Elektronska vinjeta

krko

Guru
5. sep 2010
2.661
1.374
113
"Najela sem odvetnika in pred kratkim sem dobila obvestilo, da so pritožbi ugodili. Kljub temu sem morala plačati 30 evrov sodne takse
Zakaj je morala plačati sodno takso, če je bilo pritožbi ugodeno?

Razen, če je dobila opomin, potem je morala plačati 30€ sodne takse. Ampak opomin še ne pomeni, da je bilo pritožbi ugodeno :)

Zajeta slika4.PNG
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.952
314
83
tam ko se terc po tori rola
Mislim...koliko butast moraš biti, da si ob novih tablicah ne urediš tudi prepis el.vinjete s starih...? Pozabila? O.K., da gre pa potem še v tožbo... To ti je isto, kot da bi polno tankal avto, potem ga ukradejo in bi se z novim hotel kar s praznim rezervoarjem voziti... ker ''saj sem pa v prejšnjega polno natankal''...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Samo Svoj

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
553
89
28
Po menjavi registrskih tablic bi morala tako naša bralka na Darsu zahtevati vračilo sorazmernega dela e-vinjete in kupiti novo. "Na to me ni opozoril ne policist, prav tako mi tega niso omenili na tehničnih pregledih, ko sem prišla po nove tablice,"

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/n...-s-pritozbo-proti-darsu-zaradi-vinjete-416465 - www.zurnal24.si

Meni je ta del zanimiv, da je nihče ni opozoril. A na zavarovalno polico pa je napisal novo tablico ali bo to še en članek in še ena tožba? Druga registerska številka je in če se ti kaj zgodi?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.592
1.461
113
Zdi se, da je zmota izvirala iz navajenosti na vinjeto v obliki nalepke, ki bi seveda ostala na avtu tudi če ti tablice ukradejo.

Je pa prav, da se sodišče kdaj postavi tudi na stran posameznika, čeprav je ta naredil napako. DARS zaradi tega ne bo šel na boben.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
553
89
28
Zdi se, da je zmota izvirala iz navajenosti na vinjeto v obliki nalepke, ki bi seveda ostala na avtu tudi če ti tablice ukradejo.

Je pa prav, da se sodišče kdaj postavi tudi na stran posameznika, čeprav je ta naredil napako. DARS zaradi tega ne bo šel na boben.
Kaka navajenost? Ni registerske prave ni plačane vinjete. To je to. Sej ni prvo leto elektronska vinjeta.

Nič pa ne piše zakaj ji je sodišče priznalo, da ima prav?
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

tony

Guru
23. jul 2007
9.592
1.461
113
"Kaka navajenost?"

Neelektronske vinjete smo imeli v veljavi skoraj 15 let. Ima res odrasel človek lahko tak manko uvida v drugega?

"Nič pa ne piše zakaj ji je sodišče priznalo, da ima prav?"

Najbrž zato, ker je bilo očitno, da ne gre za goljufijo pač pa zmoto in ker je bila kazen za pomoto nesorazmerna visoka saj je "ta ukradeno" e-vinjeto kupila po regelcih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Piton

Guru
11. apr 2022
1.725
-171
113
Po menjavi registrskih tablic bi morala tako naša bralka na Darsu zahtevati vračilo sorazmernega dela e-vinjete in kupiti novo. "Na to me ni opozoril ne policist, prav tako mi tega niso omenili na tehničnih pregledih, ko sem prišla po nove tablice,"

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/n...-s-pritozbo-proti-darsu-zaradi-vinjete-416465 - www.zurnal24.si

Meni je ta del zanimiv, da je nihče ni opozoril. A na zavarovalno polico pa je napisal novo tablico ali bo to še en članek in še ena tožba? Druga registerska številka je in če se ti kaj zgodi?
butast sistem, če ostane isti lastnik in avto
k je lažje narest sistem, da mora lastnik narest preklic in dat zahtevo za vračilo in kupit novo. po domače, birokracija do kurca in jebanje kupca u glavo
al pa če bi imel dars sistem, ko bi lohk za določeno vinjeto (verjetn ma neko serijsko št al id al neki) sam zamenjal registrsko.
sej podobna scena je u primeru, da pride do pomote pri vpisu registrske. svoj cajt je bilo bp možno vpisat črko O namesto nule, čeprov se za registracije črka O sploh ne uporablja
zadeva je bla še lepš, k je šu ata na pumpo in je glup črpalkar lepo vpisal črko O,dars je pa pol ganjal tastarga
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.388
6.538
113
pri taščici
Ma nej se gonijo nekam, to je res noro, da ne moreš z vpisom registrske preverit veljavnost vinjete, včasih grejo s to zaščito osebnih podatkov močno predaleč.
Narodu je treba onemogocit enistavno preverjanje vinjete.
Omogociti je potrebo preverjanje birokratu.gres na upravno enoto, kupis obrazec, izpolnis vlogo, jo neses do notarja kjer placas overitev da res sprašuješ za tvoj avto, potem pa gres mazaj na upravno enoto kjer na blagajni plačaš preverbo pri birokratu.
Birokrat prevzame vlogo, in te v roku 30 dni obvesti o veljavnosti vinjete s priporočeno pošiljko.
Ce ti to ne ustreza, pac plačaj kazen. Za ljudi ki si ne zapišejo kdaj so kupili vinjeto in tega nimajo v opomniku Google koledarja obstaja resitev v obliki kazni
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.388
6.538
113
pri taščici
"Kaka navajenost?"

Neelektronske vinjete smo imeli v veljavi skoraj 15 let. Ima res odrasel človek lahko tak manko uvida v drugega?

"Nič pa ne piše zakaj ji je sodišče priznalo, da ima prav?"

Najbrž zato, ker je bilo očitno, da ne gre za goljufijo pač pa zmoto in ker je bila kazen za pomoto nesorazmerna visoka saj je "ta ukradeno" e-vinjeto kupila po regelcih.
Peedvidevam da se je lopov potem legalno vozil z veljavno e vinjeto po AC z ukradenimi tablicami.
Se en dokaz kako so lopovi sloveniji zaščiteni bolje od ukradenih drzavljanov
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.388
6.538
113
pri taščici
butast sistem, če ostane isti lastnik in avto
k je lažje narest sistem, da mora lastnik narest preklic in dat zahtevo za vračilo in kupit novo. po domače, birokracija do kurca in jebanje kupca u glavo
al pa če bi imel dars sistem, ko bi lohk za določeno vinjeto (verjetn ma neko serijsko št al id al neki) sam zamenjal registrsko.
sej podobna scena je u primeru, da pride do pomote pri vpisu registrske. svoj cajt je bilo bp možno vpisat črko O namesto nule, čeprov se za registracije črka O sploh ne uporablja
zadeva je bla še lepš, k je šu ata na pumpo in je glup črpalkar lepo vpisal črko O,dars je pa pol ganjal tastarga
Kolega lani dobil kazen iz tega razloga. Vinjeta kupljena na Petrolu.
Pritozbi niso ugodili. Sem objavil na alterju in fb.
Seveda je izpadel nesposobennkolega ker ne loci 0 od O in ker ne zna vseh UL na pamet.
In potem se v posnetku par strani nazaj hvalijo kako se umetna inteligenca uci na napakah. Kako sistem avtomatsko primerja registrsko stevilko in model avta, skratka kako vsemogocni je.
Edino ne pozna pa pravilnika po katerem lahko kaznuje.
Skratka pozna vse svoje pravice in nobene dolznosti.
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.117
1.125
113
Umetna inteligenca ni pisala naloga za prekršek. Ampak kar model, ki je videl, da je napaka zgolj morebitna razlika med 0 in O. To je prvi korak.
Drugi korak je, da ni umetna inteligenca za nič kriva je to, da je nekdo tudi zavrnil tudi pritožbo. Ki bi jo seveda lahko ugodili in uredili zapis v elektronski bazi evinjet, pa je niso, ker se vsem jebe za malega človeka.

Skratka, ni kriva umetna inteligenca, temveč naravna neumnost, saj je šlo za 3 zajebe, na Petrolu pri prodaji, na DARSu, ko je nek debil pisal prekrškovni predlog in potem na sodni veji, ki je pritožbo zavrnil in se ni potrudil za navadnega človeka.

In ja, nekoč smo na računalnikih za nulo imeli črto čez, da je bilo jasno, da gre za nulo in ne črko O. Sedaj pa res ne veš, kaj je prav. Pa za registrske tablice je nekaj časa bila črka O celo prepovedana in so se nekateri v tem času navadili, da gre za nulo in se naučili delati zajebe, čeprav je šlo za črko O.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
Prodajo pa verjetno vinjeto na isto tablico dvakrat. Tistemu, ki je pravilno prebral 0 ali O in tistemu, ki je napačno. Če se oba zmotita je pa vse OK.

BUTALE