Izplačilo odškodnin po poplavah

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.538
15.543
113
Zakaj že družina iz Velunje?! :rolleyes:

Že na Koroškem je kakšnih 10 družin oz. še več, ki jim je odneslo hišo ali pa so hiše neprimerne za bivanje... :confused:
Pač je ta družina imela to srečo, da so se donatorji (iz meni neznanega razloga) zbrali na kupu ter odločili prav za njih in v takem primeru imho res ne smemo očitat napačne izbire. Kvečjemu smo lahko veseli, da se vsaj kje kaj dejansko obrne in konkretno pomaga ljudem, ki so eno leto nazaj izgubili svoj dom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in 8888

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.541
4.476
113
49
Na sončni strani ALP
Pač je ta družina imela to srečo, da so se donatorji (iz meni neznanega razloga) zbrali na kupu ter odločili prav za njih in v takem primeru imho res ne smemo očitat napačne izbire. Kvečjemu smo lahko veseli, da se vsaj kje kaj dejansko obrne in konkretno pomaga ljudem, ki so eno leto nazaj izgubili svoj dom.
Na začetku je bilo govora o dveh družinah iz SG. Mogoce pa spada kakšen del Velunje tudi pod SG?! Kdo bi vedel...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.538
15.543
113
Na začetku je bilo govora o dveh družinah iz SG. Mogoce pa spada kakšen del Velunje tudi pod SG?! Kdo bi vedel...
Je možno, da bi bila ta druga družina starejši del družine Stropnik?
A z donirano hišo, ki jo je skupno postavilo 41 donatorjev na čelu s podjetjem Pergola, so stanovanjsko stisko rešili samo za štiričlanski mlajši del družine Stropnik, medtem ko starejša zakonca Stropnik še nimata rešitve.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.433
3.517
113
Ne bluzi, razumem da si prizadet ker si se nekako znašel v tej zgodbi ampak drugi vam nisno krivi da ste se guzili v razne vukojebine, tako da poskusi manj agresivno. Želim ti da potegneš najboljše iz vsega, čeprav si kr*eten prepričan da sem ti favš (čeprav ne vem česa bi ti naj bil?). In še enkrat, ne bluzi, karkoli boš zahteval se ne bo uresničilo ker si nitko i ništa in te nihče ne bo je*bal 3 procente. Dobil boš tisto za kar se bodo ostali odločili, ti si zgolj aaštevilka, nepomembnež.

Ker si pa očitno lokalc, pa si nam pozabil povedati koliko je pri vas vreden m2 gradbene parcele?
"Nitko i ništa" bodo v POVPREČJU dobili 400.000eur za nepremičnine v največji slovenski vukojebini. :aplauz:
Zdej se pa zgrizi od zavisti. :cheer: :valjamse:

 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
899
90
28
select 1 from dual;
Valda saj pa te mors kupit parcelo za 50, zgradit hiso za 200, nekaj pa rabis za zivet :D
Ajde to me sploh ne moti pri vsem, kar zapravimo, ker bodo dobili navadni ljudje, ne elita.

Meni se 400k ne zdi neko pretiravanje.
Parcele v okolici Braslovč so kar lepo 100-150€ po kvadratu, tako da za parcelo si hitro na 100k. Pa good luck zgraditi hišo in jo opremiti za 200k. Prej si na 300k.
 

B81

22. jul 2007
36.573
10.273
113
100k v Braslovcah?

Saj je nekako znano, koliko stane m2 hise v gradnji. Ajde, dobi raja, kar je kul, dnara je dovolj, dobili bomo 328 M od evrope. Nekaj bo slo ljudem, nekaj pa za volitve 2026 :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Samo Svoj

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.899
2.339
113
Meni se 400k ne zdi neko pretiravanje.
Parcele v okolici Braslovč so kar lepo 100-150€ po kvadratu, tako da za parcelo si hitro na 100k. Pa good luck zgraditi hišo in jo opremiti za 200k. Prej si na 300k.
Očitno so Braslovče nov Bewerly hills, ker v zgornji Savinjski regiji samo tam presegajo 100€/m2, drugod so med 50 in 80.


Pa še nekaj: gre za nadomestilo marsikdaj nepremišljeno pozicioniranih hiš, ki jih sedaj "časti" država na primernejših pozicijah. In še enkrat, nič nimam proti, le cene tam okoli so odletele gor IZKLJUČNO zaradi "popoplavnih" dobičkarjev!
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
899
90
28
select 1 from dual;
Očitno so Braslovče nov Bewerly hills, ker v zgornji Savinjski regiji samo tam presegajo 100€/m2, drugod so med 50 in 80.


Pa še nekaj: gre za nadomestilo marsikdaj nepremišljeno pozicioniranih hiš, ki jih sedaj "časti" država na primernejših pozicijah. In še enkrat, nič nimam proti, le cene tam okoli so odletele gor IZKLJUČNO zaradi "popoplavnih" dobičkarjev!


70€ je bil m2 tam okoli 2015-2016, ko sem jaz kupoval in so šle potem vsako leto kot povsod drugod malo gor. Zdaj se je 8 parcel blizu mene prodajalo za 100-140€ po m2. Dvojčki s 450m2 parcele mislim da 4 podaljšana faza po 280k,...

Drugače pa imamo tule blizu res Bewerly Hills, v hribček hiše, kjer je bil komunalni včasih 30k+ :p

Se pa popolnoma strinjam s tvojim zadnjim odstavkom, ampak glede na miljarde, ki jih kurimo za brezveze, sem ravnodušen do tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.433
3.517
113
Očitno so Braslovče nov Bewerly hills, ker v zgornji Savinjski regiji samo tam presegajo 100€/m2, drugod so med 50 in 80.


Pa še nekaj: gre za nadomestilo marsikdaj nepremišljeno pozicioniranih hiš, ki jih sedaj "časti" država na primernejših pozicijah. In še enkrat, nič nimam proti, le cene tam okoli so odletele gor IZKLJUČNO zaradi "popoplavnih" dobičkarjev!
Za mojo "nepremišljeno" gradnjo je bilo izdano gradbeno dovoljenje s predloženim geološkim mnenjem. Nekdo se je podpisal, da je gradnja tam varna. No zdej se je nekdo podpisal, da je objekt in vse ostale spremljajoče treba odstranit. Zgleda pa, da je to območje Bewerly hills na kubik, vsaj glede na cenitev.
Zdaj je prilika, da se AvtoFun in podobni pacijenti požrejo od zavisti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.980
113
Državni uradniki so imeli in imajo v rokah škarje in platno, kje so ljudje lahko gradili in kje lahko sedaj gradijo. Marsikdo bi gradil kje drugje, pa ne sme. Z omejevanjem gradnje se garantira, da so zemljišča za gradnjo (pre)draga.
Pa ne o zaščiti kmetijskih zemljišč, ker industrijske cone čudežno zrastejo na res najboljših kmetijskih zemljiščih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe