Elektrika + plin - h komu?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
No saj če imaš trajnik, se e-računa ne potrebuje...tako da to ni tako kritično
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
To je res ja, pri raznih telemachih je kaj takega potrebno ja, ampak vseeno..pri plinu...kjer itak sam osebno sporočiš stanje, se pa sila težka kaj zalomi
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.497
6.601
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Vsi pač ne marajo "trajnikov". Jaz račun raje preverim preden je plačan.
Mislim da lahko ustavis plačilo trajnika na svoji banki, ce z racunom ni kaj ok. Seveda do datuma placila.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.165
1.177
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
To je res ja, pri raznih telemachih je kaj takega potrebno ja, ampak vseeno..pri plinu...kjer itak sam osebno sporočiš stanje, se pa sila težka kaj zalomi
wink-1.gif

Ko so mi butlji od Energetike pred leti menjali števec, so vse narobe popisali. Če bi ieml trajnik, bi mi zablokiralo račun, ker je bil znesek preko jurja namesto nekaj deset evrov.
Raje 1x na mesec pregledam račune in poklikam v e-banki ali na HALu ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
To pa malo jeba, kako si dokazoval realno stanje, če starega števca več nisi imel, da bi iz njega odčitali prave cifre?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.165
1.177
113
www.adriamedia.si
V bistvu, ja. Oz glede na to, da fizično ni mogoče porabit toliko plina (je samo peč gor).
No ja, zdaj imam vsaj števec za plin noter, da ne morejo sami menjat. Elektro na žalost še vedno lahko, ker je omarice zunaj. Ker menjat, ne da je lastnik priključka zraven, je bolano.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
To je malo smešno ne, ko ti pridejo priklopit štrom, si zraven in podpišeš papir, na katerem je tudi trenutno stanje števca (ker recimo v blokih ni vse na 0, izvajalec že prej namreč nekaj porabi štroma)..no in takrat si zraven in podpišeš. Ko pa pridejo menjat števec pa nič ni treba biti zraven pa nič podpisat...
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Smo na ECE in me ful moti zaračunavanje javljanja števca porabe. Pa na sploh njihov odnos mi ful najeda. Tudi niso več najbolj ugodni. Zdaj pa bi združil plin+elektriko. Pomembno mi je tudi da mi ponudnik ne zaračunava javljanja števca, ima nizke cene in da je vse glede e-računov urejeno. Kaj izbrati?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
Jaz sem šel k Genu, sicer še vedno čakam, da se uredijo prepisi, tako da ne vem poročati, so pa mi dejali, da se komot združi kasneje račune na enega, tako da to je rešeno.

Edino pač nimajo e-računa, imajo pa PDF+ trajnik, kar je meni dovolj. Pa paziti moraš da se vsako leto na novo "prijaviš" v akcijo ki jo imajo, ker drugače pristaneš na rednem ceniku, ki pa je kar nekoliko dražji od akcijskega.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Energija Plus. Imaš plin in elektriko na enem računu. Imajo e-račun, lahko tudi na aplikaciji spremljaš porabo/račun. Sedaj jamčijo ceno do konca 2017. Za začetek pa si lahko na njihovi strani narediš grob izračun ali pa ti oni naredijo točnega.
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Če pa gen-i nima e-računa in ni možno takoj združit računov za plin in elektriko, grem pa na energijo plus... Ta izračun imajo tudi vredu urejen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
So ugodni, a je gen ceneješi. Na mesec sicer nekaj 10 centov, ampak če že grem drugam, grem tja ko je najceneje, čeprav ima energija plus vse bolj lično urejeno, a tega ne potrebujem. Dovolj je trajnik in skupen račun.

Pa pri energiji me je dvignilo, ker imajo neke manipulativne stroške, in to skoraj 1 eur. Koga serjejo s tem, kakšne manipulativne stroške, kot da bi jih jaz prosil, če lahko pri njih vzamem elektriko in plin...