Elektronska vinjeta

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.509
842
113
Prodajo pa verjetno vinjeto na isto tablico dvakrat. Tistemu, ki je pravilno prebral 0 ali O in tistemu, ki je napačno. Če se oba zmotita je pa vse OK.

BUTALE
Zakaj Butalec kupuje 2 vinjeti za isto (svojo) tablico? Če kupuje vinjete kar vpovprek, bi ga še v Butalah čudno gledali.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ne moreš 2x kupiti vinjeto za isto registrsko!


Lahko... preko DARS-ove spletne strani se da... te pa opozori in moras se enkrat potrdit... Sicer nisem probal, kaj se zgodi, če nadaljujem s klikom na gumb NADALJUJ BREZ SPREMEMBE ... predvidevam pa, da dovoli nakup se ene vinjete z enakim rokom veljavnosti za enako obdobje :D ...
Nakup_–_podatki_o_e-vinjeti.png



Ampak moras biti pa res totalen nesposobnez, da ti to rata :D ...
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
553
89
28
butast sistem, če ostane isti lastnik in avto
k je lažje narest sistem, da mora lastnik narest preklic in dat zahtevo za vračilo in kupit novo. po domače, birokracija do kurca in jebanje kupca u glavo
al pa če bi imel dars sistem, ko bi lohk za določeno vinjeto (verjetn ma neko serijsko št al id al neki) sam zamenjal registrsko.
sej podobna scena je u primeru, da pride do pomote pri vpisu registrske. svoj cajt je bilo bp možno vpisat črko O namesto nule, čeprov se za registracije črka O sploh ne uporablja
zadeva je bla še lepš, k je šu ata na pumpo in je glup črpalkar lepo vpisal črko O,dars je pa pol ganjal tastarga
In kako bo DARS vedel, da je na točno tem avtu plačana vinjeta? Vinjeta se veže na registersko številko ne pa na avto serijsko številko WIN. Glupo je to, da se tega ne ve in se jambra. Ravno tako kot je bilo prej, prednjo šipo si razbil in si poslal na DARS dokazilo insi dobil novo vinjeto. Bolj enostavno kot je ne gre. Mal pa je treba misliti.
A je lastnica tudi na prometnem dovoljenju in zavarovalni polici spremeniti registersko označbo? Na vinjeto pa se ne spomniš? Ne me j***.

Še dobro da ne išče po parkirišču svoje stare registerske številke na avtomobilu, ker jo je navajena. In kliče policijo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.431
113
In kako bo DARS vedel, da je na točno tem avtu plačana vinjeta? Vinjeta se veže na registersko številko ne pa na avto serijsko številko WIN. Glupo je to, da se tega ne ve in se jambra. Ravno tako kot je bilo prej, prednjo šipo si razbil in si poslal na DARS dokazilo insi dobil novo vinjeto. Bolj enostavno kot je ne gre. Mal pa je treba misliti.
A je lastnica tudi na prometnem dovoljenju in zavarovalni polici spremeniti registersko označbo? Na vinjeto pa se ne spomniš? Ne me j***.

Še dobro da ne išče po parkirišču svoje stare registerske številke na avtomobilu, ker jo je navajena. In kliče policijo.
Pa se je najdu en ki nefleksibilen DARS zagovarja. Prodajalec na Petrolu se zatipka v 0 in O in se človeka vseen kaznuje in to po več zaporednih kazni, ja fino in fajn. Vse se da, če se hoče, popravek napake, tud prenos vinjete če gre za isto vozilo bi se moglo dat, sam DARSu se gladko hebe. Seveda po njihovem superduper sistemu se da zahtevek za povračilo, ampak poziva k dopolnitvi pa ne gre na mail poslat, ga mora referentka stipkat in po pošti poslat...totalno nefleksibilni. Da ne govorim, da vinjeto za ženin avto lohk kupim, me noben ne vpraša če mam pooblastilo, ko je treba sorazmerni del vrnit pa komplicirajo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Na petrolu ti dajo pildek v podpia, da so pravi podatki. Potem je kupec tudi povrsno preveril in storil napako?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.196
1.467
113
Pa se je najdu en ki nefleksibilen DARS zagovarja. Prodajalec na Petrolu se zatipka v 0 in O in se človeka vseen kaznuje in to po več zaporednih kazni, ja fino in fajn. Vse se da, če se hoče, popravek napake, tud prenos vinjete če gre za isto vozilo bi se moglo dat, sam DARSu se gladko hebe. Seveda po njihovem superduper sistemu se da zahtevek za povračilo, ampak poziva k dopolnitvi pa ne gre na mail poslat, ga mora referentka stipkat in po pošti poslat...totalno nefleksibilni. Da ne govorim, da vinjeto za ženin avto lohk kupim, me noben ne vpraša če mam pooblastilo, ko je treba sorazmerni del vrnit pa komplicirajo.

Pa bi iste tablice vzela pa ne bi bilo problema z ničemer. Ampak ja panika, treba par dni počakati za iste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.431
113
Nihče, ker ne gre za prekršek, ampak za pomoto. Tud ko s klikom plačuješ in po nesreči nakažeš denar nekomu (kar je malo težje narest, kot počit O namesto 0) ti ga je prejemnik dolžan vrnit in se da vse uštimat, pri DARSu pač ne, ker so nefleksibilni. Torej je DARS dolžan dopustit možnost napake. Sicer pa mi je jasno, da je tebi zelo malo jasno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu