Kolesarstvo 24

jello

Guru
22. sep 2008
10.102
3.843
113
Saj vsi ostali, s pogačarjem vred, tudi hodijo (skoraj) samo na dirke kjer ni vingegarda. Samo da ne nalašč.

Sicer je fajn da zmaga naš, naj traja dokler traja, ampak dirke so pa superzeh, če je bolj zanimiva borba za tretje mesto kot za prvo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.329
2.705
113
Jaz pa vseeno raje spremljam navdušenje in superlative v komentarjih ob vodstvu in zmagah Pogacarja, kot pa borbo za 2. Mesto. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

vincenco

Pripravnik
25. jun 2009
69
43
18
Tako je pri kolosarstvu. To je lep in izredno nevaren šport, če nimaš sreče ali zegna. Tudi sam kolesarim in sem tudi že oreng tresnu po tleh...zaenkrat vse OK.
Glede Jonasa in ostalih pa je kar je, če si na naprevem mestu in času so posledice hude. Ampak karavana ide dalje pravijo. Pogačar je pač sedaj vodi in vleče. Upam, da še dolgo, ker je trenutno najboljši.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.585
-1.385
63
Da ne odpiram nove teme. Ali kdo uporablja wahoo elemnt bolt? Zadnjih nekaj voženj, mi naenkrat preneha prikazovati višinske metre in naklon. Ostalo, hitrost in ostali senzorji, dela bp. V stravi so vsi podatki v elemnt appu jih ni.
 

ojanez

Fizikalc
2. sep 2007
262
30
28
Nekaj izjav tadejeve mame za italijansko Sporzo:

"Lani mi je Tadej dejal: 'Mama, ne marajo me.' S temi besedami je ciljal na Slovence," je za Sporzo dejala Marjeta Pogačar: "Te njegove besede so me močno zabolele. Po Touru 2020 je bil Tadej deležen izredno veliko negativnih komentarjev. Osebnih sporočil in podobno. Ker je domnevno izdal Rogliča."

"Tu govorimo o manjšini, toda vse to se Tadeja dotakne, to nanj vpliva. V Sloveniji je nad Tadejem visi nekakšna senca, kot da se je prerinil prek vrste," je razlagala Tadejeva mama.

"Na dirki Pariz-Nica 2023 so nekateri Slovenci goreče podpirali Jonasa Vingegaarda, ko se je ta z ramo ob rami boril s Tadejem. Dancu so celo kričali v slovenščini, samo zato, da je Tadej to jasno slišal. Tega ne razumem," je še dejala Marjeta Pogačar.

Vedel sem, da so določeni osebki, ki so ultra kontra Tadeju, ampak ob takih dejanjih ostane človek brez besed. Sem mislil, da svoje frustracije izlivajo samo na spletu...
Pošiljati Tadeju sporočila???
Navijati za Jonasa, ko se borita z ramo ob rami???

Navijam za oba, oba sta carja. Ampak /sarcasm on/ Tadej se bo res moral opravičiti, ker je leta 2020 zlomil toliko trpečih slovenskih src /sarcasm off./
 
  • Žalosti me
Reactions: kajn

kajn

Guru
5. okt 2007
2.769
1.594
113
Iskajoč brata
sem že večkrat napisal: Če bi mi kdo leta 2010 rekel: Slovenec bo zmagal Tour de France in ti boš malo razočaran, ga bi klofnil in se mu smejal v glavo...
Ravno to se mi je zgodilo leta 2020 :bonk:
Ampak hej, to je šport, boljši je zmagal.... Seveda sem privoščil Primožu zmago, vendar nikoli pa nisem zameril Tadeju.... zakaj bi mu? ker je tekmoval, ker je zato plačan, da zmaguje...

Privoščim vsem našim kolesarjem, zmag in brez padcev na kolesu. In samo naj traja, naj traja

Potem bodo kar naenkrat čustveno prazne dirke in bo treba ponovno zbirati junake iz drugih držav, za katere bomo držali pesti.
 

ojanez

Fizikalc
2. sep 2007
262
30
28
Priznam, tudi jaz sem po touru 2020 imel mešane občutke. Ampak samo tisti trenutek, nato prevlada razum.

Zgodba je bila čisto preveč pravljično zastavljena. "Mojster" Primož doseže tako željeno zmago, "učenec" Tadej je na stopničkah in v naslednjih letih nadaljuje z uspehi slovenskega kolesarstva. Ampak življenje, sploh pa tekmovalni šport, ni pravljica, Tadej je bil boljši in zasluženo zmagal. Z uspehi slo kolesarstva pa ni samo nadaljeval ampak jih je popeljal v stratosfero.

Da pa tako močno zameriš sonarodnjaku, ker je v borbi za zmago v vrhunskem tekmovalnem športu premagal sotekmovalca iz iste države, pa meji na norost, da ne rečem kaj hujšega.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.588
9.439
113
To je bil dan najbolj mešanih občutkov do takrat, kar se športa tiče seveda. Srce se ti trga za Primoža, a po drugi strani, Slovenec je zmagal na dirki vseh dirk in to na način za v zgodovino. Pred nekaj leti smo pa še sanjal, kako bo nekoč nekje en Slovenec lahko vozil na generalno.
V glavnem, samo totalni idiot je takrat navijal za Jonasa, ker je zameril Tadeju. V tej blaznosti pa prednjačijo Zasavci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

jello

Guru
22. sep 2008
10.102
3.843
113
Od tega so minila že 4 leta. Človek v tem času konča srednjo šolo ali faks. Zakaj pogrevate stare čreve?