bedaki na cesti

jello

Guru
22. sep 2008
10.100
3.843
113
Praviš da je skrajni čas da se nekaj (hudega) zgodi, jaz pa da te je realnost prehitela in da se je vse to zgodilo že zdavnaj in da se vsak dan dogaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.564
15.585
113
Ne. Pravim, da je skrajni čas, da se zgodi nekaj tako hudega z e-skiroji, da se bo zaradi tega oblast malo prebudila in naredila kaj v smeri izboljšanja varnosti pri uporabi e-skiroja tako za uporabnika le-tega kot za druge udeležence prometa. Za začetek se lahko npr. odstrani (omeji) vse, ki ne poznajo najbolj osnovnih pravil v prometu, torej otroke in (nekatere - tiste, ki recimo nimajo izpita za motor) najstnike. V zgodovini je namreč že večkrat bila kakšna zadeva popolnoma oz. bolj ali manj neregulirana dokler se ni potem to uredilo oz. začelo urejati ravno zaradi takšne ali drugačne nesreče.
To pravim. In to se pri e-skirojih ni že zdavnaj zgodilo in se ne dogaja vsak dan.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.448
1.898
113
Men ne gre v glavo kaj je tu ovira. Prepričan sem, da te švigajoče ninje gredo na quratz politikom ravno tako kot vsem nam. Pa še easy način za mal pridobit popularnost bi bil.

Da pa kje obstaja skrivni lobi voznikov e-skuterjev, ki bi mazilil odločevalce pa tudi težko verjamem.

In kot sem že 100x rekel. Vse kar gre več kot 50 na dveh kolesih JE MOTOR in tako bi moral biti tudi tretiran. Se pravi A kategorija, registracija, zavarovanje, čelada....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.577
9.424
113
Men ne gre v glavo kaj je tu ovira. Prepričan sem, da te švigajoče ninje gredo na quratz politikom ravno tako kot vsem nam. Pa še easy način za mal pridobit popularnost bi bil.

Da pa kje obstaja skrivni lobi voznikov e-skuterjev, ki bi mazilil odločevalce pa tudi težko verjamem.

In kot sem že 100x rekel. Vse kar gre več kot 50 na dveh kolesih JE MOTOR in tako bi moral biti tudi tretiran. Se pravi A kategorija, registracija, zavarovanje, čelada....
Skuter do 25kmh je treba registrirat, pa nisi na pol poti na gobec, ko se voziš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.577
9.424
113
ti skuterji na rdečo tablico 25kmh gredo v mojih koncih vsi 70+
V mojih pač ne, ker je policijska postaja preblizu. Če te pa dobijo je pa konkretna kazen in odvzem. Kaj ma pa to veze s smrkci pa samo ti veš. Kovorim kaj je treba. Tile skiroji gredo vsi komot 25kmh, pa jih ne rabiš registrirat.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.512
418
83
V mojih pač ne, ker je policijska postaja preblizu. Če te pa dobijo je pa konkretna kazen in odvzem. Kaj ma pa to veze s smrkci pa samo ti veš. Kovorim kaj je treba. Tile skiroji gredo vsi komot 25kmh, pa jih ne rabiš registrirat.
pri nas je ekstra blizu, bo treba malo urgirat, ker je postalo noro (ob 1:30 ponoči na polno 80+ v naselju čez križišče, odprt izpuh...)
 

dask

Majstr
21. sep 2023
452
499
63
pri nas je ekstra blizu, bo treba malo urgirat, ker je postalo noro (ob 1:30 ponoči na polno 80+ v naselju čez križišče, odprt izpuh...)
Pri nas pa sploh ni blizu, pa so se lani spravili na tele mopedke in jih kar lepo počupali 3/4... mulci pa solzni z jurjem+ kazni in mopedom na avtovleki. V enem večeru so jih mel ene 5,6 komadov. Od takrat je mir v naših rovtah, vsaj po cestah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in Hanzi

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.196
1.367
113
Ravno videl enega v MB po glavni cesti enih 50-60. Podnevi jih še llahko nekako vidiš. Zvečer in v temi zelo težko...