Boeing 747 zletel s steze

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.820
2.058
113
Ker več glav več ve, me zanima vaše mnenje, ali je kolo s turbino na riti pri nas na cesti dovoljeno ali prepovedano uporabljati ali ni regulirano? na valjih je hitrost 0, ker ni pogona preko koles, izhodna moč ni merljiva v kW, kubikaže pa tudi ni.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.071
4.987
113
Nuku`Alofa
Ker več glav več ve, me zanima vaše mnenje, ali je kolo s turbino na riti pri nas na cesti dovoljeno ali prepovedano uporabljati ali ni regulirano? na valjih je hitrost 0, ker ni pogona preko koles, izhodna moč ni merljiva v kW, kubikaže pa tudi ni.

Povzročanje splošne nevarnosti? Na kolikšni oddaljenosti od izpuha je še varno stati oziroma ni nevarnosti za kakšen vžig ali vsaj opekline? Pa kW so navedeni v specifikacijah turbine...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.969
5.618
113
Ker več glav več ve, me zanima vaše mnenje, ali je kolo s turbino na riti pri nas na cesti dovoljeno ali prepovedano uporabljati ali ni regulirano? na valjih je hitrost 0, ker ni pogona preko koles, izhodna moč ni merljiva v kW, kubikaže pa tudi ni.
Žal na tem področju nismo amerika....jih že za dosti manjše predelave rukne kap na LPPju....
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.078
391
83
Ker več glav več ve, me zanima vaše mnenje, ali je kolo s turbino na riti pri nas na cesti dovoljeno ali prepovedano uporabljati ali ni regulirano? na valjih je hitrost 0, ker ni pogona preko koles, izhodna moč ni merljiva v kW, kubikaže pa tudi ni.
Prepovedano, tako kot je tudi prepovedana vsakršna predelava na katerikoli drug pogon, ki ni homologiran.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.078
391
83
Kolesa s pogonom na pedala (brez pomožnega pogona) ne potrebujejo homologacije. Turbina zadaj ni za pogon.. :)
Če meni ne verjameš, pa pojdi na cesto, ti bo policaj razložil, kako je s tem.
Žal je pri nas tako, da take stvari pač legalno na cesti ne smeš vozit.
Se pa sprašujem, zakaj si vprašal, ker se mi zdi, da si prepričan v svoj prav?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.820
2.058
113
Sprašujem, ne trdim. Kot je npr. na cesti načeloma prepovedana uporaba pnevmatik z žeblji, razen v nekaterih primerih, ko pač ni predpisa, ki bi to urejal.
Tole je odgovor, ki sem ga pred nekaj leti dobil od Direktorata za promet (pa ni šlo za provokacijo, dejansko se pozimi vozim s takšnimi gumami na biciklu).

bb.JPG
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
6.003
2.403
113
Avion ni podvrzen zakonodaji ki ureja cestni promet. Razen ce zivis v paralelnem svetu in mate tam drugace urejeno.
Se mi zdi kdo živi v paralelnem svetu. ;)

Bom pa tako napisal, da boste cestaki razumeli: na bicikl daš na prtljažnik karkoli in bicikl se spremeni v karkoli.

Goba ni napisal da bi dal turbino za pogon, celo napisal je da ne bo za pogon.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
Se mi zdi kdo živi v paralelnem svetu. ;)

Bom pa tako napisal, da boste cestaki razumeli: na bicikl daš na prtljažnik karkoli in bicikl se spremeni v karkoli.

Goba ni napisal da bi dal turbino za pogon, celo napisal je da ne bo za pogon.
En namig - vanZ ni goba.

in ker si se ze v temi o nepremicninah nekaj napenjal in je bilo ocitno da je debata s teboj neproduktivna se tudi o kolesih s turbinami ne bova dajala.