Vse kartice v eni: Mastercard CURVE

tomi

Guru
1. sep 2007
18.427
9.754
113
40
MB
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
ne, ce avto crkne še vedno lahko greš peš. Vedno je alternativa. Pri tej kartici če kaj ribne, ni. Sploh, če se greš da imaš vse doma. češ kaj bi naj nadomeščalo. Če kaj nedela, kar se dogaja dostikrat, si lačen in umreš.

ja res, tu po mb ko hodim, so polne ulice mrtvih ljudi, ki niso mogli plačat sendviča s kartico
 
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.243
324
83
Hej, to je bil hec, ne tko zares vzet. Se mi je pa že zgodilo da pos ni delal, al pa v tujini ni potegnil Mastercard, nazadnje v Lidlu v Franciji. Ni panike. Pač ideja čisto ok, da ne nosiš več kartic naokoli.
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Ja točno tako. Dodaš v Curve APP XY kreditnih kartic. In potem izbereš v app na telefonu katera je aktivna. Jaz sem jih dodal 5. Evo slikice..

Ena velika prednost Curve:

Lahko mesečno divgnes do 230 EUR z recimo tvoje kreditne kartice in se ti obračuna kot brezplačni dvig. Vsak ve da če se dviga z Mastercard ali Viso na bankomatu je strošek 5% oz min 12,5 EUR na dvig. Tukaj pa lepo dvignes 230 EUR na mesec in dobis obracunano kot navadno porabo v trgovini.

Še par slikic kako so kartice notri:

kartice.png



In primer ko izbrana Unicredit VISA in pripravljena za uporabo:

 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
DA. Kjerkoli jemljeo Mastercard lahko uporabiš Curve kartico. PIN lahko menjaš na vsakem bankomatu in se ga naknadno da tudi pogledati v aplikaciji.

Skratka meni zadeva pride prav. Tistemu, ki se bo zdelo zanimivo in uporabno se bo za to odločil ostali pač ne.
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Zakaj bi moral kogarkoli "nategniti" kot praviš ti? Zadevo sem opisal in tisti, ki ga zanima se bo zanjo odločil. In naj te nič ne skrbi kaj in koliko bom jaz dobil nazaj oz zaslužil oz kakorkoli. Vsak naj skrbi zase.
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Omejen nabor kartic? Kaj je zate omejen nabor kartic? Da ne moreš dodati kartice AMEX Banke DUPLEK BANKA d.d. iz Spodnjega Dupleka?

Vse oz večina VISA in Mastercard kartic lahko povežeš: tako kreditne kot debetne. Kar je več kot 80% kartic. Diners in AMEX imata precej manjši % porabe oz tržnega deleža.

http://www.paymentscardsandmob...n-cards-market/

Seveda pa če je komu to pomembno potem zadeve ne bo vzel. Verjamem, pa da se po denarnicah večinoma "valjajo" Visa in Mastercard kartice.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Mogoče je že odgovorjeno, a bom direkt vprašal... ko plačas s Curve recimo online... se to smatra kot Mastercard nakup?
Pri online nakupih letalskih kart npr, so včasih različne provizije glede na plačilno sredstvo. Drugo odprto vprašanje bi znalo biti (ponovno pri rezervaciji potovanj) potovalno/turistično zavarovanje, ki jih nekatere banke nudijo ob plačilu z njihovo kartico. Če ta narediš preko Curve, ali bo tvoja banka upoštevala zavarovalniški zahtevek, ker nakup ni opravljen s tvojo originalno kartico ampak si plačal Curve-u, Curve pa je plačal aganciji, letalski družbi, hotelu...?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik KdoZ pravi:
Omejen nabor kartic? Kaj je zate omejen nabor kartic? Da ne moreš dodati kartice AMEX Banke DUPLEK BANKA d.d. iz Spodnjega Dupleka?

Vse oz večina VISA in Mastercard kartic lahko povežeš: tako kreditne kot debetne. Kar je več kot 80% kartic. Diners in AMEX imata precej manjši % porabe oz tržnega deleža.

http://www.paymentscardsandmob...n-cards-market/

Seveda pa če je komu to pomembno potem zadeve ne bo vzel. Verjamem, pa da se po denarnicah večinoma "valjajo" Visa in Mastercard kartice.

Noja... ne mores dodati Maestro recimo... in lahko dodas vec ali manj samo Viso in Mastercard
wink-1.gif
...
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
CURVE PLAVA KARTICA JE OD 17.10.2016 DALJE BREZPLAČNA – DOBITE PA ŠE 5 GBP NA RAČUN. Črna pa stane 50 GBP.


(sam imam rad vse tech novosti in morda bi koga zanimalo pa še ni naletel na zadevo) 

Debetna MASTERCARD kartica UK izdajatelja - IMAGINECURVE.com (če te zanima beri do konca Wink 

Curve je v bistu kartica kamor "naložiš" oz "vežeš" več obstoječih kartic in uporabljaš eno kartico namesto 15-ih oz 10-ih ali 5-ih kartic. Brez da bi na Curve kartico vezali kateri izmed kartic, ki jih že imate zadeva ne bo delovala.



Pogoji za pridobitev so bivanje v EU ter starost nad 18 let – ZELO POMEMBNO:

Ob vpisnu v aplikaciji morate na vprašanje ali imate podjetje oz ste podjetik odgovoriti z DA – tega pa nikjer ne preverjajo in je dovolj vasa izjava. Saj ima Curve kartica drugače obračun medbančnih % za plačila. Vas kot uporabnika se to ne tiče

Zadeva deluje tako, da se preko aplikacije za iOS v Curve kartico dodajo različne debetne in kreditne kartice: VISA, MASTERCARD. 


Sam sem uspešno dodal 5 kartic in sicer konkretno: Banka Koper, Unicredit Banka, Number26. 

Ko so kartice dodane se enostavno določi katera kartica je aktivna. 

Nato se kartico MASTERCARD Curve uporablja kot vsako drugo kartico. Ima svojo številko kartice, CVV in svoj PIN, ki ga je možno zamenjati skoraj na vsake bankomatu. 

Curve deluje kot: 
- CHIP &PIN 
- Na magnetno polje 
- Preko NFC 
- Na bankomatu. 

Npr sam sem izbral Number26 vstavil Curve MASTERCARD v bankomat in dvignil 30 EUR na bankomatu. Nato sem izbral VISO Unicredit in plačal cigarete.. itd. 

Prednosti: 
- Več kartic v eni kartici 
- Pregled vseh nakupov v eni apliakciji - možnost izvoza porabe po posamezni kartici ali skupno v CVS, 
- Tudi kartice, ki jih imate in niso NFC se lahko preko Curve uporabijo z NFC - Touch&Pay
- Visoka varnost: kartico CURVE se lahko kadarkoli zaklene, 
- Deluje brez baterij, 
- Tudi sami lahko dobite 5 GBP, če se kdo vpiše z vašo kodo. 

Cena: BREZPLAČNO od 17.10.2016 dalje z vključeno poštnino - vendar lahko prihranite pridobite 5 GBP – berite dalje, 

Stroški uporabe oz plačil: stroškov ob uporabi NI.


Dvigi na bankomatih so zastonj:

Če je kartica, ki jo "vežeš" na Mastercard CURVE v isti valuti kot je valuta, ki jo dviguješ na bankomatu. 

NPR: 

Slovenska EUR VISA in dvigneš na SLO bankomatu EUR: Brezplačno 
Slovenska EUR VISA in dvigneš na HR bankomatu HRK: 2 GBP 

Zato pa če imas kartico v HRK lahko le-to vežeš na Mastercard CURVE in dviguješ na Hrvaškem brezplačno. 


Če kdo misli, da bi mu zadeva prišla prav naj si naloži aplikacijo na app store: 

https://itunes.apple.com/gb/app/curve-all-your-cards-in-one/id1049397112?mt=8 (Curve deluje zgolj na iOS platformi)

nato se registrirajte direktno v aplikaciji in bo registraciji vpišite

KODO: YABVK. 

Oba bova prejela 5 GBP, ki se naložijo na kartico in lahko porabijo kjerkoli. 

Tako, vas kartica pride 0 GBP (poštnina v EU vključena) prejmta pa 5 GBP.

Še to: za vse ki ste se vpisali z mojo kodo med 30.9.2016 in 16.10.2016: Na vašo curve reward kartico boste prejeli 3500 točk kar je enako 35 GBP.

Trenutno zadeva še ne podpira Mastercard Securecode prihaja pa v kratkem. Glede, na to, da je kartica izdana v UK bo potem možno polnjenje tudi aplikacije BOON. 

Če ima kdo morda kakšno vprašanje z veseljem odgovorim nanj, pošljite mi ZS 

P.S. Glede na to, da je podoben post z podobno vsebino bil že napisan smatram, da ta post ne krši nobena pravila. Če pa slučajno jih lepo prosim, da se me obvesti in bom ustrezno reagiral. 

CURVE MASTERCARD:

https://postimg.org/image/fesvbd1ej/

ŠKATLICA KI PRIDE NA DOM:

https://postimg.org/image/xb01mjbft/

PORABA Z CURVE KARTICO

https://postimg.org/image/f6x11wdrd/ 

Primer vnešenih 5 različnih kartic v Curve app

http://shrani.si/f/18/XT/HxssizO/1/kartice.png


Izbrana kartica Visa in pripravljena za uporabo

http://shrani.si/f/3j/4A/11bWWWv8/1/visa.png
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik KdoZ pravi:

Sam sem uspešno dodal 5 kartic in sicer konkretno: Banka Koper, Unicredit Banka, Number26. 

[/url]

Ali tvoja n26 kartica podpira brezstično plačevanje in preverjeno dela pri nas? Na strani jim piše tole

"The latest series of the N26 Mastercard is equipped with NFC, enabling contactless payments at many merchants for amounts up to 25.00 EUR. This feature is available worldwide, however Mastercard markets different contactless payment products in different regions. For this reason, spending limits and other limitations may apply depending on your location. In order to activate NFC on your card, you once have to pay with your PIN successfully."

Iščem eno free kartico, ki omogoča brezstično plačevanje, ker moja banka še ne ponuja tega.

edit: kartica še ni na voljo v .si, a to si prek cheaper&more naslova naročil?
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:


Iščem eno free kartico, ki omogoča brezstično plačevanje, ker moja banka še ne ponuja tega.


Revolut je brezplacna predplacniska kartica... tudi posljejo jo brezplacno ... Pa dvigi na bankomatih so brez provizije do 500 GBP mesecno ... deluje pa brezsticno... Samo jo uporabljam ze od poletja dalje ... Pa je dosedaj samo enkrat "zatajila" pri placilu parkirnine v Celovcu... kjer kar na vstopu v garazno hiso vstavis svojo kartico in ti ni treba do parkomata...

Pa aplikacija je na voljo za iOS in Android ... >> www.revolut.com
 

nik88

Pripravnik
28. maj 2015
231
0
16
Zakaj je ime teh kartic CURVE? A dobiš kaj popusta pri prostitutkah s to kartico ali kaj?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Če bo še kdo naročal, še moj Promo Code:
2494371-IMG_0044.PNG


Jaz sem uporabil tistega iz prvega posta.

So sedaj posodobili tudi app, da je modra Curve free.
Drugače pa tudi sam uporabljam Revolutko za NFC plačila, predvsem pa v tujini zaradi boljšega exchange ratea.
2494371-IMG_0044.PNG
 

Priponke

  • 2494371-IMG_0044.PNG
    2494371-IMG_0044.PNG
    83,2 KB · Ogledi: 573

böc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
KSZ:
Če sem prav informiran lahko Revolut naložiš s položnico brez provizije ali pa s kreditno kartico kjer je provizija 0,5%.
Napaka! To velja za alternativo: LeuPay Wallet


 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.160
10.527
113
nakazilo je pač provizija kolk si banka vzame.-.klik 0,38€ barabini nlbjevi. Pa še s tvojim denarjem se financirajo.