Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.856
3.562
113
ko bo vse posekano in pozidano, je zgodbe konec

pohlep uničil planet, v Slo pa tako gradimo, kot da imamo nataliteto letno 100%

stanovanj ni... ja, ker jih kapital pokupil za nalozbe in ne za bivanje...

pol pa solzno, ko treba za otroka plačat...

ne met dece, raje stanovanja kupovat itd.

cisto ste kompas zgubli
Tistih 30000 stanovanj bomo sezidali pa ti jamral o pozidanosti ali ne.
 
  • Haha
Reactions: Gavran

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.612
6.338
113
Meni je bil recimo zanimiv fenomen tale: brezposelne mamice so imele brezplačen vrtec in hkrati kofetkale (NEKATERE NE VSE) cele dopoldneve po tem, ko so oddale otroke v vrtec.

Z ekonomskega in monetarnega vidika vse res... Ampak, tukaj ni samo ta, ampak tudi socialni in druzbeni. Hoces noces otroci prezivijo v vrtcu (ce ga obiskujejo) in potem v šoli, ki je obvezna, precejšen del budnega dneva. Ne gre drugace, da je to tudi vzgojni in druzbeni moment in prilika neke družbe, da "indoktrinira" oziroma integrira nekoga po svojem modelu. Tak otrok v vrtcu in kasneje v soli ima vecjo verjetnost, da bo v odrasli dobi "druzbeno sprejemljiv" kot ce ostane v varstvu, skrbi in vzgoji tega, kar mu lahko in znajo nuditi doma, torej ta brezdelna zenska parazitka. Ona ga bo naucila, kar pac zna. Pusti jih doma in si dobil geto, ki zivi mimo vseh pravil družbe, ki jo zelis. Zato bi bilo treba vse cigancke ze v vrtec in kasneje obvezno vztrajati, da koncajo OŠ - povsem brezplačno, ampak obvezno. Zato novoprišlih albanckov ne dajes skupaj v razred, ampak jih razbijes ipd in zadeva kar nekako deluje, pogledas to, kar so bili "ta spodnji" naši sošolci, kako gledajo na to situacijo. Njihovi otroci so blizje nam in sami gledajo dol ta nove "ta spodnje". Vsekakor pa nocemo getov, ce nocemo še vec tezav in to bistveno bolj resnih, ki jih danes niti nimamo in iz ne vem kakega razloga mislimo, da smo na njih imuni.

To receno... Kot nekdo na oni strani, ki ima bistveno manj olajsav in socialnih transferjev, fer ali pa ne, moram priznati, da me prav nic ne mika preskok v situacijo, ko bi dobivala najvisje mozne transferje. Pa naceloma to opcijo imam in jo imajo vsi na moji strani crte. Ce bi bila tako fajn, bi vsi preskočili, ne ostajamo zaradi altruizma.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.607
5.805
113
Nič mi ni in ne rabiš se vžigat ker ne nabijam, še manj kozlam. Samo pravim da si zadnji v vrsti, ki lahko jamra, pa te 2x na leto na to spomnim.

V vsaki vlogi za subvencijo vrtca in otroški dodatek si spodaj podpisal izjavo da nimaš neprijavljenega premoženja. Tukaj gor pa razlagal kam vse prenakazat denar da ga csd ne najde in kako kupit vikend raje na hrvaškem, ker ga ni treba prijavit. Ah ja.

Zdaj pa samo še enkrat povej kako si trgaš od ust in kako je že teh davkov, ki jih plačuješ preveč. Ah ja.

Saj bi se strinjal s tabo, pa smo zaenkrat na žalost še tam ko je davke treba plačat vse, ne malo po izbiri. Ostalo je goljufija. Tako kot izjavljanje da nimaš skritega premoženja.
Glej ne da se mi s tabo več, ker si tak pain in the ass, da ga ni daleč naokoli. In našel si mene, ki z ženo hodima v službo, ona celo v javni službi. Oba praktično brez socialnih transferjev, ter vsak cent eura skrbno zapisan na Dursu. Koliko vem sem pizdil nad dvojnim obračunavanjem osebnih dohodkov, prvo dohodkom, nato še ta isti denar ki morebiti leži na banki. Da bi komu svetoval da kupuje vikende na hrvaškem, da bo imel bolj poceni vrtec niti ne gre skupaj v agendo. Mali dohodki in vikendi ne gredo skupaj. Sicer tudi danes za to obstaja zdravilo, ker bi si naj davčni organi med SLO in HR izmenjavali podatke. Za piko na i imam doma še zelo bolnega otroka in vsak sleherni možni dan preživim z njim na tistem vikendu na Hrvaškem morju, ki tebi tako zelo gre v nos. Sleherni dan dopusta, ker se z lahkoto zgodi, da bo enkrat ta dan zadnji. Za mene si poden od podna, smard od smradu! Pa da se še dalje ne boš trudil, dal sem te na ignor in ne berem več tvojega, kot sem že omenil kozlanja.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: ViLiam

jello

Guru
22. sep 2008
10.088
3.824
113
Glej ne da se mi s tabo več, ker si tak pain in the ass, da ga ni daleč naokoli. In našel si mene, ki z ženo hodima v službo, ona celo v javni službi. Oba praktično brez socialnih transferjev, ter vsak cent eura skrbno zapisan na Dursu. Koliko vem sem pizdil nad dvojnim obračunavanjem osebnih dohodkov, prvo dohodkom, nato še ta isti denar ki morebiti leži na banki. Da bi komu svetoval da kupuje vikende na hrvaškem, da bo imel bolj poceni vrtec niti ne gre skupaj v agendo. Mali dohodki in vikendi ne gredo skupaj. Sicer tudi danes za to obstaja zdravilo, ker bi si naj davčni organi med SLO in HR izmenjavali podatke. Za piko na i imam doma še zelo bolnega otroka in vsak sleherni možni dan preživim z njim na tistem vikendu na Hrvaškem morju, ki tebi tako zelo gre v nos. Sleherni dan dopusta, ker se z lahkoto zgodi, da bo enkrat ta dan zadnji. Za mene si poden od podna, smard od smradu! Pa da se še dalje ne boš trudil, dal sem te na ignor in ne berem več tvojega, kot sem že omenil kozlanja.

Kot sem rekel, ne rabiš čustvenih izlivov in drame delat. In ne si domišljat, da te zasledujem ali karkoli. V vsaki temi o vrtcih pa počakam na tvoje jamranje (ni treba dolgo, dva tri poste pa se javiš) in te pocukam za rokav (beri:stopim na rep in ti zacviliš). Enkrat na dve leti ca. ali dvakrat na leto, odvisno kakšna je jamraška sezona.

Citiram nalašč, da se vidi v katero smer letijo zmerljivke in žalitve.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.130
10.500
113
Ne razumeš. Ti si lahko srečen, da toliko imaš. Zato bodi tiho in oddajaj za 0. In se še smej pri tem, ker si srečen.
Naslednjič raje teh 200 jurjev skurita z ženo za Havaje, pa Dubaj, itd. in ne boš imel teh težkih skrbi.
ima dve opciji.. lahko proda, ali pa jamra.... odločil se je za slednjo.
 
  • Haha
Reactions: ViLiam

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.130
10.500
113
Tako ja. Prodaj stanovanje, idi na par križarenj, zapravi vse, in Cvajšnaucer ter Kordiš ti bosta spomenik postavla. Da bi kdo za otroke, ali za panzijo kaj razmišljal, to pa se ne sme. Take je treba z vilami v morje nagnat. Bravo!
no no, otroci bodo se zgledovali po starših in bodo zaslužili za stanovanje in za hišo, svojo, nepodarjeno. Je tako?
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.088
3.824
113
no no, otroci bodo se zgledovali po starših in bodo zaslužili za stanovanje in za hišo, svojo, nepodarjeno. Je tako?
Seveda, takoj po tem ko se stepejo in zapravijo tisto kar je za tabo ostalo. Kako ste kaj z žlahto? Super. Ste že dedovali? Ne.

Sicer pa ja, pri otrocih šteje zgled, ne pridiga (vsakodnevno nabijanje kaj si in kako si). Zato je tukaj ena majhna težava, namreč, ko si si trgal od ust za stanovanje in hišo so bili tvoji otroci kje? 10-20 let pred svojim rojstvom?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.560
1.151
113
Celje
Ne jamram, navajam dejstva. Je pa beden feeling biti "cepljen" 5x za isto stvar :)
pa se potrudi in optimiraj finančne zadeve. Za to ni potrebno goljufati. Pač preračunaj kaj in kako in začni "hoditi" čimbolj po robu. Državi boš vedno dal. Lahko pa optimiraš in daš nekaj manj...

A ni bilo nekaj časa zanimivo stanovanja oddajati preko normiranega s.p.? Ne ve kakšno je trenutno stališče FURSa glede tega, ampak pred leti vem, da so to vsi počeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
V ozadju je malo več zgodbe kot sem jo napisal in dejansko težko karkoli optimiram, ker v vsakem primeru odletim čez tisti mejni rob obdavčitve. Nobene razlike ne bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in igi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
pa se potrudi in optimiraj finančne zadeve. Za to ni potrebno goljufati. Pač preračunaj kaj in kako in začni "hoditi" čimbolj po robu. Državi boš vedno dal. Lahko pa optimiraš in daš nekaj manj...

A ni bilo nekaj časa zanimivo stanovanja oddajati preko normiranega s.p.? Ne ve kakšno je trenutno stališče FURSa glede tega, ampak pred leti vem, da so to vsi počeli.
V bistvu so to poceli tisti ki so imeli enega za oddajo. Ce je to dejavnost kot taka in jo siris potem normiranec ni smiseln ker te banke ne bodo podprle pri siritvi in nakupu novih kapacitet
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi