Nokia brezplačna turn by turn vodena navigacija

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Cesta je , Brdo Cesta na Bokalce 40 tudi

Je cesta, je tudi cesta na Bokalce 40, ampak niti približno ni prava. Ženska (s katastrofalnim glasov
smirk-1.gif
) me je hotela peljati po neki čisto tretji poti, ko sem zapeljal iz obvoznice. Potem, ko sem pa peljal po pravi cesti in bil kakšnih 200m pred Lesnino, pa te ceste sploh ni imela vrisane.

Primerjaj tudi tvoj Ovi zemljevid (za cesto na bokalce 40) s TISom, ki je enak Garminu:

 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Za samo navigacijo bom še kar garmina uporabljal, za raziskovanje karte in pohode pa je ovi boljši, hitrejši, bolj prijazen, kompas, ..
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Pa jaz imam en problem (poleg EMŠO) s to navigacijo.....mi je uspelo spravit novejšo verzijo programa na E71...ma jaz bi rad dal še zemljevide gor.....sem poskušal naredit isto zadevo z Nokia 6760 live (slide) in tam je bil programček že gor in sem preko OVI naložil še zemljevid Slovenije in zadeva deluje............pri E71 pa mi nikakor ne uspe naložit zemljevida......................aja.....zemljevide nalagam preko pc-ja.

A mi lahko kdo pove na enostaven način kako naj potegnem zemljevid s pc-ja na E71.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Trik za nepodprte telefone:

1. Install Nokia Ovi Maps (NOM)
2. Open Nokia Maps from your cellphone.
3. Put your Nokia Maps Internet ONLINE.
4. Get the satellite signal indicator become green.
5. Navigate somewhere by drive to or walk to
6. When it's telling that your licence expired than prompt you to renew, select NO
7. Back and select options, Shop and licences, My licences
8. Choose "Update"
9. Let NOM check online your licence and updated until finish.
10. You will get new message "No Update available" but check your licence, you will find it "Valid until dd/mm/yyyy" that is the date in future and the icon change from triangle red to circle green. That means your licence in not expire anymore.
11. Try navigate somewhere again, and tell me that NOKIA will guide you by FREE. (you can put OFFLINE before trying)


I did with N95 8GB and I got 167 days validity exactly !
But may be you are wondering how about after then, don't worry just do the same, yes just UPDATE IT, that's all ! you will get more validity ahead.
Even I tried I set my cellphone date to a day to expiration date of my licence, then hit UPDATE the licence and TADAAAA.... I got another 167 days validity ! Cooool..!
So no need to worry about huh! Meanwhile Nokia will release for the rest of phone.

Nokia, billions thank to you have made it FREE FOREVER...
Anyway I'm still waiting for the next release for the rest of phone.

Actually i'm wondering whether it will work or not on other devices...

for detail see http://liveapplication.blogspot.com/...with-free.html
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Najlažje gre s programom Map Loader!

Sem poskusil pa noče........enostavno naklada in naklada in ne pokaže nobenega zemljevida da bi ga prenesel na gsm.........za drugo nokio 6760 je pa ista zadeva delovala brez nobene težave....sem priklopil...par sekund da je prikazalo razpoložljive zemljevide evrope...klik na slovenijo in je preneslo nekaj manj kot 40 mb na gsm.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Na obeh nokiah...samo 6760 je nova(ima par dni).......isti program na pc-ju....sem povezal gsm s kablom na pc...na OVI mi prepozna gsm ,potem kliknem zemljevidi,odpre na levi strani možnosti kao evropa,azija ,amerika.... in am sem kliknil evropa....mi je izpisalo vse razpoložljive zemljevide...potem sem kliknil na slovenijo in jo je začelo prenašat na gsm (6760).
Isto sem poskušal z E71 in ko klikneš na zemljevide in na evropo ,tisto enostavno melje in melje in melje....in se nič ne zgodi.
Sem pa naložil na E71 Zemljevide 3.0 al kako se že imenujejo.

Tako da ne vem kje delam napako....mi pa doma preko wifi potegne zemljevid kjer se nahajam...tudi če kaj iščem mi naloži zemljevid...ma samo pod pogojem da vzpostavim povezavo.No jaz bi pa da je zemljevid shranjen in da se ne nalaga preko povezave.
 

Drejchika

Zelenc'
17. jun 2008
4
0
1
imam problem z to navigacijo. Moj telefon je nokia 5230, ki jo seveda podpira. problem se pojavi, da je jaz na žalost ne znam uporabljat. ne vem kako naložit zemljevidSlovenije, kje naj ga najdem. Grem pod vožnja dam na zemljevid, vendar ničesar ni. Vem da sem čudno napisala, vendar je vsaka pomoč dobrodošla. vedno sem uporabljala garmin mobil xt in je šlo vse brez problema tu pa sem zdaj v temi.
 

princip

Pripravnik
20. avg 2007
113
0
16
Lj
Telefon poveži na PC in odpri Nokia Ovi suite, pojdi na Maps in tam izberi zemljevide, ki jih želiš imeti v telefonu. Potem si lahko preneseš še glasovno vodenje...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
758
113
Sem naištaliral tole 3.04 beta gor in na N97 vse lepo v slo dela in to mnogo bolje, gre pa za testno torej beta različico in mnogi z določenimi problemi E telefonov že javkajo kaj in kako dela in je potem treba uninstal narediti, ker tako se pač beta testira !

Zgleda pa noro bolje .....
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
758
113
BTW ali kdo ve, kakoveš, da imaš ali nimaš zadnjo verzijo mape shranjeno, no napišeti že OVI MAP verzijo map samo kako veš ali so zadnje ali ne , ker to, da vsake 2 meseca vse mape pobrišeš in ponovno zlovdaš je butasta rešitev !
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
50
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
BTW ali kdo ve, kakoveš, da imaš ali nimaš zadnjo verzijo mape shranjeno, no napišeti že OVI MAP verzijo map samo kako veš ali so zadnje ali ne , ker to, da vsake 2 meseca vse mape pobrišeš in ponovno zlovdaš je butasta rešitev !

klikneš Možnosti in potem Vizitka
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
50
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Sem naištaliral tole 3.04 beta gor in na N97 vse lepo v slo dela in to mnogo bolje, gre pa za testno torej beta različico in mnogi z določenimi problemi E telefonov že javkajo kaj in kako dela in je potem treba uninstal narediti, ker tako se pač beta testira !

Zgleda pa noro bolje .....

A meni se ti je tudi razširil s hoteli, Events ipd.? ali je ostal isti?

Jaz sem zadevo naložil na E72 in je meni ostal isti. Na cesti pa še moram stestirat...
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
Ne da se mi vsega brati.... kakšna je potem pokritost?

Isto kot garmin? Ali se vseeno splača imeti črno kopijo garmina gor kot tole.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
Zgleda zelo dobro......kupujem nov GSM že leta (imam W800i že 4 leta) pa sedaj bi imel še to OVI zadevco, dileme dileme.

Menije in zvok ni slo, mar ne?
 
Nazadnje urejeno: