Geodetska uprava je objavila izračune posplošenih vrednosti nepremičnin:

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
786
903
93

Priponke

  • F-76WP7bsAAVyVs.jpg
    F-76WP7bsAAVyVs.jpg
    53,9 KB · Ogledi: 38
  • Haha
Reactions: HertaKosmina
2. jul 2020
4.879
6.395
113
Gremo malo gledati center LJ. Ob Ljubljanici, pod gradom. 300.000€ za 100 kvadratov stamovanje :valjamse:

Nepremičnine.net, dobiš 17 kvadratov garsonjero za 180.000€ :valjamse:
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.210
3.613
113
Resno vprašanje: a mi kot lastniku nepremičnine ta povišana ocenitev za cca 100% sploh prinese kakšno prednost?


To, da bom za nepremičnino (ki je moja lastnina), za katero sem že plačal davek ob nakupu s plačami od katere so bili že odšteti prispevki, plačal še enkrat več davka (kot do zdaj), ki ga bom plačal z denarjem od plače, od katere so že odšteti prispevki.

(Point mojega ranta je davek na davek na nekaj kar si lastim - totalen legalni scam)
Pa koga to briga, če gre za davek na davek oz. če "ni pravično".
Država hoče več denarja za "svoje" in ga bo pač pobrala na kakršenkoli način so bo pač izmislila.
Sploh se pa,. po besedah trenutne ministrice za infrastrukturo, ob visokih davkih državljani počutimo varnejše.
Pa tudi aktualno PV je pred volitvami jasno povedal, da je potrebno davke zvišati, ker sicer ljudje itak zapravljajo samo za neumnosti.
In takšna agenda je na volitvah zmagala "with a landslide".
Volitve imajo posledice.
Se ni kaj za pritoževati sploh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.915
2.341
113

V primeru nestrinjanja s poskusno izračunano vrednostjo se lastnikom nepremičnin najprej priporoča, da preverijo, ali podatki v uradnih evidencah, ki so bili uporabljeni za izračun, ustrezajo dejanskemu stanju in po potrebi sprožijo postopke za njihovo ureditev.

Vsa navodila, obrazci zahtev in druga pojasnila so na voljo na strani Področja → Parcele in stavbe → Kataster nepremičnin.

V dokumentu Kje lahko spremenim podatke nepremičnin.pdf so na enem mestu zbrane informacije s povezavami do navodil ter obrazcev za spremembo podatkov, ki vplivajo na posplošeno vrednost.
 

dask

Majstr
21. sep 2023
448
495
63
Sem moral prav pogledat , ena cela zbrka... kupljena 10 let nazaj za 180.000. Uradna cenitev dve leti nazaj, ob odkupu polovice od solastnika, je bila 185.000. Geodetska pravi skupaj s parcelo 260.000, ponudba letos od možnega kupca 320.000... Niso čist sinhronizirani.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.915
2.341
113
Sem moral prav pogledat , ena cela zbrka... kupljena 10 let nazaj za 180.000. Uradna cenitev dve leti nazaj, ob odkupu polovice od solastnika, je bila 185.000. Geodetska pravi skupaj s parcelo 260.000, ponudba letos od možnega kupca 320.000... Niso čist sinhronizirani.
Ja kaj ti ni jasno?

Če veš kak je model ti bo jasno, da po tem modelu je to-to. Kaj ti Francl ob šanku ponudi nima veze. Realizirani posli zabeleženi na GURS preko FURS so edini merodajni.
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
786
903
93
Pa koga to briga, če gre za davek na davek oz. če "ni pravično".
Država hoče več denarja za "svoje" in ga bo pač pobrala na kakršenkoli način so bo pač izmislila.
Sploh se pa,. po besedah trenutne ministrice za infrastrukturo, ob visokih davkih državljani počutimo varnejše.
Pa tudi aktualno PV je pred volitvami jasno povedal, da je potrebno davke zvišati, ker sicer ljudje itak zapravljajo samo za neumnosti.
In takšna agenda je na volitvah zmagala "with a landslide".
Volitve imajo posledice.
Se ni kaj za pritoževati sploh.
Pravijo, da se je na Svobodo potrebno navadit. Meni se še ni uspelo.
 
  • Haha
Reactions: sad in nacek