Laguna Grandtour vs. 508SW vs. C5 Tourer

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Ne moreš tega procentualno razdelit na pamet, ker je različno od avtomobila do avtomobila in koliko kilometrov štancaš. Nekdo ki misli s svojim avtom oddelat 450.000 km, pa da je avto še pijanka zapovrh, bo na koncu tudi preko 80% vseh stroškov lastništva avtomobila bilo gorivo. Nekdo, ki bo v petih letih oddelal 60.000 km z avtom z nizko porabo, bo pa največji delež izguba vrednosti avtomobila.
zmaga.gif

Tukaj piše bolj podrobno in pa spodaj je link do xls tabele, kjer si lahko sam preračunaš različne možnosti:
Koliko mesecev letno delate za nov avtomobil?

zmaga.gif


Dizzy pa se je očitno že odločil, da bo zamenjal za dizlarja, saj gleda le na porabo in ne na TCO.
17758-icon_confused.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
nisem se se nic odlocil, se vedno se odlocam. in poraba je velik del! npr., pri 1.6 hdi na let i ravni samo na gorivu privarcujem 900€. pa recimo, 5 let voznje, je to 4500€. kot receno, servisi so tam-tam, edino dpf tekocina 120€ na ne vem koliko casa. ce bi avto sel normalno, je to to, ce pa zacne nagajat, je pa lahko na obeh koncih, bencinskem in dieselskem to jama brez dna.

stalno pozabim vprasat - ta robotiziran menjalnik, je tudi potrebno menjati olje? glede na to, da gre v bistvu za rocni menjalnik, ki ga upravlja elektronika...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
hja, a nimaš ti nove honde? Jaz bi jo na tvojem mestu obdržal, sploh pri porabi, ki si jo omenil. Ne verjamem da boš imel z dizlom tako majne stroške, kot si predstavljaš, sploh pa ne z uvoženim z xy prevoženimi km in neznano zgodovino. Sploh kakšen avtomatski menjalnik ti lahko v primeru težal izniči vse kar si kao prišparal.
Ne vem v kakšnem cenovnem rangu kupuješ, vendar če misliš delati veliko km, se zavedaj da moraš dobiti avto s čim manj prevoženimi, kar pa uvožen dizel sigurno ne bo.
wink-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ni nova, rabljeno sem vzel, 3 leta je stara. tu nekje tudi gledam, Volvo in 508SW sta oba 2012 letnik, kot moja.
določene stvari sicer moram še preveriti, ampak načeloma belgijski avti morajo štimat. imata oba servisne knjige in znano zgodovino, se pa strinjam z riskantnostjo avtomatskega menjalnika - sicer naj bi bil ta peugeotov robotiziran izredno zanesljiv, ampak vseeno ... Volvo je ročni menjalnik.

rang je nekje okoli 12.000€, do 150.000 km. sem sicer našel še enega C5, 2013 letnik, 100.000 km, ampak ga moram iti še pogledat in preverit. gledam pa avte samo pri avtohišah, in še dveh "dealerjih", ki ju dobro poznam in posledično zaupam. je pa rang odvisen tudi od tega, koliko bom lahko za Civica iztržil, če mi ga slučajno rata prodati za denar, kot sem si ga zamislil, se lahko buđet celo poveča in pridem blizu Civica 1.6 i-dtec ali Accorda 2.2 i-dtec - če pride to tega, potem sploh ne bom razmišljal, kaj naredit.
wink-1.gif
)
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Hja, avti ki jih gledaš imajo že kar precej prevoženih, sploh ker jih nameravaš delati 35k+ letno, kar pomeni da boš po dveh letih že lahko imel prve večje stroške z avtom, ki se pri dizlarjih praviloma začnejo pojavljati pri 200-250k km.

Na tvojem mestu, sploh ker gledaš fwd avte, bi raje vzel novo Škodo Octavio iz akcije, pa imaš mir vsaj za čas garancije.
Sicer bi jaz pri porabi 7 litrov vseeno ostal na bencinarju.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Da se ti v 5 letih na takšnem avtu kot ga gledaš pokvari za 4500 eur. stvari, je skoraj nemogoče, tako da go for it. Nenazadnje se boš tudi lepše in varneje peljal s takšnim avtom kot pa s Civicom, kar pa je tudi nekaj vredno.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Škoda Octavia mi sploh ne potegne. sem jo gledal, pa mi je tak dolgcajt od avta da je joj. tudi parkrat sem jo vozil, in vem, da gre za zelo okej zadevo, samo mi ni ... žal ...
tongue-1.gif
Superb je druga zgodba, samo je spet, izven buđeta.

nekje 30.000 do 35.000 km se (bo) dela(lo) ...
tongue-1.gif
poleti, LJ-Budimpešta-LJ, 130 tempomat in klima, je bila 7.8. predvsem zato.
1.6 i-dtec pa je dovolj nov, nimajo še toliko kilometrov, poraba, tudi ob stiskanju 5-5,5, samo zaenkrat izven buđeta ... no, tudi 2.2 je super, preverjeno čez 6,5 ne gre, pa lahko teraš še tako ...
grin1.gif
govorim za kombinacijo teh motorjev v Civicu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.386
6.537
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Da se ti v 5 letih na takšnem avtu kot ga gledaš pokvari za 4500 eur. stvari, je skoraj nemogoče, tako da go for it. Nenazadnje se boš tudi lepše in varneje peljal s takšnim avtom kot pa s Civicom, kar pa je tudi nekaj vredno.
Ob pravih mehanikih v dveh do treh letih brez problema. Imam račune
bonk.gif

Imel je okoli 200-250kkm kkm, bil je dizel pa mislim da skoraj noben strosek ni bil povezan z motorjem (razen redni servisi)
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mehanika pa imam super, to imam kar srečo.
smile-1.gif


sem pa pravkar prebral določene stvari, ki so me prepričale v to, da 508SW, vsaj z 1.6 112 motorjem, odmislim.
tongue-1.gif
ne toliko o tem, da so problematični, kot da je pač motor res podhranjen.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
Dečko glej...jaz se bojim da boš z nakupom naredil bulo, tako da te bo še dolg peklo. Imaš avto, ki ti piko več porabi in nima skoraj nič crknit (ker kaj dosti nima) plus Honda je, kar šteje. Rajši vozi 120 km/h po ac pa bos imel čist kul porabo.
Realno lahko računaš liter razlike v porabi. Glede na to, da ne veš kaj kupuješ, imej v žepu dva jurja za popravila, ker ju boš rabil. Kdaj boš to razliko prinesel noter si preračunaj.
Jaz bi ti toplo toplo priporočal da tega zvoziš do konca in šele nato začneš gledat za drugim. Bo daleč najcenejše.

(Moj šefe podobno bluzi..ima 4 leta starega golfa 1.6...logiš da več porabi, ker je pač šparal ob nakupu. Zdaj je šel nabavit iz nemčije grad scenica 1.5 dci. Prvo kar ima po 14 dnevih je lučka in zapacan pdf. Strucko, ki mu ga je uvozil mu ga je neki prcal in navrtal filter,
crazy1.gif
) neki softversko šaril...rezultat je menjava pdf.ja ki stane točno jurja. Zdaj čemu točno je zabit se še niti ne ve...k sreči golfa še ni prodal, da se ima vsaj s čim vozit...in še štartal ni.)
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
sem pa pravkar prebral določene stvari, ki so me prepričale v to, da 508SW, vsaj z 1.6 112 motorjem, odmislim.
tongue-1.gif
ne toliko o tem, da so problematični, kot da je pač motor res podhranjen.

Sem že parkrat pisal na tem forumu, pa bom še enkrat
smile-1.gif


Sem vozil službenega Volva V70 s PSA dizlom 1.6 115KM. V vrhniški klanec sem molil boga, da se mi ne naserje kdo z 90km/h, ker spraviti ga nazaj na 130 je bila muka. Čez Vršič sem pred skoraj vsako serpentino z bovške strani šaltal v prvo, ker ga je v drugi zmanjkalo.

To je motor za rang C4, P308, Berlingo ... v veliki, težki, potovalni kravi je sado-mazo. Da ne govorim o feelingu, ko te v klanec na AC naščije vsak kombi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
(Moj šefe podobno bluzi..ima 4 leta starega golfa 1.6...logiš da več porabi, ker je pač šparal ob nakupu. Zdaj je šel nabavit iz nemčije grad scenica 1.5 dci. Prvo kar ima po 14 dnevih je lučka in zapacan pdf. Strucko, ki mu ga je uvozil mu ga je neki prcal in navrtal filter,
crazy1.gif
) neki softversko šaril...rezultat je menjava pdf.ja ki stane točno jurja. Zdaj čemu točno je zabit se še niti ne ve...k sreči golfa še ni prodal, da se ima vsaj s čim vozit...in še štartal ni.)
Preden si še malo osuši denarnico, naj pokliče še tegale:
http://www.strajnar.si/
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Vračunaj še koliko boš moral dodati k znesku, ki ga boš dobil za Civica, plus tega, kot so ti že napisali, pripravi vsaj jurja do dva, ki ju bo skoraj sigurno treba kmalu investirati v "novi" avto in računica ne bo več tako ugodna kot se zdi na hitro.

A pet let ga misliš imeti??? Do cca. 300k km+, bo treba zamenjati že ogromno stvari, tako da se ti računica spet podre - DPF, turbina, amortizerji, sklopka ... Razumi da je takšen avto pri prvem lastniku že odvozil svoje (v treh letih 150k km) in so se ga znebili preden bi se začeli večji stroški.

Kakorkoli, če s trenutnim nimaš težav, bi ga jaz zvozil do konca in šele nato menjal.
wink-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
po moje bom naredil tako, da bom tega, ki ga imam, lepo dal na avto.net in ga probal prodat. v tem času dam še kak evro na stran in probal dobit Civica z 1.6 dtec motorjem.

nekaj v tej smeri:
Honda Civic 1.6 dtec

mogoče še s kakim kilometrom manj. eventuelno 2.2 dtec, če bi bil kakšen. Accorda "mladega" in ne preveč zvoženega pa itak žal ni več za dobiti ...
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Najbolj pomembno je najti dober avto, to ali ima avtomat ali ne ti ne sme biti bistveno, sploh če se voziš večinoma po AC/AB - daš lepo v šesto, vklopiš tempomat in pičiš.
smile-1.gif
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
sej veš, da je v P508 z 1.6HDI robotiziran avtomatski menjalnik.
klasičen avtomatik je v 2.0HDI
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
Pri turbodizlu ali turbo bencinarju lahko samo v primeru enega izrednega popravila tehtnico obrne v prid atm. bencinarja, ni pa nujno.

Ok, v čem poleg turbine se pa še razlikuje turbo bencinar proti NA?

Najbrž še kak senzor, ventil ali še kaj. Me pa tudi mene podrobneje zanima kaj je v turbo bencinarju več delov kot v navadnem atmosferskem. Znalci, dajmo...