Zeltweg Airpower24

Jamaican_Lion

Fizikalc
24. nov 2011
312
132
43
Kingston town
Dve leti nazaj je bil program res hud. Zelo zanimivo videt in slisat te zverine, pa akrobatske skupine so top, ampak mora meni osebno minit nekaj cajta da bom spet sel lih zarad guzve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.204
1.695
113
40
Bil danes in še boljsi nastopi kot 2022!

Tipica v F35 je razturila :)

Ce si ob 7.30 že tam na parkingu se izognes guzvi....
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.270
803
113
Evo… auf ob 4.00 ! Zrihtamo se in gremo. Pa bo kar bo.
20240907_054708.jpg

Se mal....
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Ja, odlično je bilo. Mal je bil kaos okol parkiranja, ampak ok, dogodek je res velik.

Ali kdo ve, kaj je bilo z gripnom, da je predčasno zaključil predstavo?
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
911
410
63
Najbolj verjetno je bil kompresor stall, se mu je že v petek zgodilo, vendar je takrat izvedel komplet program do konca.

V soboto pa ga je kar sparkiral. Očitno še kaj zraven crknilo. Kakšna žička zacvikala :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: disc in MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
Jaz niti s parkingom nisem imel problema. Je pa res, ob 6.30 smo bili na izvozu Zeltweg zahod. Tam se je že začela delat kolona, ampak je šlo naprej. Najdlje smo na vartnostni pregled čakali. Te res pregledajo. Fasciniralo me je dogajanje na prizorišču, ker se niti minute ni čakalo. Ko je eden pristal že gre drug v zrak. Pričakoval sem ono… 15 min šova nato 45minut “ajne kurze pause”. Tako pa je bilo 8 ur čistega šova.
Mulcema se je izpolnila tudi želja, rokovala in slikala sta se z Dario Costo. Seveda kartica s podpisom ni manjkala. Oba vesela do neba.
Odšli smo ob cca 18h, komse je množica že precej zredčila. Ni bilo problemov na poti domov.
Fascinira me tudi kultura avatriijcev. Pri taki množici ljudi je ostalo zelo malo ali praktično nič smeti na tleh. Pri nas bi ostal svinjak.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
Najbolj verjetno je bil kompresor stall, se mu je že v petek zgodilo, vendar je takrat izvedel komplet program do konca.

V soboto pa ga je kar sparkiral. Očitno še kaj zraven crknilo. Kakšna žička zacvikala :).
To je bilo ono, ko se je nekje pod oblaki iz motorja videl ogenj za trenutek?
 
  • Všeč mi je
Reactions: disc

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Jup, to je bilo to ja.

Jaz sem ob 5:30 startal z ljubljane, ko sem use pobral. Vmes zajebal en izvoz v avstriji , kar mi je podaljšalo pot za pol ure, tako, da sem bil ob 9h v zeltwegu, potem smo se pa eno uro vlekli do parkirišča.

Je bilo pa res fajn, tudi na tleh je bilo kar nekaj za vidit (mislim avijonov in avijonov na dveh nogah :) ). Lepo je bilo tud videti, da se trenda bab, brez modrcev držijo tud v avstriji :D
No nazaj k avijonom. Lepo je bilo videti F-18 v akciji, Typhoon - itak top, naš pilot s pilatusom je tud naredil fajn nastop (kot vedno:zmaga:).
Drgač pa ja, organizacija kar fajna, cene čist ok, muska fajna, ob zvokih avijonov se mi pa še zdej naježi koža :zmaga::srce: