Dron

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Tabolša pa je opcija pri mini 3 pro master shots, lahko izbereš po končanem snemanju več možnih "setupov" posnetka brez kakršnegakoli matranja ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.497
1.089
113
Ali lahko pokličem 113 in prijavim preletavanje drona čez hiše v nočnem času?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.133
350
83
Goriska
Seveda lahko, vprasanje pa je kaj bodo nasi policaji lahko naredili, ce “storilca” ne bodo direktno dobili..
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
2.002
171
63
jest5, ali ni res? A rabiš mogoče kaj podpisat, ko ti google dela satelitske fotke (ki si jih lahko ogledaš v google earth) in se z avtom s kamero vozi mimo in snema lokacije? Ne, nekdo drug podpiše in dovoli. Za koji krščen duš bi potem nek navaden človek rabil dovoljenje za prelet nekega območja v božjih rovtah?
 
  • Haha
Reactions: jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.960
9.619
113
Za koji krščen duš bi potem nek navaden človek rabil dovoljenje za prelet nekega območja v božjih rovtah?
Če je naselje, je prepovedano leteti čez z dronom, razen izjem.
Če bi ljudje uporabljali drone pametno, potem ne bi prišlo do te zakonodaje. Tako pa so zakoni kot so, žal velikokrat tudi primerni, ker bedaki nimajo meja. In recimo snemanje nekoga na njegovi lastnini z višine 20 metrov je zame vdor v zasebnost. Pa imam dron in tega seveda ne počnem.
V naravi pa lahko letiš kjerkoli želiš, seveda razen izjem. TNP (kar je po moje totalna neumnost), okoli letališč,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Matey

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.799
-434
113
iz 20m je slika enaka kot na google maps. kaksen vdor v zasebnost? sej ti ne bulji skozi kopalnisko okno.

in spet. kako ves, kaj slika? vidis ti iz 20m tocno pozicijo kamere?
 
  • Haha
Reactions: sad

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Ne vem kak dron imaš ti, ampak na mojem lahko s povečanjem fotke vidim nipl z 20m.
Sicer pa ravno zaradi takih jebivetrov brez najmanjše samoomejitve imamo sedaj zakonodajo kot je.
Tole je po mojem precej primitivno razmišljanje o razlogu za uvedbo EU Uredbe ... in izvedbeno uredbo (kar dvakrat si ga navedel). Zagotovo ni zaradi nekih jebivetrov. Tako kot ni zakonodaja v zvezi s pitjem alkohola zaradi nekaj pijancev.

Zakonodaja je bila pač sprejeta, da se uredi določeno področje (v zadnjem času tudi v zvezi z el. skiroji). Kdor krši, je podvržen zakonskemu postopku, če ga dobijo. Sploh z droni je treba vedeti, da si nebo delimo ne samo s pticami, temveč tudi helikopterji, avioni itd.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.799
-434
113
Ne vem kak dron imaš ti, ampak na mojem lahko s povečanjem fotke vidim nipl z 20m.
Sicer pa ravno zaradi takih jebivetrov brez najmanjše samoomejitve imamo sedaj zakonodajo kot je.

meni na kraj pameti ne pride, da bi šel slikat sosedov/sosedin nipl.

Če pa letim čez njegovo parcelo, on/ona pa ima paranojo, da vsi hočejo videti njegov/njen nipl, pa ni moj problem.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.581
15.619
113
Tole je po mojem precej primitivno razmišljanje o razlogu za uvedbo EU Uredbe
Seveda, da je to po tvojem mnenju precej primitivno, kakopak.
Zagotovo ni zaradi nekih jebivetrov.
Zakonodaja je bila pač sprejeta, da se uredi določeno področje (v zadnjem času tudi v zvezi z el. skiroji). Kdor krši, je podvržen zakonskemu postopku, če ga dobijo.
Aja zato se je sprejelo zakonodajo, da je področje pač urejeno, hvala za obrazložitev, top logika. To res nikakor ne more biti povezano z nekimi jebivetri, ki so si jemali pravico letenja z droni do take mere, da je le-ta že posegala v pravice (ter varnost) drugega in je bilo posledično povsem smisleno oz. dejansko potrebno zakonsko določiti kaj se lahko in kaj ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.581
15.619
113
meni na kraj pameti ne pride, da bi šel slikat sosedov/sosedin nipl.
Pravilno. Žal pa ne razmišljajo vsi tako.
Če pa letim čez njegovo parcelo, on/ona pa ima paranojo, da vsi hočejo videti njegov/njen nipl, pa ni moj problem.
Hja, ni tvoj problem, "debatable". Priznam, da ne poznam zakonodaje v delu, ki dovoljuje ali prepoveduje letenje čez privat parcele ampak na lastni posesti imaš popolno pravico do zasebnosti in če ti to zasebnost krši dron z možnostjo snemanja/fotografiranja potem bi to načeloma lahko bilo (moralo biti?) prepovedano. Saj je na območju letališč pa še mariskje drugje (razna varovana območja) tudi izrecno prepovedano letenje. Sicer je to tam prepovedano zaradi ogrožanja takšne in drugačne varnosti in ne kršenja zasebnosti ampak hej, saj "ti" kot pilot drona že veš kje in kako boš letel ter ne boš ogrožal letal ali pa snemal varovanih oseb/stavb, ni tvoj problem neka "pretirana" skrb tistega, ki skrbi za tovrstno varnost na letališču tako kot ni tvoj problem "paranoja nekoga, da želijo videti njegov/njen nipl". Osebno menim, da takšna mentaliteta ne pije vode :D

@all - Kaj točno pa pravi na to aktualna zakonodaja? Je let drona čez privat parcelo dovoljeno ali ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.581
15.619
113
A tako, hvala. Takšni preleti torej niso dovoljeni, v praksi jih je pa cel kup, ker - kot že izpostavljeno - je to težko preprečiti in sankcinirati.

Glede na to, da tudi čez našo hišo/parcelo velikokrat pribrenči kak dron - kaj bi sledilo, če bi ga med preletom sklatil dol s kakšnim jammerjem za drone, "anti-dron puško" (nekaj takšnega kot ima policija itd.) ali pa s čimerkoli drugim (frača, zračna puška, ...)? Verjetno bi vseeno moral nositi odgovornost za "krajo" drona ali pa za škodo, ki bi jo s sestrelitvijo naredil na dronu? Pa ne me narobe razumet, meni osebno je vseeno za te prelete ampak me čisto hipotetično zanima kaj bi sledilo v takšnem primeru.