Avtodilerji - a sploh kdo ne vrti kilometrov naprej ... pardon, nazaj

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.428
113
V bistvu velika škoda, da si delal velik servis in menjal sklopko. Verjetno preko 1000 € stroška. Če bi ga dal za 1000 € manj, bi se kupcev verjetno trlo kljub temu, da veliki servis takoj čaka. Naš 1.4 dizel je bil že dobrih 200.000 čez zadnji velik servis. Eni letniki so ga imeli na 160.000, eni pa na 240.000. Tako, da se novi lastnik lahko odloči, kaj bo storil. Če ga bo vozil, bo zrihtal servis. Pa vedel bo, kako je narejeno. Ko kupiš, imaš zmeraj dvom, če je OK.
Sklopko sem menjal, ker je pač crknila, velik servis je bil delan, ker je bil po kmjih pač na vrsti. Tud gume so nove gor, ker so ble prejšnje pač zgonjene. Avto, ki je bil namenjen gospej vsak dan za na šiht, redno vzdrževan, kot vsi moji avti.
 

Oleander

Pripravnik
21. jan 2020
56
56
18
21. Smo ena redkih držav kjer večina kupuje vozila preko svojih finančnih zmožnosti. Pa ne gre samo za nob nemški pleh, pretežno črne barve, kupljen na lizing. Mlajši zelo pogosto posegajo po zmahanimi bmw/audi vozili, ki imajo praviloma 7/8 različnih lastnikov, o kilometrih pa raje ne bi.
Takšni osebki, posebej mlajši, so zelo na tesnem že z rednim vzdrževanjem, prva okvara pa ima rezultat snete tablice in nekajmesečno bivakiranje avta na javnih parkiriščih.
22. Znan ljubljanski diler, ki se je odločil priti na dober glas, obrača le še za kak servisni interval in ne pretirava.
23. Glede na stanje in razmere v SLO, je najbolj racionalen nakup novo vozilo do C segmenta in dolgo lastništvo. Nakup avta iz nuje in v finančni stiski pa 1000-2000 z bencinskim motorjem.
24. Nakup rabljenega je loterija, kjer le najboljšim poznavalcem uspe dobiti rabljen avto z nekaj skritimi napakami. Enostavno je skoraj nemogoče naleteti na poštenega lastnika, ki je pripravljen odkriti vse pomanjkljivosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.428
113
Pa kaj vi mislite, da je avto iz cukra? Važen je dober serviser, ki ti naredi prvi servis po nakupu in porihta stvari. Vsakič, ko pa kupiš rabljen avto, je pa treba določene stvari poštimat, kako prasko ušminkat, vedno je treba na ene 10% cene računat za to. Včasih ni skor nič, včasih pokuriš pol tega budgeta, včasih celega, včasih pa sploh nič.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.452
4.991
113
Avto ni ženska, da bi se tako sekirali okrog njega. In delali znanost iz nakupa rabljenega ali novega. Kot je napisal kalbo, je še najbolj važno, da veš, kam boš hodil na servis.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Meni je to tak fama, kako eni delajo okorg pleha. Pa perejo, pa polirajo, pa računajo stroške, vodijo tabele, kalkulirajo, koliko % so vsak mese izgubili itd. Pa boli te pimpek, je pleh, delovno sredstvo, nujno zlo... Moj je bil nazadnje opran... mislim da december 2018 + kolikor pač dež opere...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in kalbo

cappy

Guru
8. apr 2010
8.158
4.487
113
ah jaz ga pa rad operem. jeba edino ko vidim vse kamnčke pa drajse, zato raje perem od družinskih članov. za tiste se ne sekiram na mojem mi je pa bedno to gledat.
 
  • Haha
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.931
9.590
113
mislim da december 2018 + kolikor pač dež opere...
Vidiš, jaz se pa vprašam, kakšna svinja si ti? Namreč zadnjič sem se peljal s poslovnim partnerjem in vse možne smeti po tleh, na sedež kamor sem se usedel sem pa skoraj bruhal od vse svinjarije. Mi je bilo kasneje žal, da sem se sploh peljal z njim.
Pa ne perem avta vsak dan in ga glancam, ampak sem pa žal toliko noter v njem, da hočem, da je čist, ne pa da sem ko svinja v svinjaku.
Recimo po kakšni daljši nekajdnevni službeni poti gre zadeva direkt v čiščenje, ker je noter vse usrano in polno smeti, parkirnih listkov, itd.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.144
10.510
113
ja, pol pa taki, ki ne delate fame, gnjavite za račune pa kaj se je na avtu delalo, pa cela drama ko se avto kupuje.

Isto je bila moja ženka, potem pa je prodajala kanto, pa je dobla miloščino, drugi pa za isti pleh ko je mal blo porihtano okol servisov in papirjev par 100€ več. Potem pa je jambrala kak je to nepravično. Da bi pa imela mal odnos do nekih stvari (osnovni, brez fanatizma) to pa ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81
I

Izbrisan uporabnik 474

Vidiš, jaz se pa vprašam, kakšna svinja si ti? Namreč zadnjič sem se peljal s poslovnim partnerjem in vse možne smeti po tleh, na sedež kamor sem se usedel sem pa skoraj bruhal od vse svinjarije. Mi je bilo kasneje žal, da sem se sploh peljal z njim.
Pa ne perem avta vsak dan in ga glancam, ampak sem pa žal toliko noter v njem, da hočem, da je čist, ne pa da sem ko svinja v svinjaku.
Recimo po kakšni daljši nekajdnevni službeni poti gre zadeva direkt v čiščenje, ker je noter vse usrano in polno smeti, parkirnih listkov, itd.

Ločiš zunaj in znotraj? Znotraj ga vsake toliko posesam, obrišem stekla in armaturo. V avtu ne jem in nimam smeti. Za zunaj pa mi dol visi, kakšen je. Če je tablica fsrana, jo pred potjo s stelexom obrišem, ker drugače vido tunelnina ne dela. To je to. 1x letno operem zunaj, če se mi glih da...
 
  • Všeč mi je
Reactions: klekej
I

Izbrisan uporabnik 474

ja, pol pa taki, ki ne delate fame, gnjavite za račune pa kaj se je na avtu delalo, pa cela drama ko se avto kupuje.

Isto je bila moja ženka, potem pa je prodajala kanto, pa je dobla miloščino, drugi pa za isti pleh ko je mal blo porihtano okol servisov in papirjev par 100€ več. Potem pa je jambrala kak je to nepravično. Da bi pa imela mal odnos do nekih stvari (osnovni, brez fanatizma) to pa ne.

Boli me kita, za koliko bom prodal pleh. Tisti trenutek, ko ga kupim je, je vreden točno 0€. Kar se tiče servisov, so pri meni vsi evidentirani. Pa ne, da bi ga lažje prodal, ampak ker se mi zdi fer do tistega, ki bo avto kupil.
Ko kupujem druga avto, ga kupujem z denarjem, ki ga imam in ne z denarjem, ki bi ga lahk oimel, če bi avto dražje prodal... Vsakomur svoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa

sad

Guru
24. avg 2007
20.931
9.590
113
Ločiš zunaj in znotraj? Znotraj ga vsake toliko posesam, obrišem stekla in armaturo. V avtu ne jem in nimam smeti. Za zunaj pa mi dol visi, kakšen je. Če je tablica fsrana, jo pred potjo s stelexom obrišem, ker drugače vido tunelnina ne dela. To je to. 1x letno operem zunaj, če se mi glih da...
Pametno. Res.
Namesto, da bi vsaj po zimi avto spucal, ti ga potem še celo leto froci in žena in ti lepo pucajo z oblekami. Res bravo. Za vidljivost ven ti je tudi vseeno, ko imaš na stranskih steklih vse sranje gor in ti sonce naredi ''špegu''. Eh.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Z stranskimi šipami nimam težav, ni nobenega sranja gor. Za sprednjo šipo je vitrex. Za zadnjo tudi. Špegli so tudi čisti.
Pozimi je pa toliko svinjarije na cesti, da ko prideš iz pralnice si že za prvim ovinkom na istem kot prej.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.158
4.487
113
notr spucat+šipe vsaj pri meni traja dlje kot pa da ga zunaj operem.
 

B81

22. jul 2007
36.587
10.280
113
Pa saj te gres na par mesecev v automacko pralnico, pac 15 minut gre
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.627
6.349
113
ja, pol pa taki, ki ne delate fame, gnjavite za račune pa kaj se je na avtu delalo, pa cela drama ko se avto kupuje.

Isto je bila moja ženka, potem pa je prodajala kanto, pa je dobla miloščino, drugi pa za isti pleh ko je mal blo porihtano okol servisov in papirjev par 100€ več. Potem pa je jambrala kak je to nepravično. Da bi pa imela mal odnos do nekih stvari (osnovni, brez fanatizma) to pa ne.

pol je razlika ali ne? k enkrat se govori, kako je to važno, drugič, da se tretira vse enako, kot da so vsi skantani do konca, pa prevrteni pa ne vem kaj...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.428
113
Neeee, to rajse pušča....uhhhh, pralnica je smrt. Eni res delajo z avtom huj k z babo. Moj se na vsaketolk spuca (beri spustim mulca noter s sesalcem in cunjo, to majo najstniki veselje), pa vsaketolk, če se glih spomnim gre skoz pralnico. Gume so gor vedno vsaj zgornji srednji razred, pri mehankarju se vedno pomenja, kar je pač treba. Do zdaj je blo vedno kresni in pelji. Da bi si pa tabelce o porabi vodil, pa nevem kaj še, hvala lepa.

Al pa da bi se za praske sekiral....ja mende.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek