Elektrika + plin - h komu?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.451
143
63
Mene pa za Elektro zanima v Ljubljani, verjetno GEN-i ali kaj drugega? Privat hiša,ampak smo kar požrešni porabniki, trenutno mislim da imamo pavšal okoli 90€ na mesec ....
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
http://www.agen-rs.si/primerjalnik/index.php?/kalkulatorplin/kalkulator/action/korak2/redirected/1/

Sem videl, da samo Petrol ponuja paket, tam pa je dodatna ugosnost samo, če še točke od Petrol kartice koristiš
bonk.gif


Za elektriko mi ta zanimiv zgleda: Elektro Energija, d.o.o. Zanesljivo Opti 15 (cena do 31.12.2015)
Za plin pa tale: ADRIAPLIN d.o.o. Paket Preprosto po spletu
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
Da obudim tole temo, kaj se trenutno najbolj splača, katera kombinacija ponudnikov ali kateri ponudnik?

Vidim da gen nima e-računa, samo račun v PDF obliki, je to res, če je, velika šlamparija, komu se še da ročno vnašat račune vsak mesec?
Energija plus MB ima sicer paket "duo", ampak imajo dripci elegantno dodane "manipulativne" stroške v višini 0.8€ na mesec, kar pomeni da je potem ta paket skupaj dražji, kot če bi imel ločeno, gledano iz vidika prihranka pri mesečnih položnicah...

Kaj še drugega v igri?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
Hm...

Kupec lahko pri SODO pisno zahteva spremembo razporeditve, vendar le z navedbo upravičenih razlogov, kot so sprememba načina, količine ali namena porabe zemeljskega plina.

Je to že kdo prakticiral? Kakšen je postopek, predvsem koliko časa traja?

In pa...

Po prvi razporeditvi SODO zaradi pravilnosti razporeditve enkrat letno opravi preverjanje dejansko porabljenih količin, na podlagi katerih se nato določi razporeditev, ki velja za naslednje leto.

Če pade v vodo zgornja točka, kdaj potem SODO ponovno "razporeja" v skupine?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
Skoraj že podpišem za GEN potem pa mi pade nekaj v oči...

Vse te njihove silne akcije trajajo samo do konca leta 2016, potem pa spet nazaj na reden cenik, ki pa sploh ni ugoden, oz je v tem primeru ugodnejša energija plus, ki garantira nižje cene do konca leta 2017, tako za plin kot za elektriko.

Kaj prakticirate tisti, ki ste pri GEN, a vsako leto podpišete nove akcije, da imate potem res cenejšo energijo ali v čem je finta? Če recimo zdaj jaz podpišem za eno njihovih akcij, lahko drugo leto podpišem spet za novo, itd? Potem je dejansko človek na redni ceni samo kak mesec, dva, dokler ne dajo ven nove akcije?
 

drevored

Pripravnik
11. jul 2013
108
8
18
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kaj prakticirate tisti, ki ste pri GEN, a vsako leto podpišete nove akcije, da imate potem res cenejšo energijo ali v čem je finta? Če recimo zdaj jaz podpišem za eno njihovih akcij, lahko drugo leto podpišem spet za novo, itd? Potem je dejansko človek na redni ceni samo kak mesec, dva, dokler ne dajo ven nove akcije?

Običajno je vsako jesen nova akcija za naslednje leto, če jih spremljaš in izkoristiš, nisi nikoli na rednem ceniku.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
Če grem zdaj na eno aktualno akcijo pri njih, lahko potem "prestopim", ali je treba čakat (do izteka trenutne akcije - 31.12.2016) da se trenutna izteče in potem šele "na novo"?
 

drevored

Pripravnik
11. jul 2013
108
8
18
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Če grem zdaj na eno aktualno akcijo pri njih, lahko potem "prestopim", ali je treba čakat (do izteka trenutne akcije - 31.12.2016) da se trenutna izteče in potem šele "na novo"?

K novi akciji lahko pristopiš že prej, veljati pa začne s 1. 1. Do 31. 12. pa velja prejšnja akcija.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Skoraj že podpišem za GEN potem pa mi pade nekaj v oči...

Vse te njihove silne akcije trajajo samo do konca leta 2016, potem pa spet nazaj na reden cenik, ki pa sploh ni ugoden, oz je v tem primeru ugodnejša energija plus, ki garantira nižje cene do konca leta 2017, tako za plin kot za elektriko.

Kaj prakticirate tisti, ki ste pri GEN, a vsako leto podpišete nove akcije, da imate potem res cenejšo energijo ali v čem je finta? Če recimo zdaj jaz podpišem za eno njihovih akcij, lahko drugo leto podpišem spet za novo, itd? Potem je dejansko človek na redni ceni samo kak mesec, dva, dokler ne dajo ven nove akcije?

Energija plus ima garantirane cene do 2017 za plin in elektriko? To pa je vredno preverit.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
Ja: http://www.energijaplus.si/za-dom/nasi-paketi-vas-prihranek/dvojni-plus

Ampak je to dražje kot gen-i, poleg tega pa me je dvignilo tole: *Manipulativni stroški v paketu Dvojni plus znašajo 0,67 €/mesec brez DDV oz. 0,8174 €/mesec z DDV.

Odnos, kod da oni tebi delajo uslugo s temi cenami, namesto da bi rekli v primeru duplega paketa brez teh stroškov, v primeru "single" paketov pa je teh strošek, ali kaj takega...

In kljub temu, da imajo urejene e-račune, tudi "happy urice", ipd, sem se raje odločil za gen.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:

Ampak je to dražje kot gen-i, poleg tega pa me je dvignilo tole: *Manipulativni stroški v paketu Dvojni plus znašajo 0,67 €/mesec brez DDV oz. 0,8174 €/mesec z DDV.
Ustanoviš firmo B, katera mesečno napiše 20....30.000 računov za firmo A. Od vsakega naročnika pobereš 1€ pa imaš poslovni model, kateri ne more biti v izgubi vse dotlej, dokler bodo ljudje potrebovali elektriko in/ali plin
evil.gif


PS- tudi sam sem ravno zaradi te postavke po tam 50. letih šel drugam.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja: http://www.energijaplus.si/za-dom/nasi-paketi-vas-prihranek/dvojni-plus

Ampak je to dražje kot gen-i, poleg tega pa me je dvignilo tole: *Manipulativni stroški v paketu Dvojni plus znašajo 0,67 €/mesec brez DDV oz. 0,8174 €/mesec z DDV.

Odnos, kod da oni tebi delajo uslugo s temi cenami, namesto da bi rekli v primeru duplega paketa brez teh stroškov, v primeru "single" paketov pa je teh strošek, ali kaj takega...

In kljub temu, da imajo urejene e-račune, tudi "happy urice", ipd, sem se raje odločil za gen.

Vidim ja. Ma vsaj napišejo kaj plačuješ in ni presenečenja ob položnici.
Vidim, da imajo tudi pošlihtan pregled računov, porabe in ostalega prek aplikacije. Kar mi je kar velik plus.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.777
6.920
113
Pa tudi enoten račun, česar gen tudi nima...ampak vseeno...gremo na cente, če že, potem pa bom videl čez nekaj časa, mogoča pa mi bo lahkotnost pri energiji ustrezala in se preselimo, saj akciji bodo vedno
wink-1.gif