13.000eur nov ali rabljen avto?

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
867
2
18
Preden boš dal denar od sebe, obvezno malo po salonih, da preizkusiš in premeriš avtomobile
smile-1.gif


Kia je na slabem glasu glede servisov - očitajo jih, da ima drage servise - glede na to, da ima veliko oziroma dolgo garancijo, si pač primoran pri njih sevisirat.

Cactus najbrž ni preveč primeren za družino, pa še čisto nv je, težave niso izključene.

Peugeot 2008 - oglej si ga v živo najbrž bo premajhen
smile-1.gif
Drugače pa zelo pohvaljen na vseh področjih.

Poglej, kateri prodajalci in serviserji so najbližji tvojemu domu - ta podatek ni nepomemben.
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Moja ima Cmax-a starega dobro leto. Je bil ravno nekje 13k se mi zdi.....
Prostora je dovolj, avto se pelje zelo dobro.
Notranjost stvar okusa, ce si vozil, b maxa je sistem podoben.
Njen ima se ogrevano sprednjo sipo, panoramsko streho, navigacijo... zgleda za mojmokus dosti boljse od konkurence(dolgcas)
Tudi v zadnjem Avtobildu v DE priporocajo to Focus/CC-max platformo, kao vzdrzljivo brez nekih ekstremnih standardnih napak...
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Sem pozabil... je 1.6 TDCI 110 konjickov - cisto dovolj.
cactus se mi ne zdi primeren zaradi prtljaznika. Vse je treba dvigovati cez stopnico od oka 20-255cm, zelo neprakticno...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik djdanny pravi:
Gledamo in razmišlajmo o menjavi avta, trenutno imamo Fiat Bravo (2007 nov model), budget je do 13.000eur.
Smo mlada družina z 2 otroki (en bo 2 en pa 8let), gledali smo nove:

Clio 4 (karavan)
Citoren Cactus (bojimo se, da ni premajhen)
Ford B-Max

Za rabljene še nimam selekcije, ker sem gledal predvsem kaj se da dobiti od novih za ta denar, ki bi bili primerni.
Prosim za vaše predloge, mnenja in izkušnje.

Zanimivo, da nisi opazil Hyundaia ix20
Ker sem v bližnji preteklosti tudi sam veliko hodil po salonih in izbiral v tem segmentu, sem na koncu prišel le na dva - B-max in ix20
Morda bi mi odgovarjal tudi Duster, vendar se mi je zameril že takoj na začetku ko je prišel v salone, ena daljša nekaj urna preskusna vožnja me je popolnoma ohladila.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Renault ima 0% financiranje trenutno, 8k€ max za Cliota, torej če imaš 5k€ gotovine + 8k€ na leasing na 4 leta te bo avto, ki je z vsemi popusti 13k€ dejansko stal 13k€.

Pozanimaj se koliko te prideta ostala dva, ker na avto.net so cene podobne, če pa boš vzel financiranje, pa zna biti razlika na koncu kar konkretna.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.186
4.715
113
Če iščeš v segmentu malih avtov, potem bi pogledal še za Fabio karavan, ki ima res nekaj prtljažnika prosti ostalim,
nov avto, cena je pa nekje v tvojem rangu.. v živo zgleda tudi boljše, sploh kakšna druga barvna kombinacija, glej
zadnjo sliko kjer je prtljažnik. Fabia

Jaz osebno bi raje kupil kakšno večje rabljeno vozilo, glede varnosti raje raskiram kaj več za kakšen nepredviden
servis, ni pa noben avto nepokvarljiv...

Dobro izberi!
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
Na devet litrov mestne vožnje bi prišel...drugače pa okoli 7...so pa minimalni stroški servisa...100€...pa še velikega servisa ni, ker ima motor verigo...
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
Samo šparanje levo in desno. Kupi tistega ki je najbolj uporaben in ki je ženi všeč, pozabi na porabo in stroške servisov, to je za povprečne Slovence, da vsako noč sanjajo o 1 liter manjši porabi, ne vidijo pa da jim država od vsakih 100 litrov goriva vzame ~60 litrov vsakič, ko tankajo. Njih pa skrbi 1 liter lol, ne moreš verjet res če ne vidiš.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik DOMEK pravi:
Pol pa tale, pa še nekaj ostane...
http://www.avto.net/_AVTO/ogla...TX-%201.LASTNIK

Glede na to, da niti enega enoprostorca (bmax zame ne pade tle notr...) ni sam podal, mogoče mu pa tele gajbice ne pašejo? Poleg tega, tole bo žrlo 10 litrov...
Če meni 200 konjev žre 9 v povprečju, zakaj bi ta 10?
Jaz bi sicer za ta denar raje 2 leti star in boljši avto kupil, bo več od njega.