Elektrika + plin - h komu?

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Jaz trenutno gledam ponudnike za plin in eletriko. Sedaj sem na Petrolu razmišljam pa o menjavi h Gen-I. Ima kdo podatke koliko se to splača?

Gen-I kalkulator mi naračuna cirka 200 evrov prihranka letno. Ne vem pa koliko je to zanesljiva ocena.
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Ti kar tole skopiram...
Citat:
Uporabnik dinos77 pravi:
Če pa gen-i nima e-računa in ni možno takoj združit računov za plin in elektriko, grem pa na energijo plus... Ta izračun imajo tudi vredu urejen.

Lahko pa dodam, da sem zdaj zadovoljen na Plusu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
Pri gen-i se lahko združi račune, res pa je, da e-računa nimajo, ampak imajo trajnik, kar je še boljša zadeva
smile-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Jaz trenutno gledam ponudnike za plin in eletriko. Sedaj sem na Petrolu razmišljam pa o menjavi h Gen-I. Ima kdo podatke koliko se to splača?

Gen-I kalkulator mi naračuna cirka 200 evrov prihranka letno. Ne vem pa koliko je to zanesljiva ocena.
Če vemo, da več kot 50% cene plina in elektrike predstavljajo trošarine in davki bi v primeru, da za elektriko in plin plačuješ 4000€/letno bila razlika v ceni 10%. V primeru, pa da plačuješ 1000€ pa kar 40%
stupid-1.gif


PS- če sporočilo nima reklamnega namena bi sam močno premislil, če bi šel k ponudniku, kateri bi tako zavajal že pri informativnih izračunih. Kaj me bo nategoval šele potem, ko bom podpisal pogodbo in se mogoče vezal za neko obdobje
sprasujem se.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
Problem teh izračunov je, da ne jemljejo akcijskih cen, ampak redne. Pri redni ceni že gen-i ni tako ugoden, vsa razlika je v akcijski ponudbi.
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Jaz trenutno gledam ponudnike za plin in eletriko. Sedaj sem na Petrolu razmišljam pa o menjavi h Gen-I. Ima kdo podatke koliko se to splača?

Gen-I kalkulator mi naračuna cirka 200 evrov prihranka letno. Ne vem pa koliko je to zanesljiva ocena.

Spoštovani,

iz vašega zapisa ni povsem jasno katere cenike ste primerjali. Lahko pa vam pri tem povem, da proti koncu leta pripravljamo že znano akcijo za obstoječe odjemalce, s katero si boste lahko z unovčitvijo Zlatih točk pridobili do 15 % popusta na porabljeno električno energijo. Natančni pogoji akcije še niso znani, bodo pa predvidoma objavljeni v naslednjem Petrol klub katalogu, ki izide 1.9.2016.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Špela Kastelic
Podpora uporabnikom, Petrol Elektrika
Petrol d.d., Ljubljana
 

ambient

Pripravnik
9. mar 2011
162
0
16
Bodi previden preden se odločiš za menjavo, ker običajno so takšni izračuni narejeni tako, da se primerja moja akcijska cena s konkurentovo redno. Pa, če prav razumem Gen-I akcija traja prvi mesec, veš pa koliko boš porabil prvi mesec plina, če danes zamenjaš.
smile-1.gif
Skratka previdno..
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
Gen-i ima trenutno dve akciji, kar se tiče plina. Prvi mesec free, potem plačuješ, ali pa zajamčena cena do konca leta.

Vzame se seveda slednjo, ampak je potem potrebno vsako leto podaljšati te akcije, drugače pristaneš na rednem ceniku ki je konkretno dražji. To je edina slabost gen-i, da moraš vedno spremljati in podaljševati akcije, ampak to je pač catch, da so lahko najcenejši.

Če pač nekdo išče komot in ga ne moti nekaj eurov več mesečno, potem je recimo energija plus zdaj best buy, imajo namreč zajamčeno ceno nekam tja do 2017 ali še dlje.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Se strinjam. Energija plus je best buy. Jamčena cena do konca 2017. Urejen e-račun in nadzor porabe kar prek aplikacije.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Petrol je imel pred kratkim akcijo, kjer je obstoječim naročnikom ob vezavi za 12 mesecev ponudil 10% popust na ceno plina, ob rešeni anketi pa še dodaten 1%.
Potem pa razlike niso tako bistvene. Z uveljavljanjem zlatih točk na elektriki (15%) je tudi dobro.
Ni pa nikakor med najcenejšim in najdražjim ponudnikom 15% (10) razlike v ceni na redni cenik, niti na akcijski...
Prispevki in trošarine so pa pri vseh ponudnikih enake, brez popustov in se obračunavajo glede na porabljene količine (verjetno letna poraba).
Še največji prihranek sem imel ko sem šel stran od Elektro LJ... po 10-15 EUR na mesec smo pri elektriki.
Petrol ima plus (zame, da ne bo pomote) ker dobim skupen račun za vse energente (elektrika, plin, gorivo).
Famam o superiornem gorivu drugih ponudnikov pa že dolgo ne verjamem več.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
S 1.7. je geni ponudil cene za eletriko: VT 0.0544 in MT 0.029 in zajamčeno ceno do 30.6.2017

Če se to primerja z energijo plus, ki ima zajamčeno ceno do konca 2017 in sicer po ceniku: VT 0.05999 in MT 0.03399 je razlika 3% pri VT in 15% pri MT. Jaz bi rekel, da je to kar veliko in za mene razlog, da sem pri gen-i
wink-1.gif
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Meni GEN-I kalulator naračuna 170 evrov prihranka za plin in elektriko (s kar točnimi podatki ker sem šel gledal porabo za 1 leto nazaj preko sporočenih stanj pri Petrolu) pa še vedno ne vem če bi menjal prav zaradi tega posiljevanja s trajnikom. Plačujem pa tudi po absurdni postavki pri Petrolu, tako plin kot elektriko. Tiste točke so larifari, ne porabim dovolj bencina.
 
Nazadnje urejeno:

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Meni GEN-I kalulator naračuna 170 evrov prihranka za plin in elektriko (s kar točnimi podatki ker sem šel gledal porabo za 1 leto nazaj preko sporočenih stanj pri Petrolu) pa še vedno ne vem če bi menjal prav zaradi tega posiljevanja s trajnikom. Plačujem pa tudi po absurdni postavki pri Petrolu, tako plin kot elektriko. Tiste točke so larifari, ne porabim dovolj bencina.
Točke dobivaš tako za plačilo elektrike in plačilo plina, kot za plačilo goriva in morebitnih drugih nakupov na črpalki. Do sedaj sem še vsako leto imel dovolj točk za max. popust na plin in elektriko pa še ostalo jih je za popust pri zavarovanju avta.

Glede cene pa Petrol (kljub popustom s točkami) ni najugodnejši. Če bi pri meni bila razlika 170€ bi že zdavnaj bil drugje, za tistih nekaj €€€ letno pa se še nisem odločil.
evil.gif
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Meni GEN-I kalulator naračuna 170 evrov prihranka za plin in elektriko (s kar točnimi podatki ker sem šel gledal porabo za 1 leto nazaj preko sporočenih stanj pri Petrolu) pa še vedno ne vem če bi menjal prav zaradi tega posiljevanja s trajnikom. Plačujem pa tudi po absurdni postavki pri Petrolu, tako plin kot elektriko. Tiste točke so larifari, ne porabim dovolj bencina.

Ma Gen-i res preveč posiljuje s trajnikom. Preveri še ceno za plin+elektrika na energija plus. Meni se je zdela najboljša opcija.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.165
1.177
113
www.adriamedia.si
Čeprav zanimivo, iz zadnje akcije za za plin (poceni plin poletje 2016) je trajnik izginil. Sem se glih pripravljal, da menjam, zdaj sem ostal pri njih.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
Plin niti niso več najcenejši, če prav vidim, plinarna MB je imelo neko akcijo, al še ima, z nižjo ceno?

Ampak...plina se tako malo porabi, da sploh ne dobim mesečnega računa, tak da me ne ganejo centi, bolj udobje...da preko trajnika vse avtomatsko