Adijo Švedska?

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Hm, ni argumentov?

Aja, točno, ti si eden od tistih članov foruma, ki izražajo
Citat:
Argumentativeness

Ne vem, nalimal sem ti ekonomske kazalce, ki kažejo, da je na Švedskem narasla brezposelnost iz 2 odstotkov leta 1980 na 9 odstotkov danes. Nalimal sem ti raziskavo OECD, ki pravi, da se ekonomska neenakost na Švedskem med razvitimi državami povečuje najhitreje. In ti me potem vprašaš, kako vem, da sta revščina in nasilje povezana.

Jaz pač pravim, da je za nastal kažin kriva revščina, ti pa želiš notri mešati vero in raso. Jaz svoje stališče lahko argumetiram z ekonomsko statistiko, ti pa mi nisi sposoben povedati, zakaj hudiča ni bilo problemov s posilstvi in nasiljem pred 10 leti - oz. zakaj je folk priseljence opazil šele v času krize?
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Še enkrat, ker vidim, da ti funkcionalna pismenost ni močna stran:

Kakšen dokaz imaš za to, da je večanje socialnih razlik in revščina kriva za metanje kock v policiste in gasilce?

Se ni isto dogajalo v Ljubljani? Baje so metali celo eksplozivna sredstva (by Vinko Gorenak).
Nemiri seveda so posledica vecanja socialnih razlik in revscine. Tako je bilo in vedno bo povsod in je bilo videno ze skoraj povsod po EU. Pa tudi izven EU. Seveda se nemiri vedno zacnejo pri najnizjem clenu ampak se potem pomika navzgor (recimo v primeru Grcije).
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Jaz pač pravim, da je za nastal kažin kriva revščina, ti pa želiš notri mešati vero in raso.
Ti kar govori, realno stanje je tako, kot sem ti jaz rekel. Sam si navaden teoretik, ki sveta še nisi videl dlje od lokalne trgovine. Zato ne bluzi z ekonomskimi statistikami, ker primerjava statistik ni argument. Argument je dokaz vzroka in posledice. Tega pa ne znaš povezati.

Glede posilstev pa ne vem, o čem govoriš, nisem bil v tej debati in me ne zanima.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Random divjanje "domorodcev"....

Bruselj − V več članicah Evropske unije je danes potekal Evropski dan akcije in solidarnosti, h kateremu je pozvala evropska konfederacija sindikatov (ETUC). Množičnih protestov proti zategovanju pasu in ohranjanju evropskega modela socialne države, ki so potekali pod geslom »Za delovna mesta in solidarnost v Evropi«, se je udeležilo na sto tisoče ljudi, protesti pa so ponekod ohromili promet in industrijo.

Posebne akcije so organizirali v številnih članicah EU − med drugim v Belgiji, Franciji in na Poljskem −, večji protesti in stavke pa so
potekali v Španiji, Italiji, Grčiji in na Portugalskem. V nekaterih španskih in italijanskih mestih so izbruhnili tudi nemiri. Iberski polotok protestira


predvidevam da bomo sedaj debatirali kdo je dobil vecji ali manjsi kamen in kam
smirk-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Dan besa: tisoči v spopadu s policijo
Masovni protesti in stavke delavcev po vsej Evropi. Tisoči v spopadih s policijo, več ranjenih

Delavci po vsej Evropi so danes množično protestirali in stavkali zaradi vedno večje brezposelnosti in varčevalnih ukrepov. Zaradi generalnih stavk je bil popolnoma ohromljen promet v Španiji in na Portugalskem, kjer so bile zaprta tudi vrata mnogih podjetij in šol. Policija in protestniki so se spopadli v več španskih in portugalskih mestih.

Demonstracije so pripravili v več kot 120 mestih v 23 državah, poleg Španije in Portugalske tudi v Grčiji, Franciji, Italiji, Nemčiji, Belgiji in na Poljskem. Judith Kirton Darling iz Evropske konfederacije sindikatov je za BBC povedala, da varčevalni ukrepi ne delujejo. "Povečujejo neenakost, socialno nestabilnost in ne rešujejo ekonomske krize," je dejala.

Po podatkih španskih oblasti je bilo na protestih v državi ranjenih 74 oseb, med njimi 43 policajev, 118 protestnikov so pridržali. Več tisoč protestnikov je okupiralo območje pred parlamentom v Lizboni, kjer bodo mnogi prebili noč. Mnogi so v policijo metali kamenje. Po podatkih policije je je zaradi "letečih predmetov" lažje ranjenih najmanj pet oseb. Množica je vpila: "Bitka se začenja. Dol z vlado!"

 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Poskušaš spraviti zate neugodno debato kam drugam?
Ne bo šlo, si preveč prozoren.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Jaz pač pravim, da je za nastal kažin kriva revščina, ti pa želiš notri mešati vero in raso.
Ti kar govori, realno stanje je tako, kot sem ti jaz rekel. Sam si navaden teoretik, ki sveta še nisi videl dlje od lokalne trgovine. Zato ne bluzi z ekonomskimi statistikami, ker primerjava statistik ni argument. Argument je dokaz vzroka in posledice. Tega pa ne znaš povezati.

Glede posilstev pa ne vem, o čem govoriš, nisem bil v tej debati in me ne zanima.
Torej tvoja osebna izkušnja velja več od ekonomske statistike?

Bom pa še jaz napisal svojo osebno izkušnjo: v času študija sem delal na 24ur.com - veš kdo je bil 'kriv', da sem vsak mesec dobil plačo? Ti. Ker 24ur.com živi od muslimanov, gejev, partizanov in domobrancev. V googla vneseš 'muslim rape', ali pa 'muslim mosque europe', ali pa 'muslim crime', ne jebeš 5 posto kdo je vir članka, ki ga nato prevedeš in gledaš, kako rastejo viewsi. Zadeva nima nobene osnove v realnosti, vendar who the f_uck cares.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Poskušaš spraviti zate neugodno debato kam drugam?
Ne bo šlo, si preveč prozoren.

kam drugam? ce protestirajo in mecejo kamne v celi k. Evropi je eto "normalno", ce to pocno na Svedskem je nekaj "novega"
stupid-1.gif


si koncno opazil kako povezavo med revscino in nemiri? so morebiti priseljenci krivi za nemire po celi Evropi? ali je mogoce stvar vezana na revscino in ne na priseljence?
smirk-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
633957106937997113_prot.jpg


tipicen priseljenec
smirk-1.gif


633957106260024024_prot.jpg


633957107793471338_prot.jpg


633957108654570599_prot.jpg


633957192766671413_prot.jpg


633957107793471338_prot.jpg




ni Svedska, niso priseljenci..... lej kaj bi to lahko pomenilo
shocked-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Kaj ti ni jasno? Na Švedskem so priseljenci demonstrirali, ker so policisti ubili enega njihovega, ker jim je grozil z mačeto. Zdaj pa od kje za vraga si našel povezave z demonstracijami drugje po Evropi?

Sicer pa iz OECD:
Sweden still belongs to the group of nine most equal OECD countries, despite a rapid surge of income
inequality since the early 1990s.

Pišeta pa kot, da je na Švedskem taka revščina kot v neki Bulgariji... Pa primerjava z Grčijo, odlično, kdaj že je Švedska bankrotirala?
bonk.gif


Sicer pa recimo delež brezposelnih priseljencev je nekje 200% večji kot delež brezposelnih Švedov.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Delež brezposelnih priseljencev je nekje 200% večji kot delež brezposelnih Švedov.
Recimo, da ta številka drži : zakaj pa so jih spustili v državo? Kdo je kriv?

Še za en odgovor bi prosil: kaj je po tvoje večja tragedija - da ima policaj razbito glavo in Janez razbito štacuno, ker so kamni prileteli iz rok imigrantov ali iz rok 'naših'?
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Kaj ti ni jasno? Na Švedskem so priseljenci demonstrirali, ker so policisti ubili enega njihovega, ker jim je grozil z mačeto. Zdaj pa od kje za vraga si našel povezave z demonstracijami drugje po Evropi?

Sicer pa iz OECD:
Sweden still belongs to the group of nine most equal OECD countries, despite a rapid surge of income
inequality since the early 1990s.

Pišeta pa kot, da je na Švedskem taka revščina kot v neki Bulgariji... Pa primerjava z Grčijo, odlično, kdaj že je Švedska bankrotirala?
bonk.gif


Sicer pa recimo delež brezposelnih priseljencev je nekje 200% večji kot delež brezposelnih Švedov.

Bi lepo bi lepo ce bi ti poznal razliko med povodom razlogom. Vzrok za proteste (kot so ti ze sami svedi zapisali) je vecanje razlik oziroma revscine. Kaj tocno se na protestu zgodi ali pa tudi ne je pa stvar trenutnih okoliscin.

Policaju ,ki je sred nemirov in dobi kamen v glavo je nacelom cisto vseeno zakaj nekdo protestira.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Poskušaš spraviti zate neugodno debato kam drugam?
Ne bo šlo, si preveč prozoren.
Daj, ne j*ebi- zakaj te ne moti, ko avte zažigajo sindikati?
Kdo je to rekel?

Aja, ti, ki posplošuješ.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.745
5.883
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Delež brezposelnih priseljencev je nekje 200% večji kot delež brezposelnih Švedov.
Recimo, da ta številka drži : zakaj pa so jih spustili v državo? Kdo je kriv?
Idiotski politiki in njihove briljantne ideje.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Poskušaš spraviti zate neugodno debato kam drugam?
Ne bo šlo, si preveč prozoren.
Daj, ne j*ebi- zakaj te ne moti, ko avte zažigajo sindikati?
Kdo je to rekel?

Aja, ti, ki posplošuješ.
Wait a second: v EU je bilo v zadnjem letu na stotine protestov, kjer je bilo ranjenih na stotine policajev. Sedaj pride do protesta v švedskem getu - in imamo odprte dve temi - zakaj le?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ne, na Švedskem so demonstrirali zaradi tega, ker so policisti ubili enega priseljenca, ker jim je gorzil za mačeto...

Sicer pa ne vidim problemov v demonstracijah (čeprav jim ne bi bilo potrebno kuriti avtov in stavb). Gre samo za odgovor, ko si trdil, da na Švedskem že mnogo let ni bilo incidentov in da nimajo problemov s priseljenci. No, medtem pa me zdaj prepričujeta, da jih vendarle majo, da so brezposelni in revni...
aplauz.gif


Čeprav za posilstvo je revščina zelo slab izgovor.
crazy1.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:
. No, medtem pa me zdaj prepričujeta, da jih vendarle majo, da so brezposelni in revni...
aplauz.gif
Lol - potem je problem revščina in ne imigranti, se ti ne zdi?

Problem je samo en: vi želite na vsak način narediti povezavo, da so črnci in muslimani po svoji 'naravi' nasilneži. Nekateri zagovarjajo, da so za to krivi geni, drugi kultura. Noben pa ne zna pojasniti, zakaj Švedska ni imela problema z imigranti pred 10 leti.