FORMULA 1 BRAZILIAN GRAND PRIX 2012

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.138
10.505
113
mislim da je senno malo odneslo v njega..podobno kot hulken berg scena, le da gani zavrtelo
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
? ne razumem...

Če je mcnish vse analiziral, zakaj se še sploh govori o tem, je jasno kot beli dan, kaj se je zgodilo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.324
2.696
113
Se strinjam s tabo, sa ko sem gledal to analizo mcnisha, sem se vprasal, zakaj pa vettel tle ni dobil kazni? Grosjean bi verjetno dobil prepoved dirke.:) Ostali pa drivethru...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
Pomoje zato, ker je bila "gužva"...glede nesrečt na štartu oz pač..v prvem krogu so malce bolj tolerantni...

Je pa res...da če bi bil kdo drug, bi verjetno vsaj pregledali zadevo, komisarji, ampak glede na to, da je vettel Bernijev ljubljenček, se to seveda ne sme.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Po dirki kaznovati bi bila bedarija, to bi morali storiti med dirko.

"problem" je bil, ker se je kobajaši "umaknil" in upočasnil, zato, ker je šel v bokse. Če se ne motim, pravila dovoljujejo, da se počasneje vozeče vozilo "obide" tudi pod rumenimi zastavami, dokler pač voziš "razmeram primerno".

Ampak tudi kazen vožnje skozi boksov ne bi drastično spremenila razplet dirke, če ne drugega, bi webber spustil vettla naprej.

Pod rumanimi se ne prehiteva razen vozila, ki ima težave. To, da gre nekdo v bokse, pač ne sodi tu zraven. Sploh ker je kobajaši šele kasneje upočasnil, prehitevanje je bilo še pri dirkaških hitrostih.
Sicer pa so mu neupravičeno skozi prste pogledali tudi pri izrinjenju kobajašija s steze.
Kakšen bi bil sicer razplet dirke in prvenstva, je pri tem popolnoma vseeno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
Kaj čmo, lahko se postavimo na glavo, ali se deremo "gotof je", dejstvo je, da je vettel postal najmlajši 3x svetovni prvak v zgodovini F1. Skinil je prvo statistiko od največjega, me zanima, kdaj mu bo uspelo postaviti nove mejnike. Tudi 2013 je zelo resen kandidat za prvaka, torej to je že 4x, še 3 mu falijo, pa še niti 30 ni star
wink-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.420
9.758
113
40
MB
s kakimi umazanimi igrami je vse sumi postajal prvak pa se noben ni buno, ker je takrat pač bil ferrari pod zaščito
grims-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
To je res ja, ampak fotr je vsaj zmagoval z umazanimi potezami, nikoli ni delal tako banalnik in začetniških napak, kot vettel.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
No sezona je bila zelo zanimiva
smile-1.gif


Kdo bi si bolj zaslužil nalsov prvaka? Mislim da je alonso boljši voznik kot vettel, a vettel je imel več zmag jebiga tako je
smile-1.gif


Naslednjo sezono bom navijal za hamiltona in kimija, se mi zdita edina voznika z jajci in res dobro dirkata
smile-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Po dirki kaznovati bi bila bedarija, to bi morali storiti med dirko.

"problem" je bil, ker se je kobajaši "umaknil" in upočasnil, zato, ker je šel v bokse. Če se ne motim, pravila dovoljujejo, da se počasneje vozeče vozilo "obide" tudi pod rumenimi zastavami, dokler pač voziš "razmeram primerno".

Ampak tudi kazen vožnje skozi boksov ne bi drastično spremenila razplet dirke, če ne drugega, bi webber spustil vettla naprej.

Pod rumanimi se ne prehiteva razen vozila, ki ima težave. To, da gre nekdo v bokse, pač ne sodi tu zraven. Sploh ker je kobajaši šele kasneje upočasnil, prehitevanje je bilo še pri dirkaških hitrostih.
Sicer pa so mu neupravičeno skozi prste pogledali tudi pri izrinjenju kobajašija s steze.
Kakšen bi bil sicer razplet dirke in prvenstva, je pri tem popolnoma vseeno.

Luc je bila rumeno-rdeca, aka drseca steza.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Tudi če bi Vettel za trk s Senno dobil kazensko vožnjo skozi bokse, zadeve ne bi kaj dosti spremenilo, saj je SC kasneje izničil prednost oz. zaostanke.
Tole okoli prehitevanja pod rumenimi zastavami je hudo mejno: najprej nekaj zaporednih rumenih luči, nato zele in tako spet rumena...
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
43
Ne samo da ni bil kriv za trk. V bistvu je bil žrtev Vettla.

Ko sem to v živo videl, mi ni blo jasno, kako da Senno ne kaznujejo za ta nasad Vettla (preveč avtov in vsega naekrat). Itak, če so pa komisarji pogledali počasen posnetek in videli, da edino Vettla lahko kaznujejo za tak neumen "Grosjean style" manever.