Zobje

Car

POSTman
4. avg 2007
8.475
1.548
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Zaradi bolezni (več v Čveku) bom ostal brez zob. Ve morda kdo kaj več o začasni zobni protezi in o nadaljnih postopkih in stroških, povezanih s tem. Sem si kar precej že prebral, ampak informacije so različne, pogovarjal sem se tudi s svojo zobozdravnico, ki pa je precej arogantna in ....v glavnem, ne zaupam ji preveč!
Torej, če kdo ve iz prve roke, je začasna proteza plačljiva ali gre na ZZZS? Koliko časa po puljenju si lahko daš delati to nadomestno protezo? To mi je zaenkrat najbolj pomembno, kasneje, ko bom okreval po operaciji, pa me bo seveda zanimalo še vse glede nadaljne sanacije zobovja (inplantanti, mostiček, totalna proteza....). Kaj gre in kaj ne gre na ZZZS, ali je kaj drugače, če so mi iz zdravstvenih razlogov na stomatološki kliniki v Lj populili zobe itd. Informacije so res zelo različne, sicer tudi tukaj ne pričakujem enotnega mnenja, ampak upanje umira zadnje.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.567
1.157
113
Celje
Zaradi bolezni (več v Čveku) bom ostal brez zob. Ve morda kdo kaj več o začasni zobni protezi in o nadaljnih postopkih in stroških, povezanih s tem. Sem si kar precej že prebral, ampak informacije so različne, pogovarjal sem se tudi s svojo zobozdravnico, ki pa je precej arogantna in ....v glavnem, ne zaupam ji preveč!
Torej, če kdo ve iz prve roke, je začasna proteza plačljiva ali gre na ZZZS? Koliko časa po puljenju si lahko daš delati to nadomestno protezo? To mi je zaenkrat najbolj pomembno, kasneje, ko bom okreval po operaciji, pa me bo seveda zanimalo še vse glede nadaljne sanacije zobovja (inplantanti, mostiček, totalna proteza....). Kaj gre in kaj ne gre na ZZZS, ali je kaj drugače, če so mi iz zdravstvenih razlogov na stomatološki kliniki v Lj populili zobe itd. Informacije so res zelo različne, sicer tudi tukaj ne pričakujem enotnega mnenja, ampak upanje umira zadnje.
Jaz bi recimo dvignil eno obrv pri ideji implantatov, ker sedaj ti bodo zaradi osnovne diagnoze populili zobe, deloma "preventivno", vse da se zmanjša možna žarišča.

Implantanti so sicer varni, koliko težav je z njimi v praksi bo pa kdo drug povedal...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.460
4.991
113
Kaj krije in kaj ne, bi morala vedeti zavarovalnica, torej ZZZS in ne zobozdravnik. Torej najprej vprašati tam. Desetletja so brez sramu sprejemali tvoj denar, naj ti sedaj dajo jasen odgovor, kaj krijejo in kaj ne. Z zobozdravniki in ostalim zdravstvenim osebjem se pogovarjaj o medicinskih stvareh, saj niso zavarovalniški agenti. Zelo dobro, da je bila zobozdravnica arogantna. S tem kar te zanima, nima res nič. Pa če to razumeš ali ne.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.443
3.532
113
Zobar točno ve kaj gre na zavarovalnico in kaj ne in ob besedi samoplačnik oživi kot saharska rožica, ob isti priliki se mu pa v očeh zasijejo €. Če sam ne izvaja te storitve, pa sigurno pozna nekoga in ga priporoči. Seveda od tega priporočila dobi provizijo.
Vsi vemo kako to gre in hkrati se delamo, da ne vemo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Car

POSTman
4. avg 2007
8.475
1.548
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ne razumem.
Kako hudiča pa potem ve, kaj naj mi zaračuna in kaj gre preko ZZZS? In kako naj jaz objasnim ZZZS kaj hočem od njih? Ne spoznam se na zobe in dejansko stanje v mojih ustih. To ve samo moja zobozdravnica in ona mora tudi vedeti in prepričan sem, da ve, kaj gre preko ZZZs in kaj je potrebno plačati.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.453
1.053
113
Pred dobrimi desetimi leti, nekaj več, je dal moj oče to kalvarijo skozi. Granolom. ZZZS krije protezo. Implatanti doma 10k, Vinica pri Varaždinu, 5k. Pagare. Danes najbrž x2. Tako je bilo takrat, tako sem si zapomnil. Na ZZZS je pošiljal račune, kako je bil uspešen ne vem. Lahko pa vprašam! Teta, njegova sestra, ni denar, proteza.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.664
6.369
113
Kar ZZZS krije v tem primeru pri osebni zobozdravnici vs UKC je diametralno. Nic vs vse. Vse vzami pod vprašaj, ker to je na papirju. To pomeni, da je pravilno vprašanje koliko je čakalna doba na papirju in koliko je v reali. Slednja zna biti, da neskončna, ker ravno ti zdravniki so dali izjavo (sem nekje link dala), da bodo iz javnega sistema šli, če se bo vztrajalo na predlaganem zakonu.

Vsekakor pa je vredno vprašati tam, ko si že tam. Med "bo treba placati vse ter "najbrž bo treba placat vse" je vseeno lahko orenkmestno število razlike, sigurno pa 4, kar ni zanemarljivo.

Drugace pa se zdaj z drugimi stvarmi ukvarjaj, dokler nisi zrihtan najprej drugje, se zobarija ne bi delala z mislijo na dolgoročnost izvedbe.