Folija, vinjeta in preverjanje

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Glede na to kako pogosti so pri nas izvozi bi moral imet kar 'srečo', da bi te našli.

Zakaj bi te iskali? Registersko imajo, samo položnica za neuporabo vinjete +pobeg.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Če lastnik vozila lahko dokaže, da ni storil prekrška potem gredo stroški postopka iz proračuna.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.551
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
in če avto ni pisan name?

Me je sicer Numy prehitel - tukaj zakonske osnove:

ZPrCP - 8. člen
Citat:


8. člen

(odgovornost lastnika vozila)

(1) Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se kaznuje za prekršek lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.

(2) Če je lastnik ali imetnik pravice uporabe vozila, s katerim je storjekn prekršek iz prejšnjega odstavka, pravna oseba, državni organ ali samoupravna lokalna skupnost, se kaznuje za prekršek njihova odgovorna oseba.

(3) Lastnik, imetnik pravice uporabe vozila oziroma voznik, kateremu je bilo tako vozilo zaupano za vožnjo, ne sme omogočiti, dopustiti ali dovoliti vožnjo vozila osebi, ki kaže znake nezanesljivega ravnanja ali osebi, ki ne sme voziti tega vozila.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.551
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Če lastnik vozila lahko dokaže, da ni storil prekrška potem gredo stroški postopka iz proračuna.

"Imam dve živi priči" ne gre več (no - vedno manj) skozi.

Dajte se končno zavedati, da vaša za vaša dejanja (sem spada tudi izposoja osebnega vozila) morate tudi nositi odgovornost.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Ok. Pred pol leta žena parkirala na pločniku, avto so poslikali nalepili obvestilo redarstva.
Čez tri tedne pride na domač naslov plačilni nalog.
Napisal sem ugovor in priložil dokaze, da sem bil v tujini, navedel dve verodostojni priči in predlagal, da se ju zasliši.
Vse skupaj sem poslal v dveh izvodih na redarstvo lj in .........postopek ustavljen stroški postopka bremenijo proračun.
Če želiš lahko ob priložnosti prilepim scan.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.551
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Point je: "navedel verodostojne dokaze, da sem bil v tujini" ( naj uganem - račun hotela/prenočišča, ki glasi na ime lastnika vozila + potni nalog podjetja (ni nujno glede na račun nočitve)) - s tem sta namreč priči brezpredmetni.

Brez dokazil ti tudi priči ne bi pomagali.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Točno tako, račun storitve na moje ime in račun mobitela kjer je bilo jasno razvidno gostovanje pri tujem operaterju.
Sicer pa zakon pravi "razen, če lastnik vozila lahko dokaže, da ni storil prekrška" in s tem so mišljeni verodostojni dokazi in priče ne pa nekaj v stilu "rekla kazala" in mislim, da se s tem oba strinjava.
zmaga.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:
Če lastnik vozila lahko dokaže, da ni storil prekrška potem gredo stroški postopka iz proračuna.

"Imam dve živi priči" ne gre več (no - vedno manj) skozi.

Dajte se končno zavedati, da vaša za vaša dejanja (sem spada tudi izposoja osebnega vozila) morate tudi nositi odgovornost.
Ali je izposodit vozilo kaznivo, da bi nosil odgovornost za to dejanje?

Ja da gre vedno manj skozi se strinjam, kolegica je predložila dokaze, da ni vozila, pa so ji pritožbo odbili, tako da je morala plačat, namesto polovičke kar celo kazen. Čisto po nedolžnem, ker pač ni ona naredila prekrška.
 

Swetko

Pripravnik
24. jun 2009
307
1
18
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Po moje se ne vidi folija ampak ima vinjeta drugačen odsev, ker ni pritrjena na steklo (vmes je recimo 0,1 mm zraka).

Točno tako.Sem se pred kratkim pogovarjal z DARS-ovim kontrolorjem in je rekel, da je odsev nalepke druigi. Skratka, takoj opazijo, če ni prev nalepljena.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
Citat:
Uporabnik Swetko pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Po moje se ne vidi folija ampak ima vinjeta drugačen odsev, ker ni pritrjena na steklo (vmes je recimo 0,1 mm zraka).

Točno tako.Sem se pred kratkim pogovarjal z DARS-ovim kontrolorjem in je rekel, da je odsev nalepke druigi. Skratka, takoj opazijo, če ni prev nalepljena.

se pravi ni druge kot kupiti dve vinjeti?
evil.gif
 

Swetko

Pripravnik
24. jun 2009
307
1
18
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Swetko pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Po moje se ne vidi folija ampak ima vinjeta drugačen odsev, ker ni pritrjena na steklo (vmes je recimo 0,1 mm zraka).

Točno tako.Sem se pred kratkim pogovarjal z DARS-ovim kontrolorjem in je rekel, da je odsev nalepke druigi. Skratka, takoj opazijo, če ni prev nalepljena.

se pravi ni druge kot kupiti dve vinjeti?
evil.gif

Ne. A ne dajo novo, če prineseš račun in staro?
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
A pa je kaj narobe, če vinjeto napopam na sredino okna?
narobe je, vendar jazu jo imam vsa leta na sredini za ogledalom pa me se niso ustavili

ni narobe

Levo zgoraj, levo spodaj in na sredini zgoraj so mesta kjer je lahko vinjeta
Ni res, na zadnji strani piše, da PRIPOROČAJO eno od teh treh mest. Vinjeta je pa lahko KJERKOLI na notranji strani vetrobranskega stekla (razen zatemnjenih delov), lahko tudi na strogi sredini če komu tako paše.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Ni res, na steklu ne smejo biti "dodatki" ki motijo voznikovo vidno polje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ni res, na steklu ne smejo biti "dodatki" ki motijo voznikovo vidno polje.
Pol lahko začnejo kar talat kazni za vse navigacije, katere so napopane direkt na sredino stekla.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Sem za, v kolikor so tako napopane. Večina pa jih je na sredini ampak spodaj, tam nekega vidnega polja voznika nima, če ima pravilno nastavljen sedež, ker tam vidi zgolj pokrov motorja.

Govora je seved bilo na sredini na sredini stekla, ne v skrajnih legah.