme z daljinskim upravljalnikom?
Vcasih tipke sploh ne primejo, ali pa se ob pritisku gumba samo zasvetijo tipke. Ponavadi pomaga, da 2x nezno poknes po daljincu in pol zacne delat, cez cas pa je spet "mrtev". Vkljucen imam Anynet+, da lahko z istim daljincem upravljam se domaci kino.

Je to lahko samo znak za slabe baterije? Malo dvomim.

LP
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.551
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Ne dvomi - zamenjaj baterije in če bo delalo isto potem niso krive baterije.
Meni so "originalne" zdržale ravno eno leto - zamenjal in zdaj daljinec reagira kot mora.