LG vs PHILIPS vs SAMSUNG

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.896
54
63
Jodlarček, ali bomo dobili kakšne povratne informacije, kako si zadovoljen z LG 42LE8500, in kaj te mogoče moti?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Jodlarček, ali bomo dobili kakšne povratne informacije, kako si zadovoljen z LG 42LE8500, in kaj te mogoče moti?
danes sem ga dobil.
cheer.gif
čez vikend ga bom stestiral in javim opažanja
 

rondelice

Zelenc'
27. feb 2011
1
0
1
Pri vklopu teleteksta na programu (digitalnem ) Slovenija 1 in Slovenija 2 mi vedno ponudi stran 101.
Pri ostalih programih mi normalno ponudi stran 100. Imam TV Samsung 40 C 652,kabeljski priključek od Telemacha.
Ali se da kje nastaviti začetna stran teleteksta na 100 ?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zasledil sem težavo pri snemanju. Torej uporabljam USB ključek od Transcenda 8GB. Pisanje in branje je dovolj hitro.

Ključen najprej vstavim v tv v usb, nato ga prek tvja formatiram, napiše mi, da je usb ključek pripravljen za snemanje. Preklopim na SLO1, snemam 2 minuti, prekinem snemanje in grem pogledat posnetek pod ključek (video dela).

Potem pa grem recimo na en drug kanal (ARTE HD) in snemam še 3 minute, prekinem snemanje in grem v usb ključek v videoposnetke in vidim, da sta notri oba videa (super), VENDAR bilo katerega zaženem, da bi gledal, se mi predvaja SAMO prvi posnetek iz SLO1!

Enako velja, če posnamem 10 različnih posnetkov (ali iz istega tv kanala ali iz različnih tv kanalov) se mi bo predvajal samo 1. posneti video, pa ne glede na to, kateri posnetek bom zagnal.

Ključek sem že več krat formatiral prek tvja vendar ne pomaga. Ima kdo podobne izkušnje?

Drugega ključka pa žal nimam, da bi poskusil še z drugim.

NA TV imam predzadnji FW, mislim pa, da tudi če nadgradim na zadnjega, da bo isto.

Kakšen predlog?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.744
799
113
toti Maribor
Predvajati, ti začne vedno prvega. Ko odpreš mapo z posnetki, nastavi, da ti jih razvrsti po datumu. Sedaj ti jih razvrsti po imenu(privzeto). Lahko pa začneš predvajati in takoj pritisneš "tool" tipko in takoj zgoraj prestaviš na drugi posnetek.
 

xeno

Pripravnik
2. mar 2011
39
0
6
L.J.
Sem skoraj celo temo prebral, ampak sem še bolj zmeden kaj kupiti, kupil bi pa tv v kratkem.

Sicer sem v Mercatorju naročil PHILIPS Led 40PFL6605 (do sedaj se mi je zdel kar v redu, kle ste pa Philips nasploh skritiziral), ni mi pa nujno njega vzet, se lahko premislim. Pomembna mi je LED osvetlitev (vem da ni taprav LED, ampak vseeno zdi se mi slika lepša kod na navadnem LCDju) pa da predvaja MKV. Pol pa kle preberem da to ni dovolj, da mora TV podpirat še DTS zvok. Zdej se mi vse poruši, hehe, ker Philips tega ne podpira. Priporočate pa Samsunga, ki vse predvaja. Problem je da sem omejen na Mercatorjevo ponudbo, ker bom vzel na obroke, povsod drugje je pa treba kredit vzet. Samsungov nimajo velik, bom še enkrat preveril katere imajo, zapazil pa sem ta Philips in cenejši SHARP Led LC-37LE320E, ki sicer podpira MKV, za DTS zvok pa ni podatka, na spletu pa so ga dost skritiziral.

Imate kakšen nasvet? Philips 40PFL6605, Sharp 37LE320E ali kaj tretjega? Torej, pomembni so LED, MKV in diagonala 37-40''. Pa cena, seveda, max 800€.
 

xeno

Pripravnik
2. mar 2011
39
0
6
L.J.
Jutri naj bi Philipsa dobili, tako da bom šel jutri pogledat in sprobat še ostale, pa Samsunga tudi, če ga bo.

Kako se vam pa omenjeni SHARP zdi? Ima kdo izkušnje s to znamko?
 

xeno

Pripravnik
2. mar 2011
39
0
6
L.J.
Pač, ne mormo vsi bit člani, študenti zihr ne. Trenutno imam samo to opcijo prek Pike vzet kaj.
 

xeno

Pripravnik
2. mar 2011
39
0
6
L.J.
Takole, so imeli dva Samsunga v Mercatorju (zakon, si imel prav), C652 in C530. Sprobal sem samo fajle 720p, ker Full HD filme mi ni hotel skopirat na USB, ne vem zakaj. In oba predvajate MKV s podnapisi in DTS zvokom, Philips pa ne. Ampak, 40C530 je bil 700€, 40C652 pa kar 1000€, kar pa je res preveč, tako da sem se odločil za Philipsa. Pač se bom mal pomatral s podnapisi in konvertiranjem zvoka, ampak se mi zdi da je vseeno boljši od Samsunga C530, C652 pa nisem upošteval pri izbiri, zaradi cene.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
xeno: seveda lahko dobiš, samo en DINERS član te priporoča......

V Mercator se ne hodi po tehniko hudiča....kako je lahko 40C652 1000€???????? Še pri nas je 799.....na spletu je samo keš sylver česa on pač nima in so ga pri "najboljšem" sosedu enkratno nategnili....
 

xeno

Pripravnik
2. mar 2011
39
0
6
L.J.
Resno, 40C652 je v Mercatorju v Črnučah 999€. Sicer, TV še nisem vzel, Pika ni šla čez, neki so jo blokiral, so mi ga pustil na stran, tako da se lahk še premislim. C652 bi takoj vzel, če bi bil cca 700€, ampak 999€ je res mal preveč. Vem da so na spletu cenejši sylver, ampak keš je problem, tko da ga trenutno lahko vzamem samo prek Pike na obroke. Diners si ne morem pridobit še zarad drugih enih razlogov, druge pa ne mislim obremenjevat.

Sem se pa pri Philipsu dodatno razočaral, ker podpira samo USB fat, ne pa tud NTFS, kar sem šele zdej zvedu, tko da gledanje full hd filmov odpade, razen če MKV razdelim na več delov (plus konvertiranje DTS v AC3 plus lepljenje podnapisov v MKV, ojoj). Samsung pa vse podpira, zato sem še bolj jezen.

Zdej razmišljam vzet kakšnega cenejšga, lg ali philipsa, pa kupit kakšn multimedijski predvajalnik. Sam, ne vem če ti podpirajo USB NTFS, recimo tale:
http://www.mimovrste.com/artikel/2170106926/wd-tv-live-hd-media-player-wdbaap0000nbk
 

nosk8fx

Zelenc'
4. mar 2011
5
0
1
ne mislim pametovat glede denarja in kako ga dobit, ampak vseeno hočem povedati, da tako preplačuješ stvari!

40C652 dobiš za manj kot 650 €! ... zakaj bi plačeval 350 € več oz. zato jemal nekaj slabšega?
razumem, da maš edini način na obroke, ampak malo razmisli, če bi se dalo npr. kje sposoditi in mu po obrokih vračaš, saj 700 € ni nevem kaj. ali kakšna druga možnost, vseeno je vredno poskusiti za 350 €.

lp