Dron

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Na razdalji 1km odprto vmes ni nič prekinjalo. Po testih na spletu gre 5km brez težav. Rabiš več? Itak je baterija potem težava.
Mi je pa prekinil tudi že na razdalji 500m, za hribom. Pfej.:valjamse:
RC je luksuz. Vključiš oboje in si v zraku. Ne pa povezovanje s telefonom, pa telefon v airplane mode, itd.
Ja, na odprtem mogoce…

V kolikor je vmes kaksen hrib pa zacne hitro prekinjati/izgubljati signal tudi na 100-200m razdalji, medtem ko N1 v tem primeru nese precej dlje.

Ne pravim da je RC slab, samo N1 ga v signalu sisa po celi crti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.960
9.619
113
To me res zanim
Ja, na odprtem mogoce…

V kolikor je vmes kaksen hrib pa zacne hitro prekinjati/izgubljati signal tudi na 100-200m razdalji, medtem ko N1 v tem primeru nese precej dlje.

Ne pravim da je RC slab, samo N1 ga v signalu sisa po celi crti.
Ok, glede tega pa nimam izkušenj. Ampak mi ni čisto jasno, kako gre lahko signal skozi hrib ;).
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.521
424
83
Kaj pa gozd? Si hitro v temi, če bi letel prek 100 m gozda ali prek potoka kjer je na obeh straneh nekaj gostega drevja in nato spustiš proti tlom na kakih 10 m?

Ali obstaja za mini 3 pro kaka varianta, da mu nastaviš, da posname recimo pol ha - ha površine z višine kakih 5-10 m. Ni potrebe da sliko združi v celoto? Le da obleti in se vrne.

Enkrat upam da dobimo dovoljenja in bomo lahko AG drone uporabili z enakimi omejitvami kot sedaj klasične škropilnice! Predvsem biološka sredstva in razni "biostimulansi" so problem, ker moraš predvsem fungicide vozit praktično takoj, ko se po dežju površina listov osuši. 6-8 tonska škropilnica je NO GO ob primernem času za aplikacijo.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
432
197
43
kaj je zdaj najboljša kombinacija glede mini 3 proja?
RC-n1 ali RC
ker baje bi naj EU oziroma CE verzija imela nastavljeno manjšo moč oddajanja signala in s tem slabši domet?
kar se da obvozit z ameriško različico appa na RC-n1?
prav tako lahko naložiš lichi na RC-n1....
cenejši je..
so kake pametne prednosti RCja?
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
432
197
43
Problem naj bi bil ker preklopi iz FCC v CE mode prenosa (FCC močnejši signal od CE). A v Evropi je CE?

 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.799
-434
113
pa dejansko rabis daljsi domet? al je to samo fora, da bo tvoj nekaj boljsi?

sej jest sm tud to probal na zacetku, sam me je hitro minilo, ker ni mirno tok dalec bit in slikat in potem se skrbet za povratek, itn...

ker zdej si ne predstavljam vec, da bi letel 4km stran nekaj slikat ali snemat.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.960
9.619
113
Evo, izkušnje iz prve roke. Zadnjič sem ga dal 2km stran, vidna linija in je signal zajamral. RC kontroler.
Dejstvo pa je, da pri večjih razdaljah postane omejitev baterija ;), ker je fajn, da dron tudi nazaj pride. Razen če potem pristaneš tam.
A se sekiram zaradi tega? Ne, ker je bil to samo preizkus. Običajno grem do 500m stran.

Je pa return to home vedno brezhiben. Sicer bi lahko tudi na tem letu ročno ga vodil nazaj, ampak brez veze. Daš RTH in čakaš,
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Evo, izkušnje iz prve roke. Zadnjič sem ga dal 2km stran, vidna linija in je signal zajamral. RC kontroler.
Dejstvo pa je, da pri večjih razdaljah postane omejitev baterija ;), ker je fajn, da dron tudi nazaj pride. Razen če potem pristaneš tam.
A se sekiram zaradi tega? Ne, ker je bil to samo preizkus. Običajno grem do 500m stran.

Je pa return to home vedno brezhiben. Sicer bi lahko tudi na tem letu ročno ga vodil nazaj, ampak brez veze. Daš RTH in čakaš,
Nekateri vidijo smisel dronov npr. greš na dopust z družino, da posnameš tudi kak kader z višine. Nekateri ga imajo profesionalno, tudi za snemanje streh itd. Seveda, nekateri pa zgolj za letenje, tudi preizkus končne zmogljivosti. Splog DJI droni postajajo vse bolj zanesljivi, razni senzorji pa preprečujejo, da se nehote zaletiš v drevo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.960
9.619
113
Se strinjam glede senzorjev. Žal pa senzorji ne rešujejo neumnosti upravljalca ;).
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.493
1.213
113
evo da ponucamo umetno inteligenco pri odgovorih:

1680000612080.png
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
432
197
43
Max Transmission Distance (free of interference)
FCC: 10 km
CE: 6 km
SRRC: 6 km
MIC: 6 km


Max Transmission Distance (with interference)
Strong Interference: urban landscape, approx. 1.5-3 km
Medium Interference: suburban landscape, approx. 3-6 km
Low Interference: suburb/seaside, approx. 6-10 km

Data tested under FCC standard in unobstructed environments with typical interference. Used for reference purposes only and provides no guarantee for actual flight distance.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.493
1.213
113
in če sem prav razumel... v kolikor vzameš rc-n1, lahko naložiš FCC verzijo aplikacije in imaš max moč oddajanja.
torej.... en velik plus proti RC
saj se negre za 10km dometa, gre se pa da ga namesto za enim drevesom zgubiš po četrtem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
in če sem prav razumel... v kolikor vzameš rc-n1, lahko naložiš FCC verzijo aplikacije in imaš max moč oddajanja.
torej.... en velik plus proti RC
saj se negre za 10km dometa, gre se pa da ga namesto za enim drevesom zgubiš po četrtem.

Shekati se da na isti način tudi RC, v bistvu še lažje kot N1, samo nekaj € stane ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

sad

Guru
24. avg 2007
20.960
9.619
113
in če sem prav razumel... v kolikor vzameš rc-n1, lahko naložiš FCC verzijo aplikacije in imaš max moč oddajanja.
torej.... en velik plus proti RC
saj se negre za 10km dometa, gre se pa da ga namesto za enim drevesom zgubiš po četrtem.
Hja, tudi po desetem drevesu mi RC čisto ok lovi.

Te pa razumem: je treba “čipirat” kot avte, zato da si glavni na vasi, kak te to meni lovi.
PS: razumem, da morda enemu promilu bi pa to bilo dejansko uporabno. Ampak kolikor so zmogljivosti te igračke so za normalno in varno uporabo po moje več kot dovolj visoke za praktično vse amaterje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj