Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
No kakor želiš ampak za preverjanje razdalj so čisto drugačne naprave, ampak če ti praviš da je navigacija namenjena temu... tudi prav.
Verjetno pa bolj malo ljudi gleda na navigacijo koliko kilometrov kaže, razen kasneje ko pregleduje pot. Ampak se mi pa zdi da tudi pri meni ni takšnega odstopanja nikoli bilo saj bi to na 300km naneslo kar veliko in bi sigurno opazil.

Skratka jaz nimam takih iskušenj.
 

centrum

Pripravnik
8. mar 2008
35
0
6
Imam nuvi 760 novi,pa me zanima sledeče,na katero frekfenco naj dam na avtoradiju,prosto,da bo delalo normalno,jaz sem dal na 88.8 pa ko se vozim po avtocesti,hrešči,ko predvaam glasbo,druga težava pa je ta da imam adria topi in adriroute naloženo na garminoc disk,težava pa je ta da ,napačno vodi ,je pa vključena tudi evropa 2008!
Lp
 

ogrinc

Zelenc'
29. apr 2008
8
0
1
Jest imam tudi včasih tak problem, da me noče peljat po najkrajši poti (avtocesta). Pa sem spreminjal najkrajšo/najhitrejšo pot pa nič bolje.
 

ogrinc

Zelenc'
29. apr 2008
8
0
1
LP: Mene zanima, če bi mi lahko vse tole naložil na SD kartico. Karte naj bodo odklenjene in delujoče kot original
smile-1.gif

Al mi pa vsaj povejte kje se to dobi zazen v trgovini. hvala
 

senator

Pripravnik
15. apr 2008
75
0
6
slo
Sem naredil par 10.000 km po EU na long distance in lokalno in je moja izkušnja (imam 660) naslednja:
prikaz hitrost: odstopanje +- 0,5% (1 do 1,5 Km/h - testirano s tempomat vožnjo na določen čas in razdaljo, števci hitrosti v avtih so praviloma nastavljeni +10% (kaže 55/99km/h voziš 50/90- zato pa kamioni na AC navidez vozijo 98km/h ker imajo tempomate nastavljene na 89km/h, prehitevajo pa tisti ki imajo nastavljen na 90 - pol je pa štala ene 4 km preden gre eden mimo drugega) , prevožena razdalja = simulaciji (če se držiš 100% rute), v razmerju do števca v avtu( 3 različne uporabe) je pa razlika cca. 1,8% (npr. LJ->Rim 16km , LJ->Pariz 28 km) torej zaokrožimo na vsakih 1000km je razlika cca. 20km )- mogoče je pa odvisno če preveč režemo ovinke, pa kolk je levih in desnih, nisem probal cele ture po črti v kobal
grims-1.gif


Me pa zanima ena podobna zadeva, ki mogoče sodi v temo Radarji(moderator bo ocenil).
Želel si bi logično povezavo Speed oz. Radar->hitrost, ki jo ugotavlja garmin, in da opozori samo, ko sem preko. Predpostavljam, da sedaj samo prikazuje kot POI na lokaciji in niti ne ve kaj kaže. Tko je pa na določenih odsekih stalno vse rdeče in moteče. Predvidevam da bodo z razvojem in časom poleg kategorizacij cest vključili tudi prometne parametre in jih ponudili kot pomoč voznikom, če jih bomo želeli vključiti. Mogoče bluzim in stvar že obstaja oz. deluje?

Gmajna ...,POI,.. je vedno gostejša in drevesa postajajo nevidna
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
No moj Nuvi 760 če sem pod omejitvijo nič ne piska, če pa sem preko omejitve pa glede na to koliko je preko toliko hitreje piska ...

In tudi mene najprej samo opozori, da se približujem omejitvi, če sem preko, potem je rdeče, drugače pa izgine ...
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Citat:
Uporabnik centrum pravi:
Imam nuvi 760 novi,pa me zanima sledeče,na katero frekfenco naj dam na avtoradiju,prosto,da bo delalo normalno,jaz sem dal na 88.8 pa ko se vozim po avtocesti,hrešči,ko predvaam glasbo,druga težava pa je ta da imam adria topi in adriroute naloženo na garminoc disk,težava pa je ta da ,napačno vodi ,je pa vključena tudi evropa 2008!
Lp

Vklopljene imej samo karte ki jih potrebuješ, torej AR ko se voziš po slo in hr, AT ko greš na sprehod in CNNT ko greš izven slo.

Poskusi pa poej če je kaj bolje.
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Pred dnevi sem nabavil Nuvi 760 za 280€. Naveličal sem se nenehnega eksperimentiranja in ukvarjanja z dlančniki. Začel sem na Palmu Zire72 in Bluetooth sprejemniku (uporabljal sem TomTom in Pathaway), nadaljeval na Looxu N560 (iGo, Garmin MobileXT, OziCE).Na zadnji poti po Italiji (2500km) sem dokončno sklenil preiti na namensko napravo, saj se mi dlančnik po nekaj urah uporabe začne pregrevati (alarm visoke temperature akumulatorja), pri iGoju se pojavi po dolgi uporabi opozorilo Memory Full (sledi reset), Garmin Mobile XT nima možnih vseh opcij kot Nuvi 760, osvetlitev zaslona na dlančniku proti Nuviju je katastrofalna. Zaenkrat sem zelo zadovoljen: osvetlitev zaslona, bluetooth s telefonom, TMC, načrtovanje poti- vse dela OK. Saj iGo je super, a na dobre Teleatlas karte Slovenije čakam že 3 leta in kot izgleda bo treba čakat še tri leta. Pred kratkim sem nabavil tudi Garmin Colorado 300 in sedaj sem šele spoznal kakšno prednost predstavlja Mapsource. Podobne rešitve kolikor vem nima nihče, da o raznih Topo in pomorskih kartah ter kartah eksotičnih držav sploh ne govorim.
cheer.gif

Vprašal bi, ali obstaja kakšen način priti do legalnega DVD karte Europe 2008 NT, ki je prednaložena na napravi. Sem iskal po forumu in jasnega odgovora nisem našel.
confused-1.gif

Hvala vsem vodilnim silam Foruma, ki znajo velikokrat dati zlata vredne odgovore!
nahrung002.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.543
4.477
113
49
Na sončni strani ALP
Nekaj časa se je dalo naročit DVD preko my.garmin.com

Ko si preišel do plačila za 25 mestno kodo, si enostavno prekinl.
DVD pa je prišel po pošti čez nekaj časa. Poizkusi se registrirat,
mogoče to še laufa?!

Welcome to Garmin
zmaga.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.603
707
113
CityNavigator North America 2009 NT lahko potegneš direktno z my.garmin.com (datoteka rmu_cnnant2009.exe ~2.1GB)

Prej, ko slej bo to tudi za EU.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jap, Mapsource je zadeva, ki je konkurenca sploh nima. Čudno.
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Saj sem se že registriral na My Garmin in tudi ostalo ni težava. Zanima me, če bi lahko prišel do legalnega DVD, mula in torrent mi ne delata težav.
nahrung002.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne, ker imaš že celo karto prednaloženo...

Bo potrebna dolvleka.
 

senator

Pripravnik
15. apr 2008
75
0
6
slo
Kot sem že enkrat na forumu napisal, sem ga jaz (DVD) naročil po internetu in ga po 10 dneh brezplačno dobil iz Velike Britanije. Sem se registriral že pred skoraj enim letom. Pri naročanju sem zanemaril navedbo, da je ta update za kupce Garminov konec leta 2007 in stvar brez problema dobil z svojim ključem za instal. Tako imam CN NT 2008 na PC-ju in Garminu .
cheer.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.603
707
113
popravek v2.90
http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3811


Changes made from version 2.70 to 2.90:

* Corrected issue with Retail Map Update compatibility
* Correct routing issue when using City Navigator Europe 2008 with certain MPC maps.
* Correct issue on trip computer that could cause invalid speed/distance to be displayed. Trip computer will be reset.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.205
26
48
Pozdravljeni,

Kot vidim, je na voljo popravek "v2.90". Ker imam sam še originalno naložen v2.50, me zanima če lahko izpustim vmesne nadgradnje in grem lahko iz 2.50 direktno na 2.90? Na kaj moram paziti pri nadgradnji in kaj z njo pridobim?
Na SD kartico sem si naložil tudi mp3-je vendar mi nikakor ne uspe narediti map kot jih imam na računalniku. Na nuviju je vse pomešano med seboj. Kako bi organiziral mape pred prenosom, da bi bila na nuviju lista albumov bolj pregledna?

lp
 

gaber

Pripravnik
13. maj 2008
84
0
6
Mogoče se pa sedaj City navigator in Adriaroute ne bosta več tepla? A je kdo že sprobal?

l.p.
 

racOOn

Pripravnik
5. maj 2008
39
0
6
Pozdravljeni!

Sem nov ponosen lastnik 760tke in imam kar nekaj vprašanj. Zaenkrat bi samo vprašal, katere SD kartice ta naprava podpira? Velikost 4GB? HC? Kje jih najceneje dobiti?

Pri posodobitvi preko WebUploadera mi pokaže tudi posodobitev "GPS Chipset M type". Ker ne vem kaj posodobitev naredi, prosim za pomoč.

Hvala!
 
Nazadnje urejeno:

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Dobrodošel med nami
nahrung002.gif

Zanima me ali si seštel + ali si žrebal
hysterical-1.gif

760-ka podpira 4GB kartice. Jaz uporabljam takeMS po 9€. Malo preglej internetne trgovine, ponudba je kar pestra.