Formula 1 sezona 2021

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Leclerc je odpisan ene dve leti nazaj.
Se strinjam, leklerk je letos čisto zatajil, še sainz ga pere...ne vem kje se je zgubil fante.

Podbno norris, po rusiji je šlo samo navzdol.

Trenutno ni več pametnega voznika, razen maxa in lujza, mogoče russel, ampak on bo hitro prizemljen, edino če bo merc želel da postane nov WC in ne bodo pustili lujzo da vpliva na njega.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Preveč za pisat in se mi ne da. Bi rabil dve uri da vse stvari predebatiramo. Uglavnm posiljeval je z glavo čez zid tko k jst v igrci k mi ne gre in sem vs tečn. Eno je špil eno pa real life.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
To se strinjam, ampak spet zaradi tega ni izgubil prvega mesta, da mu ne bo uspelo zadržati lujza za sabo je bilo jasno par minut po restartu, ko smo videli kako brutalno merc pospešuje na ravnini, takrat je bilo samo vprašanje časa, kdaj bodo maxove gume "padle".

Z "nespametnimi" potezami je samo zavlačeval...računal še na kak red flag, ipd. Sicer pa, ko je sledil tisti famozni izlet iz steze, a ni ravno takrat en VSC šel na kožo lujzu, da je bil potem dovolj blizu na ravnini?
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
To se strinjam, ampak spet zaradi tega ni izgubil prvega mesta, da mu ne bo uspelo zadržati lujza za sabo je bilo jasno par minut po restartu, ko smo videli kako brutalno merc pospešuje na ravnini, takrat je bilo samo vprašanje časa, kdaj bodo maxove gume "padle".

Z "nespametnimi" potezami je samo zavlačeval...računal še na kak red flag, ipd. Sicer pa, ko je sledil tisti famozni izlet iz steze, a ni ravno takrat en VSC šel na kožo lujzu, da je bil potem dovolj blizu na ravnini?

Aja ne nisem mislu da je zarad tega zgubil prvo mesto. Je pa lahko vesel, da je končal z celim avtom. Prvo mesto je po mojem zgubil ker je bil na medium gumah.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Res je, ampak to so morali narediti, da je lahko na štartu prehitel ocona in lujza. Potem so pa računali, da bo naredil večjo razliko, ampak ni mogel nič proti mercu.
Potem pa še VSC, ki je navidezno šel njemu na roko, ampak ni...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne vem zakaj ni bili preiskave pri Bottasu, ko je oviral Max-a pri prvem VSC. IN kako se je uspel BLM tako približat Max-u pri drugem VSC? Sem mislil, da mora ostat fix razlika...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Saj veš zakaj, ker je bil kimi prej maxom in max ni mogel vozit primerno hitro.

Spet en fail teh pravil...ampak thats racing, bi eni rekli :)

bottas pa...nič mi ni jasno glede te vožnje SC/VSC, očitno je vse dovoljeno, čeprav je bilo nekaj rečeno o 10 avtih, ipd, ampak se očitno nihče ne drži tega.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tisto sem razumel, ker ni bil warm-up lap ampak formation lap in so pravila drugačna... Blesavo, ampak OK, v okviru pravil
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Se strinjam, bottas bi mogu dobit kk penalty, pa lojz je tut mislm da pri prvem restartu zeeeelo za maxom prišel na grid. So se tudi pri RbR na team radiu o tem pogovarjal.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.427
9.754
113
40
MB
Lol leclerc je imel priloznosti dovolj, celo z maxom sta se borila pa nima tistega...russel zna biti pa nevaren. Je pa spet anglez in bo imel vse prednosti domace fie in zapuscine formule 1, me cudi, da ferrari se kar vztraja, ocitno dobi debele modre kuverte
ferrari ima kar nekaj miljonov razlogov ja ... :D
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
no ja, ferari je najbolj uspešna ekipa v F1 zgodovini, le zakaj vztraja :)

Drugače pa, afaik, dobi kar nekaj dinarja, da ostane v F1, neka individiualna pogodba...ker pač ferari je sinonim za motošport. dobro se je to enzo zdilal, me zanima koliko časa velja ta deal.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
Tisti ki zanje navijamo že lepo število let. No gledam F1, neobremenjeno zadnja leta ker rdeči vsako sezono skupaj spravijo klump, kateri mogoče pokaže nekaj življenja na kakšni dirki.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.554
1.016
113
Na osnovi telemetrije je padla odlocitev. Ce bi blo tako, kot eni jokate tu, bi RB tako stalo delal da bi se kadilo, tako so pa tiho k miske. Se skrbavi je kar poniknu, mogoce prihaja za njim kaj bo v primeru, ce se prvaka zajebejo. Ti pa lahko se tako obupano isces na YT, moto portalih etc. nekaj kar ti pase v tvojem 'razmisljanju' in potem tu veselo limas, pac tako je blo. Sej smo vsi vidl.

Kar se pa pospesevanj MB tice: zanalasc ne upostevas, da je mali skuru gume? Normalno, da je Lewis hitreje pospeseval. Kakorkoli, spalu bi ga do konca tako ali tako, mali ni imel sans, da zmaga. Vcasih mam obcutek, da ne da to pocnes namerno ampak enostavno ti nekaj zamegli razum. Z gumami so falil, totalno, LH ga je teral do limita in je spalu gume. Ni neke znanosti, se manj pa zarote v tem.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Kle je ogromno kriva tudi FIA. Da niso sposobni speljati en swap. Eni ekipi povejo nej ga spusti tadruga pa pojma nima kaj se dogaja. Masi bi mogu letet zarad nešteto pizdarij letos tko v F1 kakor tudi v F2