F1 2022

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Keri trije so pa premagali Hamiltona na koncu sezone? Da vidim, kaj boš zdaj napisal. A gledamo iz obdobja do 2007-2022? Ker potem moramo za Maxa gledati 2014-2022.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Pač ogromno je nekih faktorjev zakaj je bil nekdo spredaj/zadaj pred svojim teammatom na koncu sezone. Noben ne omenja da je dani ric, zadnjo sezono pri rbr-ju imel 2x več mehaničnih okvar kot slamnati. Al pa da jih je mel 2015 rosberg ful več kot lojz. Al pa da ti ekipa zakebe qualy pa maš pol shitty sunday. Al pa v nedeljo zmago v monaku. Ne, ti laik enkrat na let mal statistiko prebereš in začneš bedarije trost po forumih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.549
1.016
113
Ja ampak šumi je dejansko nasekal mostvene kolege, kaj pa blm?
Daj se 1x preber za sabo pa se spomn na 'majkl iz faster den ju' in podobne prigode pa se zamisli. Nad sabo, edino. Kake ti se vedno pokas, luda kuca. Bi prej pomislu, da je tvoj forum in na ta nacin dvigas obisk. Ampak res, kam drugam it te pravljice prodajat pa nimas jajc? Itak, te operejo suhga do nazga, hehe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.692
154
63
Ne moreš pa v ta "izračun" dati samo eno dirko, ko je bil faster den ju. Vsakdo je imel svoje trenutke, ko se mu je ravno nekaj poklopilo, medtem ko je bil MS konsistenten in v je bil res hitrejši od vseh moštvenih kolegov, tudi ko odštejemo moštvene ukaze. Za svoje čase je zares bil nedosegljiv, česar jaz ne vidim pri LH in ni bol primer niti pri Senni.
In ko se samo omenja Suzuka 1989, kjer pa tudi če bi zmagal, bi še vedno zelo zaostajal in tudi če bi še na naslednji dirki zmagal in Prost bil 2. bi bil še vedno prvak Prost. Poleg tega bi po pravilih moral biti Senna že prej eno dirko diskvalificiran, mislim da v Jerezu zaradi ene njegovih značilnih neumnosti, a so mu seveda pogledali skozi prste. Če mu ne bi, ne bi bilo niti dogodka v Suzuki in vseh teh sedaj že 34-letnih debat, ki so zelo navijaško-subjektivne.
Za mene je MS tisti najboljši. Sprejel je izziv s Ferrarijem, ko bi šel lahko v boljši avto direktno osvajati nove naslove. Ostalo je zgodovina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED in darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.726
6.909
113
Je pa senna gledano samo po enem dogodku lahko goat.
V monacu je v qualy nascal prosta za 1.5 sekunda.
Da. Monaco. Prosta. 1.5 sekunde. V istem mostvu.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.692
154
63
Je pa leta 94 bil v hitrejšem avtu počasnejši od MS na 4 dirkah. Tudi na kvalifikacijah je le stežka, za mišjo dlako bil hitrejši
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.549
1.016
113
V bistvu lahko, ker s tem ne pocnem nic drugace. Dejstvo je da je sumaher edini oz. kar se mene tice kar prvi, kateri je imel tako odkrito protekcijo in ob katerem je bil drugi voznik res karneki. Z lepo besedo privesek. Reci kako superiorno je premagoval sovoznike je malo tako, vodeno. Sploh sedaj ko gledam starejse dirke (fak, kok clovk pozabi z leti). Ja, dosegel je tolk in tolk zmag, nekaj dirk ima za v anale, to vse drzi. Ampak se vedno, Hamilton je (zame) boljsi. Ravno tako je sel v slab bolid - Mercedes pred njim ni bil ravno nekaj za domov pisat, se sumaher ni nic pokazal (za njegove standarde cista bruka). Ajde, interlagos mu je uspel in tiste dirke feni ne morjo pozabt - edina da mu je ratala, malo pozno ampak bolje kot ne.

Da o tem kaksne je o mecki takrat pisal dragi darjancek niti ne zacnem (sranje od avta, jajc od jajca, neposobnezi, krs etc...), bili so poden podna, po njegovih izjavah. Kasneje, oz. ko se je z njim zapeljal Hamilton pa je mercedes kar naenkrat postal top bolid in potem je bil to edini razlog Hamiltonovih uspehov. Bla bla bla. Torej, pri Hamiltonu manj protekcije v mostvu oz. vec pravega borbanja s sovozniki (pri sumi tega bilo ni, sploh). Ajde Irvine se ni dal jahat, pa so ga drugace zignorirali. Potem ima Hamilton neprimerno manj umazanih potez na pisti (suma tu gladko zmaga, tip je postavil standarde). Tretje, izplen na koncu v smislu pobranih zmag, pp in ostalih rekordov ima Hamilton boljsi. Vem, da je subjektivnost mati vseh debat ampak ko zadevo pogledam neobremenjeno oz. brez da upistevam kaksno marmelado nekdo na kruh maze, kako je oblecen, postrizen etc. in pustim samo golo 'statistiko' je zame zadeva jasna. Za razne 'modne oblikovalce' in ostale najednike mi pa dol visi. Ti se tako ali tako na koncu vedno sesedejo sami vase, ker jim slejkoprej zmanjka sogovornikov in samo iscejo komu bi prodajali svoje fore. Kakor vidimo, jagencka ni ze nekaj casa, dizajner pa blodi. Super kombo... No, zdaj pa usekajte nazaj, grem tect za dobro uro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Lepo je slišati malo F1 zgodovine, take poste je luštno brati kot ga je Bajkman napisal, saj nekateri še nismo tedi gledali F1.

Najbolji, a Darjan že od tedi serje proti Mercedesu? Pol mi je jasno, zakaj mu Mercedes/Hamilton ne paše, jaz sem mislal da je to bolj sveža pri njemu, da tako pljuva po Hamiltonu.

Drugače pa :ok: za zadnji post.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.549
1.016
113
Ah, tale blodi ze dolgo. O Hamiltonu je na zacetku pisal traparije. Enkrat sem mu napisal, da kakorkoli, tip je dejansko dober in da v kolikor bo pametno delal, lahko postane eden najboljsih. Tekom let se je zgodilo tocno to, postal je najboljsi oz. najuspesnejsi (karkoli ze komu pomeni) - ze nacin, kako so ga lansko leto zaustavili pove vse, dizajner pa se kar cist penast. Pol ga pa se jagencek kuri (ta je itak cisti manipulator wannabe) in se pocuti kot od boga poslan. Ahh...

Za post pa hvala, nic takega. Povem kar mislim, vedno sem vedno bom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Oh, potem spada v kategorijo najtežjih pacientov. Ni mi jasno, kako lahko skoz ¨sika¨ čez Hamiltona in Mercedesa, jaz ne bi moral tako sovražiti RBR-ja, Maxa ali pa drugo ekipi/dirkača. Maš svojega favorita ampak bodi pošten do drugih.

Hamilton in Mercedes sta istočastno ujela idealni trenutek za vzpon. Hamilton bil na polno motiviran za nove vzpone, Mercedes pa naredil TOP avto v novi F1 hibridni eri, letos se je tako poklopilo RBR in Maxu. Škoda mi je edino Seba, preden je šel v Ferrari, se je pogovarjal z Mercedesu, škoda da ni izpeljal tega posla, zgleda da je bila ljubezen do rdeče boginje močnejša, čeprav ni postal prvak. Je edini, ki bi mu privoščil, da bi zrušil Šumijeve rekorde. Žal tega ne bom dočakal, zna pa Hamilton to narediti v prihodnjih letih.

Še zadnje glede lanskega leta, ta sezona bo vedno nek ¨madež¨ v F1 zgodovini in se ga bomo ¨stari¨ vedno spominjali. Jaz ne bi rekel, da so ga hoteli zaustaviti, samo g. Michael Masi ni bil zrel za takšno nalogo. Zakaj? Delal je preveč usodnik napak čez celo sezono, največjo napako je pa naredil na zadnji dirki glede SC-ja, to je bil zadnji žebelj v krsto Masija.



Seb povedal, kdaj pride nazaj v F1 :valjamse: :valjamse:



Alonso screaming in the inside here :fredi::fredi::fredi:

xrvx481esj0a1.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Najbolji

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.549
1.016
113
Al je tezko, crnc, vsecen, bogat pa se sumlove rekorde zrusu, ni mu lahko (dizajnercku). Masi pa karnekaj, cela sezona cudna, na koncu pa dobil prvaka "by human mistake". V bistvu kar ok. Kredibilnost so pa zgubil, vsaj pr normalnih / starih navijacih, k vsi isto mislmo. Smrkarija pa sprva itak nora na oranznega, sam ji ze prhaja, da neki ni ok. Bomo vidl kako bojo pelal ta show naprej. Bernie kokr kol je bil cuden/hecen je mel osnovne stvari poslihtane v nulo. To zdej je pa k da si na trznci, krneki.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.726
6.909
113
Haha kako bizarno…


Sicer zelo cudno da ga ekipa ni pogresala?
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.503
888
113
Mogoce pa bodo po koncu sezone pospravili tega klovna in uredili odnose.
To kar se zdaj dogaja z rdecimi je ena velika farsa.

 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Nič jih ni za odpisati, avto imajo konkurenčen, samo prave ljudi rabijo v ekipi, da se bo vse pravilno poklopilo.


Ne hvali dneva pred nočjo. ;)

Gledam novice in objave na redditu, zgleda da bodo Seba bolj pogrešali kot pa Alonsa, ko se je prvič poslovil od F1.

Great evening with the rest of the guys celebrating Seb’s last race. Cheers!





Mclaren pripeljal posodobitev tal za dirkalnik v Abu Dhabi.

sxrx90gefo0a1.jpg
 
Nazadnje urejeno:

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Eh to je sam FP1. Pa še slamnati ni vozil. Itak RbR-ju leži ta steza, tko da do nedelje bojo že zrihtal setup, da bo letelo.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Zanimiva dirka bo, če ostane tako kot je zdaj FP2. Kako bo RBR spravil Pereza mimo? Malo čudne izjave dajejo, da bodo vse naredili za Perez pride pred Leclerca. Maxov ego je premočan, da bi prepustil Perezu točke.