LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
s predvajalnikom počaki, ker prihajata nova xtreamerja (ultra in prodigy)
wink-1.gif
Cena za prodigy naj bi bila okoli 100€.
 

xeno

Pripravnik
2. mar 2011
39
0
6
L.J.
Nosk8fx, se strinjam s tabo. Tudi men je brezveze preplačevat zadevo, čeprav je na obroke, zato sem bil največ proti tem, in pol sem še naknadno ugotovil da ta Philips res nima nič od funkcij ki jih rabim (pač, prepozno sem se pozanimal) tako da ga ne bom vzel v Mercatorju, mal bom še počaku, da naberem kaj denarja, mogoče bo pa še kakšna akcija v kratkem. Mudil pa se mi je, ker se je star TV pokvaril.

Mi lahko vsaj kdo pove če teli predvajalniki podpirajo vse USB-je (FAT in NTFS)??
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Če je že bilo podobno vprašanje se opravičujem

A se da na LG LE8500 snemati na zunanji disk? Se da kje nastaviti source, kam naj snema?

Hvala
 

xeno

Pripravnik
2. mar 2011
39
0
6
L.J.
Philips 40PFL5605 ali LG LE5310?? Ma kdo kakšen nasvet kaj od ta dva vzet?

Jutri jih bom šel pogledat v Leclerc-a, verjetno bom tudi vzel enega izmed njih, ker imam kar dost na Leclerc kartici, pa še velik se dobi nazaj, tako da se mi splača vzet.

Za ta model LG-ja sem bral teste, ampak so ga dost skritiziral, predvsem črno barvo, čeprav ima LED osvetlitev, tega Philipsa pa kar hvalijo, doseže večji kontrast, črna barva je boljša, hitrejši odziv, itd. Ampak LG bere iz USB-ja skoraj vse (razen DTS zvoka), Philips pa ne (DTS zvok, podnapise, NTFS usb, itd.).

Ima kdo izkušnje s temi modeli?
 

zoro

Zelenc'
10. mar 2011
2
0
1
Ali se lahko pri samsungu LExxC652 kako nastavi da se ob vklopu DVD-ja ta samodejno preklopi na HDMI vhod. Stvar mi deluje samo s skart povezavo.
lp
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.803
438
83
zoro, pri meni pa je ravno drugače. Preko scart imam priključen en sprejemnik in mi NE preklopi samodejno na EXT, ko prižgem sprejemnik (čeprav bi to rad). Imam pa TV 37C652 in najnovejši Firmware. Ali obstaja kakšna finta?
 

zoro

Zelenc'
10. mar 2011
2
0
1
če prav razumem priključitev naprav preko skarta in hdmi-ja bi morala oba samodejno preklopiti vir signala saj imata oba poseben pin znotraj konektorja, pod pogojem da vir to omogoča.
Pri svolem C652 sem opazil da skart samodejno preklopi samo če je nastavljen vir TV. Ko vklopim dvd se avtomatsko preklopi na ext1 in ko ga izklopim se vrne naTV, enako bi si želel pri HDMI povezavi. Ali je možno da se prednostni viri nastavijo v servisnem meniju, ker moj tv v meniju viri (surce ) svetlo belo označi samo TV, ext1, ext2 in PC ostalo pa v sivi.
lp
 

xeno

Pripravnik
2. mar 2011
39
0
6
L.J.
Vzel sem si LG 42LE5310. Sem kar zadovoljen, je moj prvi LCD, tako da me kakšne drobnarije ne motijo preveč. Nisem ga še popolnoma stestiral, to so le prvi vtisi.

Res je da ima svetle robove, ampak črna je še zmeraj črna, vsaj pri HD vsebini. Duhovi, oz. svetli robovi se najbolj vidijo ko je ekran čisto črn, drugače pa niso opazni, razen če jih sam hočeš vidt. Kakovost SD programov je v redu, ne morem pa popolnoma ocenit, ker imam analogno kabelsko, pa še z nekaj stanovanj si delimo isto povezavo, tako da že v startu slika ni najboljša. Multimedijski predvajalnik deluje brezhibno, predvajal mi je vse, AVI, MKV (DTS še nisem probal), podnapise (bere vse šumnike, tudi Æ in Ð).. Všeč mi je da si velikost podnapisov lahko sam urediš. Tudi velik nastavitev ponuja pri ogledu videja, glede slike, zvoka idr. Edino me moti da si ne morem sam nastavit velikosti slike (ponuja le razširjeno sliko brez črnih robov ali izvirno sliko). Trumotion 100Hz se dobro obnese, sem pa opazil da včasih pri hitrih scenah pride do zatikanja, ne vem pa še v katerem načinu, to sem spotoma opazil, nisem se še temu posvečal. Vem pa da, ko je v kino načinu, tega ni. Ponuja načine predvajanja slike, kot so Kino (malo temna slika pride, ampak ni težav pri hitrih scenah), Šport (zelo svetla slika in živahne barve), Igre, Intelligent sensor (ki ne glede na svetlobo v sobi, vsakič nastavi tako temno sliko, da se ne da gledat), Živo (svetla slika, preveč izražene barve in velik kontrast), Standard in dva načina ki si jih sam nastaviš in jih tam shraniš. Interfejs menija mi je všeč, lepo nerjen, vsak se lahko znajde na njem, nič kompliciranega. Z daljincem sem tudi zadovoljen, sicer mi sprva ni bila všeč njegova dolžina, ampak se navadiš. Pa še nekaj odvečnih gumbov ima, za funkcije, ki so že v glavnem meniju pa še v hitrem meniju (nastavitve zvoka, način predvajanja slike, razmerje slike, itd.).

Torej, tistim, ki jim svetli robovi preveč nagajajo, ne priporočam ta LCD. Drugače, sem popolnoma zadovoljen z njim, glede funkcij, plejerja in kakovosti slike. Dobil sem ga tudi po nižji ceni za 600€, nazaj pa sem dobil 180€ (v Leclerc-u), tako da se je nakup splačal.

Samsunga pa nisem hotel, ker C652 model nimajo povsod v trgovinah (v Leclerc-u so ga sicer imeli, za 700€, 40''), na spletu pa velik ljudi pravi da ne dobi garancije zraven, oz. garancija ne velja v Sloveniji, s tem se mi pa ni dal ukvarjat.

Lp vsem
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Jaz ti priporočam Samsung serija 6. LExC652.
zmaga.gif

Jst tud. Jebesh LG in Philips. Samsungi so zakon LCDji.

Tudi sam sem tako razmišljal dokler mi Samsung ni za forever po 4 letih crknil in ga ni bilo več možno popraviti.
Odslej me Samsung ne vidi več, ker res še nisem slišal, da bi komu katerikoli TV oz. monitor crknil brez možnosti popravila!

Sicer pa sam glede TV-jev pravim THE BIGGER THE BETTER!
zmaga.gif


...imam 42'', pa mislim, da bi tudi 100'' bil čist ok!
 
2. okt 2007
3.773
2.260
113

Ima še kateri drugi model možnost t.i. Ambilight funkcije, ali je to trenutno samo Philips.
Nagibam se k seriji 7605H......
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
Katunga in kaj ma zdaj Samsung kle krivdo? Misliš, da so LG in PHILIPS kaj boljši? Šit happens, crkne vsak. In ja po 4 letih se ne splača niti popravljati več, saj ni vredno....hehe