Zanimiva težava

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Koda:
 Microsoft Windows [Version 6.1.7600]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation.  All rights reserved.

C:\Users\Aleš>ftp
ftp> open ftp.hp.com
ftp> ftp
Invalid command.
ftp> get ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp45001-45500/sp45115.exe
Not connected.
ftp>
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ne se hecat ... lepo pocakaj, da te vprasa za username in password in potem sele tipkaj tisto dalje.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
smile-1.gif


Tak mora zgledat:
Koda:
C:\Documents and Settings\stein>ftp
ftp> open ftp.hp.com
Connected to ftp.hpgtm.nsatc.net.
220 g5u0082c.atlanta.hp.com FTP server (hp.com version whp02s_p1) ready.
User (ftp.hpgtm.nsatc.net:(none)): ftp
331 Guest login ok, send your complete e-mail address as password.
Password:
230-The response 'frg' is not valid
230-Next time please use your e-mail address as your password
230-        for example: joe@external.hsl.eu
230 Guest login ok, access restrictions apply.
ftp> tu nadaljuješ...

Za geslo načeloma vpišeš lasten email, samo se nič ne preverja in "ftp" pa gre prej s prstov...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Jaz sem se izpred debelega desetletja in pol navajen prijaviti kot anonymous billg@microsoft.com in enkrat mi je en streznik nekaj hecnega napisal nazaj (ocitno nisem bil prvi, ki je to naredil, ali pa sem se vrnil na istega in pozabil na to) ... Ja, vem da je v penziji
smile-1.gif
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Koda:
 Microsoft Windows [Version 6.1.7600]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation.  All rights reserved.

C:\Users\Aleš>ftp
ftp> open ftp.hp.com
ftp>

Ne dobim "Connected to ftp.hpgtm.nsatc.net."
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Jaz sem se izpred debelega desetletja in pol navajen prijaviti kot anonymous billg@microsoft.com in enkrat mi je en streznik nekaj hecnega napisal nazaj (ocitno nisem bil prvi, ki je to naredil, ali pa sem se vrnil na istega in pozabil na to) ... Ja, vem da je v penziji
smile-1.gif

Ti ftp-ji pri geslu preverjajo samo obstoj afne. Jaz be vedno prijavljam kot b@b, pa gre skozi.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A drugi FTP-ji pa delajo?

Na primer ftp.arnes.si, ftp.luth.se, ftp.uni-mb.si (vsak uni po svetu ima ftp...)
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
To ni zadeva samo za Windows Firewall, lahko tudi router ne vrsi pravilno NAT oziroma je pretirano zascitniski.

Sploh po prijavi (do tam ti se prisel nisi) nastane hec, ko se odpirajo povezave od streznika nazaj proti tebi, in morajo iti skozi NAT. Z dovolj butastimi nastavitvami si cisto lahko predstavljam, da se kje zatakne.

Tukaj imas nekaj lepih slikic za predstavo:

http://www.enterprisedt.com/products/edtftpjssl/doc/manual/html/howtoftpthroughafilewall.html
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Na routerju mislim, da ni problem, ker se mi s tem prenosnikom isto pojavlja na 5 drugih omrežjih (na večih različnih nisem bil) in pa na domačem omrežju na ostalih Pc-jih (wireless ali fiksna mreža) pa deluje ftp.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Kako sem glup!
bonk.gif



PeerBlock sem imel aktiven!
17758-icon_confused.gif

To se mi je sedaj lučka prižgala kr tako!
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Citat:
Uporabnik Torque_monster pravi:
Pred časom se mi je začela miška oz. pointer na prenosniku (EliteBook 8530p) čudno obnašati. Včasih normalni klik ne deluje oz. se obnaša kot klik srednjega gumba potem čez nekaj časa spet normalno deluje itd. včasih se pojavi klik brez, da bi kliknil.
Poskušal sem že z zamenjavo miške z identično (Logitech Nano) in z zamenjavo usb porta na katerem je sprejemnik vendar brez uspeha. Še pred tem sem sumil OS oz. kakšen virus vendar antivirus iz boot cd-ja ni zaznal virusa. Ponovno sem namestil Win7 (licenčni) vendar se je težava ponovila. Imam dual boot in zraven še Fedoro 14 in zanimivo, da se tudi tam dogajajo te težave.

Zaenkrat iskanje po spletu tudi ni prineslo rešitve zato vas prosim za kakšen predlog kaj še lahko poiskusim!?
sprasujem se.gif


Sumim vgrajen tuchpad, ker mi drugega že nič ne preostane saj tudi ni konflikta med napravami in pa ista težava se pojavlja tudi brez miške samo s tuchpadom! Še ena info ... ko se pointer čudno obnaša v Win7 pritisnem Ctrl+Alt+Del in kliknem task manager-ja ter ga zaprem in se težave za nekaj časa izgubijo vendar, če potem nekaj časa nič ne delam se ponovno pojavijo!
uf-1.gif

Da zaključim zgodbo, če bo mogoče komu pomagalo saj sem našel na netu nekaj podobnih težav vendar brez rešitve.
Končno sem odkril vir težav saj nadgradnja BIOS-a ni rešila mojih težav s pointerjem oz. z miškinimi kliki.

Tako kot sem sumil (touchpad) mi je delal težave. Ni ne čisto touch pad ampak tipke med tipkovnico in touchpadom!
hpelitebook_8730w_keyboard_sf.jpg

Srednja tipka je zelo občutljiva (mogoče moti kakšna smet) al kaj podobnega saj že, če se samo dotakneš tipke je kot klik ali celo kot, da bi tipko držal in potem se logično pointer nenavadno obnaša saj imaš ves čas pritisnjeno srednjo tipko.
17758-icon_confused.gif


Kakorkoli že sedaj bom lahko mirno spal!
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.435
792
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Včeraj sem tudi jaz bil priča zanimivi težavi..skratka sosed ima firmo v spodnjem štuku bajte, kjer ima priključene 4 računalnike na navaden brezžični router. Vse lepo in prav, router samodejno dodeljuje IP-je in računalniki so na mreži brez problema. Ampak tu pa zdaj nastane zanimiva težava in sicer, ko se hočeš povezat na wi-fi omrežje s telefonom, in ko le ta dobi IP, se sesuje cel sistem - internet več ne dela na nobenem računalniku, čeprav povezava z routejem ni prekinjena. Potreben je ponovni zagon routerja. Sprobal sem 3 različne telefone, pri vseh enak efekt!
stupid-1.gif

No težavo lahko preprečimo samo tako, da se vsakemu PC-ju dodeli fiksni IP in prav tako telefonu, s katerim se hočemo povezat na wi-fi. V tem primeru povezava obstane! Ni pa problema, če se v omrežje dodaja nov PC oz laptop, torej težava nastopi samo z dostopom preko telefona. Kakšna logična razlaga za to?
 
Nazadnje urejeno:

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.362
81
48
V službi sem imel zelo star HP prenosnik, če se ne motim ravno iz Elite serije in sem imel podobne težave s touchpadom. Sploh ko sem ga uporabljal na terenu, ko se je zaradi sonca segrel, je pointer miške dobesedno podivjal. Rešitev je bila odklop touchpada v winsih, če se ne motim.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
903
53
28
Sem zaradi istih simptomov Linksys WRT160N (uporabljen samo kot access point) shranil koš, niti dd-wrt te težave ni razrešil. Edina prednost ddwrt je bila, da se je router sam restartal, potem pa je z nekaj sreče internet delal random od par minut do kake ure. Opazil sem pa eno zadevo : ko sem na wifi bil s telefonom s symbianom ni bil noben problem, Android pa je router zrušil...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Jest mam tudi WRT160NL pa dela zaenkrat ok. Občasno imam sicer težavo da izgubim žično povezavo, a je zelo verjetno kriv switch, saj se mi potem ko sem fiskni računalnik priklopil direktno na router te težave ne pojavljajo več (TV, PS3, tiskalnik in wdtv so še wedno na switchu, a ni problematično, ker ni torrentov, ki znajo "ubiti" switch)