bedaki na cesti

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.422
6.559
113
pri taščici
Zadnjic je info.pot objavil gostoto prometa po pasovih.
Na prehitevalnem pasu 2x vec kot na voznem in 10x več kot na počasnem.
Mislim da je bila povprečna hitrost prehitevalnega pasu 115kmh.
 
  • Wow
Reactions: BornSkeptic

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.158
10.522
113
vau..mislim , koga je ogrožal? verjetno tebe pa totega ko je snemal...
bolj je problem, da je bistrica in okolica stala 4 ure zaradi tega ker enostavno ne splužijo pločevine na rob pa rešeno.

in tako je vsaj enkrat na teden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.455
4.987
113
Eno je čas, ki ga potrebuje medicinska ekipa, da poskrbi za udeležence nesreče, drugo pa je čas, ki ga potrebuje policija, da naredi ogled in potem odstranjevanje posledic. Slednje dvoje zna trajati nerazumljivo dolgo v časih, ko mogoče ni treba več vsega zmeriti z ročnim metrom, ker so tehnologije napredovale.
Nerazumljivo mi je, da se DARS v sodelovanju s policijo v primeru gradbišč, ki trajajo mesece, ne odloči za stalni nadzor hitrosti na območju gradbišča. Po mojem bi bilo bistveno manj nesreč na območju gradbišča. Potem bi mogoče tudi ugotovili, da je lahko hitrost v območju gradbišča, ki jo z represijo dejansko zagotavljajo, tudi kaj višja kot jo sedaj dovoljujejo znaki. Oziroma recimo raje, da jo znaki "priporočajo", ker nadzora ni.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.528
266
83
Tole ygoraj je bilo tole?

Na pospeševalnem pasu trčil v tovornjakarja, ki je stal na vozišču

1724913401900.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.158
10.522
113
ja, in zaradi nesreče na pospeševalnem pasu, je vse stalo 4 ure... bolana scena.
glavni bedak pa voznik tovornjaka... upam da ga bodo vsaj zložli skup.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.765
1.583
113
Iskajoč brata
vau..mislim , koga je ogrožal? verjetno tebe pa totega ko je snemal...
bolj je problem, da je bistrica in okolica stala 4 ure zaradi tega ker enostavno ne splužijo pločevine na rob pa rešeno.

in tako je vsaj enkrat na teden.
Glede policajev ne bom komentiral koliko časa rabijo za ogled, ne poznam njihovega delovanja..
Reševalcev pa ni zdravo preganjati... tudi gasilcev ne ob tehničnem reševanju...
A bi ti želel, da pristaneš na inv. vozičku, ker so reševalci in gasilci hiteli te vleči vn iz avta? samo zato, da bodo čim hitreje sprostili avtocesto...
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.199
1.469
113
Saj piše v članku zakaj 4 ure: "kasneje je bil odsek kratkotrajno zaprt tudi zaradi snemanja vozišča".

Kaj snemajo pa nimam pojma. Če snemajo enako kot merijo, potem je 4 ure še dobro.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
239
188
43
Dober večer, danes popoldan sem moral na nujno pot v Kvarner. Po primorski AC se bolj redko vozim, po drugih krakih redno. Takega kaosa pa že dolgo nisem videl. Prehitevanje po desni, brez varnostne razdalje, blendanje, da prehiti 1! vozilo. Vsi drugačni vsi enakopravni v najslabšem pomenu besede. Domači in tuji. Slabše kot živali. Največja ironija pa je, da po tistih piškavih 50 km vse schumaherje ponovno srečaš na semaforju na izvozu v Postojni. Strmijo predse. Res se mi smilite tisti, ki to kalvarijo doživljate dnevno. Zjutraj in zvečer. Žal mi je, da nisem šel čez Kočevje. Se opravičujem, moral sem to dati iz sebe.