Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.277
-2.441
113
čudno če pride nato in ostane na UA ozemlju zadaj za ruskimi mejami je pa halo....
Seveda je halo. Ker nato naj bi bila obrambna organizacija, namenjena obrambi, če bi bila katera od članic napadena. In v Ukrajini, ki ni članica Nata nima nato kaj delat.
Saj isto velja tudi za Afganistan.... - Samo afganistanci za razliko od Rusov nimajo možnosti in raket, da bi napadle države, ki so jih napadle. Z opankami na skuterjih pa ne prideš daleč. Rusi pa imajo navado, da ob koncu vojne pridejo potem pogledat v kraje, od koder so vojaki, ki so streljali na njih prišli. Tako so nekoč že obiskali Berlin, pa Pariz...


RF je bila napadena in okupator zaseda del ruskega ozemlja pri Kursku. Hipotetično, če bi bila Rusija članica Nata, in bi aktivirala 5. člen, bi morali mi z vojsko priskočit na pomoč Rusiji, da iztera okupatorja iz svojega ozemlja. Ker pa Rusija ni članica Nata, ampak ima podobne pogodbe, kot jih ima nato s svojimi članicami z drugimi državami, bodo pa drugi dolžni priskočit na pomoč.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.979
5.622
113
Učinkovitost ruskih S-300 proti zahodnemu arzenalu...

 
  • Haha
Reactions: jonny77

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.277
-2.441
113
zakaj pa bi jih sprejeli? morda jih pa nočemo met v eu, si pomislil na to možnost?
Js sm to razmišljal že pri sprejemu Romunije in Bolgarije v EU. In smo jih očitno hoteli imet. Če bi bilo po moje jih nebi sprejel.

Nekateri pa še pri Ukrajini ponavljate - "Ukrajina se je odločila za EU in Nato, (čeprav tam ni bilo nobenega referenduma na to temo), si želijo višjih plač in boljšega življenja, kot da to pride na papirju in ne z delom, zato jih moramo sprejet in podpirat z desetinami bolje rečeno s stotinami miljardami. Enako velja za Gruzijo, ravno včeraj bral, koliko denarja tja pošiljamo.

Če bi že sprejemali koga, bi lahko prej sprejeli Rusijo, je vsaj bogata država z rudninami in energenti, jo nebi bilo treba podpirati tako kot Ukrajino, ki je najrevnejša država v evropi (in najbolj skorumpirana).
 
Js sm to razmišljal že pri sprejemu Romunije in Bolgarije v EU. In smo jih očitno hoteli imet. Če bi bilo po moje jih nebi sprejel.

Nekateri pa še pri Ukrajini ponavljate - "Ukrajina se je odločila za EU in Nato, (čeprav tam ni bilo nobenega referenduma na to temo), si želijo višjih plač in boljšega življenja, kot da to pride na papirju in ne z delom, zato jih moramo sprejet in podpirat z desetinami bolje rečeno s stotinami miljardami. Enako velja za Gruzijo, ravno včeraj bral, koliko denarja tja pošiljamo.

Če bi že sprejemali koga, bi lahko prej sprejeli Rusijo, je vsaj bogata država z rudninami in energenti, jo nebi bilo treba podpirati tako kot Ukrajino, ki je najrevnejša država v evropi (in najbolj skorumpirana).
mirsi tudi pašalukarje izdatno podpiramo s cekini pa željo po EUju tud majo....bo šlo? rdečkarji pa naj tam pod kavkazom ostanejo ni nobne potrebe da se nam pridružijo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N