Zakaj USA niso (več) najboljša država na svetu

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.195
2.806
113
Lublana
Obišči stran
Iskreno ne vem, če je boljši. Nisem toliko v ameriški politiki, da bi lahko realno ocenil. Vendar se mi zdi, da slabši, kot je Biden ali pa Kamala al kaj je že, ne more bit. Dejansko se mi zdi, da je celo dementen in zelo zmeden Biden boljši od tele kure.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis

tomi

Guru
1. sep 2007
18.424
9.757
113
40
MB

1729160623233.png

:valjamse:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.736
5.883
113
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.448
1.049
113

Povzetek:
- zakaj elektorski glasovi, zakaj taka nedemokratičnost jurek1973 večina državljanov se že zavzema za neposredne volitve, republikanci se držijo elektorskega glasovanja, ker drugače zmagati ne morejo
- 2 senatorja na državo, ne glede na to, koliko prebivalcev ima (Kalifornija vs. Severna Dakota)
- ustavni sodniki so imenovani za življenje
- Trumpu je naneslo, kar se v zgodovini še ni zgodilo, v 2016 so mu umrli trije ustavni sodniki in je zagotovil republikansko večino v ustavnem sodišču 6:3
- zastarela ustava, katere se praktično ne da spremeniti, ker ne gre čez senat (2/3), v praksi so kraljevina

Kaj se je zgodilo Ameriki 2016:
- Trump izgubil volitve za skoraj 3M glasov, zmagal za 80k glasov v treh bistvenih državah (swing) in pobral tam odločilne elektorske glasove
- republikanci prevzeli senat z 18M glasov manj
- ustavno sodišče in republikanci so obsojencu omogočili ponovno kandidaturo in utrdili pot naslednjim neuravnovešencem
- Bush je bil naravnost krasen, kar se je svetu zgodilo v tem letu

In God we trust :)
 

B81

22. jul 2007
36.597
10.290
113
Ce ne bi rep zmagali tu in tam, bi danes zda bila ze okupirana ali zravnana. Od znotraj bi jo oslabili wokeri (kar se bo zgodilo), od zunaj bi jo stisnili konkurenti.
Sicer pa vprasanje, kako dalec so od CW. Na eni strani hepihepi vse kul lgbt, na drugi pa 2nd amendment.
 
  • Haha
Reactions: jest5

tomi

Guru
1. sep 2007
18.424
9.757
113
40
MB

Povzetek:
- zakaj elektorski glasovi, zakaj taka nedemokratičnost jurek1973 večina državljanov se že zavzema za neposredne volitve, republikanci se držijo elektorskega glasovanja, ker drugače zmagati ne morejo
- 2 senatorja na državo, ne glede na to, koliko prebivalcev ima (Kalifornija vs. Severna Dakota)
- ustavni sodniki so imenovani za življenje
- Trumpu je naneslo, kar se v zgodovini še ni zgodilo, v 2016 so mu umrli trije ustavni sodniki in je zagotovil republikansko večino v ustavnem sodišču 6:3
- zastarela ustava, katere se praktično ne da spremeniti, ker ne gre čez senat (2/3), v praksi so kraljevina

Kaj se je zgodilo Ameriki 2016:
- Trump izgubil volitve za skoraj 3M glasov, zmagal za 80k glasov v treh bistvenih državah (swing) in pobral tam odločilne elektorske glasove
- republikanci prevzeli senat z 18M glasov manj
- ustavno sodišče in republikanci so obsojencu omogočili ponovno kandidaturo in utrdili pot naslednjim neuravnovešencem
- Bush je bil naravnost krasen, kar se je svetu zgodilo v tem letu

In God we trust :)
*post sponsored by hamas tv, ki povzema wapo ki je ultra levičarski medij.

samo tolk da stvari postavimo v kontekst. :D
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.448
1.049
113
Kakšna woke agenda, to je že bolezen, samo dejstva. Tole kar jim Trump dela (in dela samo zase budalo staro), jih pelje v državljansko. In potem smo tukaj mi.
 
  • Haha
Reactions: Morgoth in tomi