Elektronska vinjeta

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.196
1.467
113
In ga seveda tudi dobiš nazaj.

Ni pa to moje vprašanje in to veš. Ali lahko cel postopek večkrat ponoviš za isto vozilo in isto obdobje?
Na eupravi pa itak plačaš s kartico. Probaj to podvojiti :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.450
4.985
113
Saj tudi pri DARS-u ni tako preprosto ponoviti, lahko pa opozorilo ignoriraš, za kar v nekaterih primerih obstaja tudi povsem razumen razlog.

Scenarij: Nekdo na drugem koncu sveta se zmoti v vpisu registracije in za moje vozilo plača vinjeto. Sedaj sta dve možnosti: se veselim, ko to ugotovim ali pa vseeno sam plačam vinjeto, ker bo mogoče tisti to poskušal negirati. Ker kolikor vem, DARS ima neko varianto, da v primeru napake dobiš denar nazaj za preostalo obdobje, če si popravil napako. Vsaj tako sem razumel enega, ki je dobil po pošti kazen. Potem so ugotovili, da je vpisal napačno registracijo. Kupil je novo, plačal kazen in za staro baje dobil sorazmerni delež nazaj.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.920
2.343
113
Kupil je novo, plačal kazen in za staro baje dobil sorazmerni delež nazaj.
To ravno ni logično, ker če je dobil za napačno sorazmerni delež nazaj, so priznali, da je imel vinjeto.

Možni so popravki do dneva začetka veljavnosti - vinjeto lahko kupiš z do 30 dnevnim zamikom začetka veljavnosti.

Sicer pa ima prav ASFINAG - "avstrijski DARS" - zaradi tega obvezen zamik veljavnosti pri nakupu fizičnih oseb preko neta - mislim da 10 ali celo 14 dni. V tem času lahko storniraš, popraviš,...
Naši pa se požvižgajo na pravila internetnega nakupovanja.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.450
4.985
113
Še sreča, da ne upoštevajo pravil internetnega nakupovanja. To bi šele bila bedarija in kreditiranje DARS-a.
Vinjeto lahko kupiš do 30 dni vnaprej. In kdo točno bo v tem mesecu ugotovil, da se je zmotil pri vpisu registrske številke? Vsako jutro in zvečer boš preveril, če je prav?
To ravno ni logično, ker če je dobil za napačno sorazmerni delež nazaj, so priznali, da je imel vinjeto.
Imel je vinjeto, ki je ne rabi. To še ne zagotavlja, da ima vinjeto, ki jo rabi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in jendomen

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.920
2.343
113
Še sreča, da ne upoštevajo pravil internetnega nakupovanja. To bi šele bila bedarija in kreditiranje DARS-a.
Vinjeto lahko kupiš do 30 dni vnaprej. In kdo točno bo v tem mesecu ugotovil, da se je zmotil pri vpisu registrske številke? Vsako jutro in zvečer boš preveril, če je prav?

Imel je vinjeto, ki je ne rabi. To še ne zagotavlja, da ima vinjeto, ki jo rabi?
A to da jih pa 364, 363, 362,... dni kreditiraš pa te ne moti?

Plačal je vinjeto za registrsko ki obstaja in ni imela vinjete, ali za registrsko ki ne obstaja? Ker v prvem primeru je prav, da je dobil nazaj sorazmerni delež, v drugem pa bi moral dobit polni znesek.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.450
4.985
113
A to da jih pa 364, 363, 362,... dni kreditiraš pa te ne moti?

Plačal je vinjeto za registrsko ki obstaja in ni imela vinjete, ali za registrsko ki ne obstaja? Ker v prvem primeru je prav, da je dobil nazaj sorazmerni delež, v drugem pa bi moral dobit polni znesek.
Nisem zasledil, da bi DARS imel pravico in sploh tehnično možnost preverjati, če registrska nekje po svetu obstaja.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
A to da jih pa 364, 363, 362,... dni kreditiraš pa te ne moti?

Plačal je vinjeto za registrsko ki obstaja in ni imela vinjete, ali za registrsko ki ne obstaja? Ker v prvem primeru je prav, da je dobil nazaj sorazmerni delež, v drugem pa bi moral dobit polni znesek.

Ne - ker v prvem primeru, bi se lahko kdo “neupravičeno” švercal.

Je logika kar prava. Vprašanje je samo kaj je “tiktokofcu” dejansko uspelo “speljati”, da je DARSu preverba (validacija) zatajila. Lahko je posebna slovenska tablica (manj črk / številk), kak nepričakovan string ali, kar je IMHO najbolj verjetno, space ali dva v dejanski tablici. In tega seveda v razvoju aplikacije hitro spregledaš (smo spregledali še kak bolj očiten use case …).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.137
4.002
113
To ravno ni logično, ker če je dobil za napačno sorazmerni delež nazaj, so priznali, da je imel vinjeto.

Možni so popravki do dneva začetka veljavnosti - vinjeto lahko kupiš z do 30 dnevnim zamikom začetka veljavnosti.

Sicer pa ima prav ASFINAG - "avstrijski DARS" - zaradi tega obvezen zamik veljavnosti pri nakupu fizičnih oseb preko neta - mislim da 10 ali celo 14 dni. V tem času lahko storniraš, popraviš,...
Naši pa se požvižgajo na pravila internetnega nakupovanja.
Bodi srečen da je tako, ker pri njih je tale digitalna vinjeta za občasne uporabnike čisto brez veze.

Jaz sem se registriral z naslovom od firme, da jo lahko kupim ko jo rabim
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in gr69

gr69

Guru
15. dec 2009
11.552
2.606
113
še v SLO - ampak komaj
Dodatek: ker sam nisem naročeval vinjete (hebi ga - delajo drugi to zame, privatno pa je ne rabim (naj si jo baba sama zrihta)) me samo zanima ali so od samega začetka imeli “državo registracije” in smiselni “valdidator” za vsako državo. Potem se dodajte države z “Wunschkennzeichen”, pa je hitro jasno, da vseh kombinacij ne moreš pokriti in moreš pač tudi dovoliti, da uporabnik “prisili” sistem, da za že obstoječo alfanumerično kombinacijo opravi nakup.

Še nekaj - CD tablice pa znajo biti še bolj zahebane …
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.450
4.985
113
V vsakem primeru moraš dopustiti nakup za že obstoječo kombinacijo, ker si sicer nekdo ne bi mogel kupiti vinjete za svoje vozilo in imeti tudi potrdilo o tem, ko se nekdo drug zmoti v številki registracije.
Pomišljaji in presledki se v številko registracije pri nakupu vinjete ne vnašajo. Kaj točno je bilo pri tiktokerju, je težko vedeti. Res je, da nisem zdržal, da bi ta video nekoga, ki išče pozornost sveta, pogledal do konca. Ampak še zmeraj je najbolj verjetno, da je kupec preprosto ignoriral obvestilo, da vinjeta, ki del obdobja pokriva, že obstaja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.722
6.904
113
Ja, IP je sprozila postopek proti darsu in avtorju te strani ker razkrivajo osebne podatke