Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.513
4.622
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.375
6.532
113
pri taščici
Loka kave v zrnu se ne dobi vec. Kaj bi bil primeren nadomestek. Po ceni in okusu recimo.
Priprava mislim da v tem, cca kilo/teden
 
Loka kave v zrnu se ne dobi vec. Kaj bi bil primeren nadomestek. Po ceni in okusu recimo.
Priprava mislim da v tem, cca kilo/teden
kaj si še pil poleg loke? kak okus ima, je npr kremasta, nevtralna itd? Kolega je leta nazaj ko se je zaprl mattioni (pil modrega) prešaltal na goriziano, modro. Sta okusa primerljiva, pije pa filter. Meni so super Melitte, sploh kremaste, cca 18 € paket (1kg)
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.742
798
113
toti Maribor
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman
Ko boš drugič naročeval:
tnx poznam hanka pa sm šel zdaj gledat to trgovino ki sm jo našel pa ceno pri hanku...če naročim ene 3 pakete ( 3 kg kar mi zadošča za nekje 3 mesece) se že splača strica hanka cuknt za rokav.....

ma 50 posto nižjo ceno kot naše trgovine
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.606
5.803
113
Nisem še bral cele teme... Pa vseeno vprašanje. Kater kavni avtomat za tam med 400 do 500 eur? Philips, Delongi, Krups? Predstavljam si, da je okus kave odvisen od zrnja in ne od avtomata, zato me bolj zanima kvaliteta enih in drugih. Da nebom ravno 3 dni po izteku garancije obžaloval nakup.
 
Nisem še bral cele teme... Pa vseeno vprašanje. Kater kavni avtomat za tam med 400 do 500 eur? Philips, Delongi, Krups? Predstavljam si, da je okus kave odvisen od zrnja in ne od avtomata, zato me bolj zanima kvaliteta enih in drugih. Da nebom ravno 3 dni po izteku garancije obžaloval nakup.
avtomat ali ročka + mlinčk oz kavomat z mlinčkom? avtomatski od delonghija so okej, jaz bi vrgel uč še na kake gaggie
https://www.gaggia.com/it/ tule maš komplet njihove proizvode

ročka tud kak delonghi, gaggia, lelit sam ti so že dražji. Mlinček je zadnjič netko omenjal enega solidnega za razumne pare, mislim da graef. Pri ročkah še kak LaPavoni čeprav je tega prevzel smeg in so od takrat dražji, pa že prej niso bili med cenejšimi


so mi pa od avtomatskih zanimivi Nivona in Melitta, zdaj kolk je to okej je pa druga pesem.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.606
5.803
113
Jaz teh reči na ročko nebi. Raje bi nekaj preprostega, vsuješ pol kile kave, dodaš vodo in ven priteče... kava... Ok penilec mleka mislim da je tudi must have, ker sem bolj na strani kapucina kot expressa.
Bi pa nekaj kar dela, in ne nekaj kar bo čez leto začelo zafrkavat.
Zdaj imamo doma dolcegusto, in vsakokrat ko spijem imam grenak priokus, da s tisto plastično kapsulo brezveze onesnažujem okolje.
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
418
17
18
Jaz teh reči na ročko nebi. Raje bi nekaj preprostega, vsuješ pol kile kave, dodaš vodo in ven priteče... kava... Ok penilec mleka mislim da je tudi must have, ker sem bolj na strani kapucina kot expressa.
Bi pa nekaj kar dela, in ne nekaj kar bo čez leto začelo zafrkavat.
Zdaj imamo doma dolcegusto, in vsakokrat ko spijem imam grenak priokus, da s tisto plastično kapsulo brezveze onesnažujem okolje.

Samo v razmislek : Vse te automatske mašine moraš spucat kavne pelete na 7-12 skuhanih kav. In ker Murphy deluje, se bo to zgodilo ravno zjutraj ko vstaneš in bi samo rad svežo kavo. In ne, ne moreš mimo, ker ti je ne pusti skuhat. Penilec mleka je še bolj občutljiv, če ga ne spucaš po vsaki uporabi. Pa mašino je tudi treba vsake toliko časa odpret, da jo spucaš od znotraj. Tam boš šele videl, kaj se vse nabere. In če to ne delaš pogosto, začne plesnit.
Kava pa je dobra in jo skuhaš po svojem okusu. Pa cena kave / kg je bistveno nižja kot pri kapsulah.

Tin
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.606
5.803
113
Samo v razmislek : Vse te automatske mašine moraš spucat kavne pelete na 7-12 skuhanih kav. In ker Murphy deluje, se bo to zgodilo ravno zjutraj ko vstaneš in bi samo rad svežo kavo. In ne, ne moreš mimo, ker ti je ne pusti skuhat. Penilec mleka je še bolj občutljiv, če ga ne spucaš po vsaki uporabi. Pa mašino je tudi treba vsake toliko časa odpret, da jo spucaš od znotraj. Tam boš šele videl, kaj se vse nabere. In če to ne delaš pogosto, začne plesnit.
Kava pa je dobra in jo skuhaš po svojem okusu. Pa cena kave / kg je bistveno nižja kot pri kapsulah.

Tin
Glede plesni... A misliš prostor kjer stoji zrnje, kavna usedlina ali kaj tretjega? Prostor z staro kavo mi je jasno da je treba čistit, tisti penilec mleka tudi, koliko gledam video od Philipsa, ga splakneš pod tekočo vodo in enkrat na prazno spustiš paro.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.559
1.150
113
Celje
Zdaj imamo doma dolcegusto, in vsakokrat ko spijem imam grenak priokus, da s tisto plastično kapsulo brezveze onesnažujem okolje.
Imam Nespresso na kapsule. In imam enak "problem", kot ti. Čeprav je sedaj že kar nekaj kapsul, ki so bio razgradljive...

Je pa pri meni "težava", da spijeva doma mogoče 10 kav na teden. Vedno espresso brez dodatkov. In pod črto je s tem še najmanj dela. Tudi okus je velikokrat boljši kot v kakšnem kafiču. Edino illi postrežen v Trstu za 1,3eur je pa popolnoma drugačen (meni res dober).
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
418
17
18
Glede plesni... A misliš prostor kjer stoji zrnje, kavna usedlina ali kaj tretjega? Prostor z staro kavo mi je jasno da je treba čistit, tisti penilec mleka tudi, koliko gledam video od Philipsa, ga splakneš pod tekočo vodo in enkrat na prazno spustiš paro.
Usedlina ne pade vedno v pravilno posodo - in gre včasih tudi malo mimo... Drugače pa kar pogumno v nakup !
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.375
6.532
113
pri taščici
tnx poznam hanka pa sm šel zdaj gledat to trgovino ki sm jo našel pa ceno pri hanku...če naročim ene 3 pakete ( 3 kg kar mi zadošča za nekje 3 mesece) se že splača strica hanka cuknt za rokav.....

ma 50 posto nižjo ceno kot naše trgovine
Kila kofeta manj kot 10€?
Pa saj ceneje je samo se v hoferju in Lidlu (za eurospin se nisem gledal).
Pri nas na sihtu ga spijejo kilo/teden. Jaz zelo malo. Do nedavnega smo pili Loka, zdaj se je ne dobi vec.
Barcaffe je zanic iz philips avtomata. (Tako pravijo, mene šele navajajo na kavo obcasno). Jaz sem jim sedaj "nabavni" ker MV nima vec Loke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.538
1.007
113
Jaz teh reči na ročko nebi. Raje bi nekaj preprostega, vsuješ pol kile kave, dodaš vodo in ven priteče... kava... Ok penilec mleka mislim da je tudi must have, ker sem bolj na strani kapucina kot expressa.
Bi pa nekaj kar dela, in ne nekaj kar bo čez leto začelo zafrkavat.
Zdaj imamo doma dolcegusto, in vsakokrat ko spijem imam grenak priokus, da s tisto plastično kapsulo brezveze onesnažujem okolje.
Ja pol ne pijes vec te kave. Ze tko se utaplamo v plastiki... Turskakahvazakon.press ;)