Zanimiva težava

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Pred časom se mi je začela miška oz. pointer na prenosniku (EliteBook 8530p) čudno obnašati. Včasih normalni klik ne deluje oz. se obnaša kot klik srednjega gumba potem čez nekaj časa spet normalno deluje itd. včasih se pojavi klik brez, da bi kliknil.
Poskušal sem že z zamenjavo miške z identično (Logitech Nano) in z zamenjavo usb porta na katerem je sprejemnik vendar brez uspeha. Še pred tem sem sumil OS oz. kakšen virus vendar antivirus iz boot cd-ja ni zaznal virusa. Ponovno sem namestil Win7 (licenčni) vendar se je težava ponovila. Imam dual boot in zraven še Fedoro 14 in zanimivo, da se tudi tam dogajajo te težave.

Zaenkrat iskanje po spletu tudi ni prineslo rešitve zato vas prosim za kakšen predlog kaj še lahko poiskusim!?
sprasujem se.gif


Sumim vgrajen tuchpad, ker mi drugega že nič ne preostane saj tudi ni konflikta med napravami in pa ista težava se pojavlja tudi brez miške samo s tuchpadom! Še ena info ... ko se pointer čudno obnaša v Win7 pritisnem Ctrl+Alt+Del in kliknem task manager-ja ter ga zaprem in se težave za nekaj časa izgubijo vendar, če potem nekaj časa nič ne delam se ponovno pojavijo!
uf-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
Citat:
Uporabnik Torque_monster pravi:
Pred časom se mi je začela miška oz. pointer na prenosniku (EliteBook 8530p) čudno obnašati. Včasih normalni klik ne deluje oz. se obnaša kot klik srednjega gumba potem čez nekaj časa spet normalno deluje itd. včasih se pojavi klik brez, da bi kliknil.
Poskušal sem že z zamenjavo miške z identično (Logitech Nano) in z zamenjavo usb porta na katerem je sprejemnik vendar brez uspeha. Še pred tem sem sumil OS oz. kakšen virus vendar antivirus iz boot cd-ja ni zaznal virusa. Ponovno sem namestil Win7 (licenčni) vendar se je težava ponovila. Imam dual boot in zraven še Fedoro 14 in zanimivo, da se tudi tam dogajajo te težave.

Zaenkrat iskanje po spletu tudi ni prineslo rešitve zato vas prosim za kakšen predlog kaj še lahko poiskusim!?
sprasujem se.gif


Sumim vgrajen tuchpad, ker mi drugega že nič ne preostane saj tudi ni konflikta med napravami in pa ista težava se pojavlja tudi brez miške samo s tuchpadom! Še ena info ... ko se pointer čudno obnaša v Win7 pritisnem Ctrl+Alt+Del in kliknem task manager-ja ter ga zaprem in se težave za nekaj časa izgubijo vendar, če potem nekaj časa nič ne delam se ponovno pojavijo!
uf-1.gif

So se meni tudi "čudne" stvari dogajale na elitebooko 8440p.... nov firmware je rešil praktično vse težave!

Lp
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Dober odgovor od prve ... no upam, da se ne veselim prehitro ampak trenutno se težava ni ponovila. Po nadgradnji BIOS-a iz 2008 na neko verzijo iz 2010 dela zaenkrat odlično! Hvala!
smile-1.gif


Imam pa še eno težavo in sicer samo v Win 7 Pro x64 ne morem dostopat oz. downloadat iz FTP strežnikov in napaka ostaja tudi po instalaciji novega sistema.
Omrežje mislim, da je OK, ker iz ostalih PC-jev v mreži (Win 7) in na tem prenosniku v Fedori dela OK samo v Win 7 x64 ne deluje.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.592
1.459
113
FTP helper te zeza - ali na firewallu v winsih ali pa na firewallu v lokalnem routerju...
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Firewall sem izklopil, lokalno omrežje je OK, ker ostali PC-ji delajo. Tudi ta PC s Fedoro dela zato predvidevam, da je težava v Win 7, ki ima to težavo tudi po novi instalaciji Win 7 pro x64. Probal sem tudi iz drugega omrežja in ista težava.
Sem mislil, da je mogoče to kakšna finta v Win 7 pro, da mogoče ni kakšen servise omogočen ali kaj podobnega samo imam še en PC z Win 7 pro x64, ki teh težav nima.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Naprimer, ko sem šel na stran HP, da potegnem gonilnike me preusmeri na ftp stran in dobim to:
Koda:
 Ta spletna stran ni na voljo.

Spletna stran na naslovu ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp45001-45500/sp45115.exe morda začasno ne deluje ali pa je trajno premaknjena na novi spletni naslov.

  Več informacij o tej napaki

To je pa stran:
Drivers page FTP

Včasih vem, da sem lahko normalno prišel do gonilnikov.
Prav tako iz mojega omrežja lahko dostopam z ostalimi PC-ji.
Prenosnik na katerem imam težave:
Win 7 x64 Profesional (licenčni in posodobljen), dostopam pa s Chrome browserjem. Ne deluje pa tudi ne z IE ali Firefoxom.

Iz istega omrežja pa lahko dostopam z Win 7 Pro x64 (wireless) ali iz fiksnega Win 7 Ultimate x64 (na fiksni mreži).

Izklopil sem že antivirusni in Firewall!


Še kakšen predlog?
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
To je je notr!

Koda:
 # Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
#      102.54.94.97     rhino.acme.com          # source server
#       38.25.63.10     x.acme.com              # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
#	127.0.0.1       localhost
#	::1             localhost
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Probaj na tem PC:
- Command Prompt
ftp
open ftp.hp.com
ftp
ftp
get bla.bla

Kaj izpiše?
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Probaj na tem PC:
- Command Prompt
ftp
open ftp.hp.com
ftp
ftp
get bla.bla

Kaj izpiše?

Kaj dobesedno tako naredim kot si napisal razen bla bla dam tist link katerega mi ne odpre?