Zakaj v Sloveniji razpada zdravstvo

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
A te ne bi pri nas s sumom na tumor v glavi hospitalizirali in bi tako mel MR narejen v nekaj dneh?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Pa nevem v USA je itak samoplačniško več ali manj in si v enem dnevu na vrsti, v kanadi je pa od enega dneva do enega leta, odvisno od države, enako velja za USA.

Za avstrijo se lahko pozanimam če koga zanima
smile-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Mirage pravi:
A te ne bi pri nas s sumom na tumor v glavi hospitalizirali in bi tako mel MR narejen v nekaj dneh?

Če življenje ni neporedno ogroženo (torej padaš v komo, nisi pri zavesti ipd..), potem ne. Če je sum zaradi bolečin in nevroloških motenj (mravljinčenje ipd...) potem lepo počakaš v vrsti. Če se pa motim, naj me kdo popravi.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Mirage pravi:
A te ne bi pri nas s sumom na tumor v glavi hospitalizirali in bi tako mel MR narejen v nekaj dneh?

Če življenje ni neporedno ogroženo (torej padaš v komo, nisi pri zavesti ipd..), potem ne. Če je sum zaradi bolečin in nevroloških motenj (mravljinčenje ipd...) potem lepo počakaš v vrsti. Če se pa motim, naj me kdo popravi.

Če na napotnici piše NUJNO ga ponavadi opravijo takoj oz. čimprej. AMpak ker se je beseda "nujno" začela zlorabljati in preveč uporabljati, tudi to danes ne pali prav preveč. Pa tudi splošni zdravniki je več ne napišejo tako pogosto.

Več o teh zadevah mislim da bi znal BLACKJACK največ povedati
grin1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik Mirage pravi:
A te ne bi pri nas s sumom na tumor v glavi hospitalizirali in bi tako mel MR narejen v nekaj dneh?

Če življenje ni neporedno ogroženo (torej padaš v komo, nisi pri zavesti ipd..), potem ne. Če je sum zaradi bolečin in nevroloških motenj (mravljinčenje ipd...) potem lepo počakaš v vrsti. Če se pa motim, naj me kdo popravi.

Normalno da se motis, tipicno slovensko.

Obstajajo indikacije in presoje za prednostno diagnostiko. Ampak o tem ne odlocajo na alterju, ampak ljudje ki so se za to ustrezno izobrazili.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.454
6.578
113
pri taščici
in zaradi ene koloskopije ali pa UZ smo lani pokopali tasta starega niti 60. Ja saj vem, hvala bogu en bodoci penzionist manj. Ampak nekaj zelo podobnega se dogaja letos z njegovim sinom pri33 letih /pol leta bolniske,pa se ni videti cilja. Upam da ne PREDOLGO cakal /kot njegov oce.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
in zaradi ene koloskopije ali pa UZ smo lani pokopali tasta starega niti 60. Ja saj vem, hvala bogu en bodoci penzionist manj. Ampak nekaj zelo podobnega se dogaja letos z njegovim sinom pri33 letih /pol leta bolniske,pa se ni videti cilja. Upam da ne PREDOLGO cakal /kot njegov oce.

To bi pa ja lahko prej prišel na vrsto. Sploh če je sum podkrepljen s tem, da je imel podobne simptome in potem umrl njegov oče

Čudno.


Kaj je pol leta na bolniški...koliko čsa pa že čaka na preiskave?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.458
3.876
113
Ljubljana
hmpg.net
Trditev:
Za čakalne dobe je kriva ZZZS.
Razlaga:
Ker plača samo toliko pregledov, kot jih plača. Če bi plačala več, bi zdravniki z lahkoto naredili več.

Ampak kaj pa če zadevo malček obrnemo.
Kaj pa če so kvote napačno določene? Kaj pa če so bile določene pred x leti, ko se je rabilo za pregled t časa, sedaj se pa za isti (morda celo kvalitetnejši) pregled porabi t-n časa. Kaj, če so zdravniki z napredkom znanosti postali bolj produktivni, vendar to spretno zakrivajo (Fides!). In privarčevani čas porabijo za samoplačniškem preglede.
Zakaj je na Dunaju (ne vem, citiram enega od postov zgoraj) pregled cenejši. Ker lastnik delovnih sredstev ne pusti zdravniku, da bi se zajebaval z njimi. Aparati, ki stanejo 100k+ EUR morajo delati več kot 6 ur na dan. Bo privatnik kupil stroj za 500.000 EUR, potem bo pa delavcu rekel, da mora narediti isto kot s starim, ki je stal 100.000? Če mu pa slučajno ostane kaj moči, pa lahko popoldan malo fuša, morda celo na istem stroju. Vsi bi rekli, ta je pa
stupid-1.gif
.

Pri nas se pa te teme sploh ne sme nihče dotakniti, ker bo takoj štrajk.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:


Kaj, če so zdravniki z napredkom znanosti postali bolj produktivni, vendar to spretno zakrivajo (Fides!). In privarčevani čas porabijo za samoplačniškem preglede.

Ob pomanjkanju 2000 zdravnikov ti izjavis tako kretensko vprasanje? Samo na primarni ravni, ki je najbolj "poceni" in najbolj filtrira ter prakticno prevenira komplikacije, manjka vec kot 500 zdravnikov ta trenutek.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.458
3.876
113
Ljubljana
hmpg.net
Kako so ugotovili, da jih je premalo. Morda tako, da so upoštevali te iste norme, ki jih uporablja ZZZS?

Za te trdim, da so napačne.

In ja vedno trdim, da bi bilo bolje, če bi bilo zdravstvo malo manj obvezno in bolj plačljivo. Pa ne mi nabijat, da bi moral plačati na mesec bistveno več kot palčujem, če bi hotel biti primerno zavarovan. Verjemi, plačujem bistveno več kot povprečen EU (stari del) prebivalec, pa nimam ne take plače, niti dostopa do takega zdravljenja. In to pod obvezno in obvezno dodatno.
bonk.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.801
113
davorinm.wordpress.com
3.7. mi je potekla EU zdravstvena kartica. Ker grem 9.7. na morje, sem jo 4.7. naročil preko spleta (v nedeljo).

5.7. do večera še nisem prejel nobenega potrditvenega maila, zato sem poslal zahtevek še enkrat. Dobil sem nazaj mail, da mi je bila kartica že poslana.

Danes me kliče mama, da sem dobil pošto, češ, da mi ne bojo poslali kartice, ker mi je bila že poslan oz. jo kao že imam.


Povzetek:
- Potekla je 3.7.,
- naročil sem jo 4.7. v nedeljo
- v proces je šlo 5.7 v ponedeljek
- 5.7 ob 23:00 zvečer sem poslal zahtevek še enkrat
- danes sem dobil pošto (poslano 5.7.), da ne dobim kartice, ker jo že imam.


Jebemu boga!
jezen.gif
 
Nazadnje urejeno:

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
3.7. mi je potekla EU zdravstvena kartica. Ker grem 9.7. na morje, sem jo 4.7. naročil preko spleta (v nedeljo).

5.7. do večera še nisem prejel nobenega potrditvenega maila, zato sem poslal zahtevek še enkrat. Dobil sem nazaj mail, da mi je bila kartica že poslana.

Danes me kliče mama, da sem dobil pošto, češ, da mi ne bojo poslali kartice, ker mi je bila že poslan oz. jo kao že imam.


Povzetek:
- Potekla je 3.7.,
- naročil sem jo 4.7. v nedeljo
- v proces je šlo 5.7 v ponedeljek
- 5.7 ob 23:00 zvečer sem poslal zahtevek še enkrat
- danes sem dobil pošto (poslano 5.7.), da ne dobim kartice, ker jo že imam.


Jebemu boga!
jezen.gif
Jaz sem jo vedno dobil v 2 dneh od naročila.
Ne vem kaj ima to z zdravstvom veze. To so zavarovalniške stvari.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.548
113
41
Lj
A še kdo zaupa v javno zdravstvo? Meni bi bilo bolje, da bi tisti denar od plače namenil kakšni drugi zavarovalnici, ki bi potem v primeru nezgode izplačala privat izvajalcu, ala kasko varianta za avto, sam si izbereš izvajalca. Ker trenutno če hočem do zobarja v doglednem času in da te normalno obravnava, moram privat, če hočem na MRI v doglednem času, spet privat, če hočeš da si dejansko obravnavan kot oseba, spet privat.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.102
1.035
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Meni bi bilo bolje, da bi tisti denar od plače namenil kakšni drugi zavarovalnici, ki bi potem v primeru nezgode izplačala privat izvajalcu, ala kasko varianta za avto, sam si izbereš izvajalca.
A veš, kako zgleda ekonomska totalka pri avto-zavarovanju?
A si predstavljaš, kako bi zgledala ekonomska totalka pri zdravstvenem zavarovanju?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.624
5.818
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
A še kdo zaupa v javno zdravstvo? Meni bi bilo bolje, da bi tisti denar od plače namenil kakšni drugi zavarovalnici, ki bi potem v primeru nezgode izplačala privat izvajalcu, ala kasko varianta za avto, sam si izbereš izvajalca. Ker trenutno če hočem do zobarja v doglednem času in da te normalno obravnava, moram privat, če hočem na MRI v doglednem času, spet privat, če hočeš da si dejansko obravnavan kot oseba, spet privat.

Mene pa bolj zanima, kako to da je to že en 4 post kjer si repliciral na 4 do 5 let stare poste. Kje jih sploh najdeš? Ali pa si bil zadnje 4 leta nekje v osami...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.548
113
41
Lj
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Meni bi bilo bolje, da bi tisti denar od plače namenil kakšni drugi zavarovalnici, ki bi potem v primeru nezgode izplačala privat izvajalcu, ala kasko varianta za avto, sam si izbereš izvajalca.
A veš, kako zgleda ekonomska totalka pri avto-zavarovanju?
A si predstavljaš, kako bi zgledala ekonomska totalka pri zdravstvenem zavarovanju?

Ja samo človeško življenje je neprecenljivo, tako da nobena škoda ni večja od tega in tak one more priti do ekonomke totalke.
Bi pa seveda bile omejitve koliko največ lahko izplača, ampak to je itak standard pri zavarovanjih, nekdo bo več doplačal in bo imel večje kritje.
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.548
113
41
Lj
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
A še kdo zaupa v javno zdravstvo? Meni bi bilo bolje, da bi tisti denar od plače namenil kakšni drugi zavarovalnici, ki bi potem v primeru nezgode izplačala privat izvajalcu, ala kasko varianta za avto, sam si izbereš izvajalca. Ker trenutno če hočem do zobarja v doglednem času in da te normalno obravnava, moram privat, če hočem na MRI v doglednem času, spet privat, če hočeš da si dejansko obravnavan kot oseba, spet privat.

Mene pa bolj zanima, kako to da je to že en 4 post kjer si repliciral na 4 do 5 let stare poste. Kje jih sploh najdeš? Ali pa si bil zadnje 4 leta nekje v osami...

Hiberniral sem, tako kot računalnik ki hibernira in potem go ga prižgeš se spet naloži tisto stanje izpred hibernacije.