"Varen" avto

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
[QUOTE
Izbire imaš sicer ogromno, samo pojdi na NCAP in preveri vse, ki imajo 5 zvezdic s testom od 2016 dalje, od tega leta dalje avto ne dobi več 5 zvezdic, če nima zaznavanja pešcev in avtomatskega zaviranja v sili.
[/QUOTE]

To sploh ni res-recimo novi megane 4 kupljen letos ima pet NCAP zvezdic, pa nima zaznavanja pešcev, nima samodejnega zaviranja, nima radarskega tempomata, nima ohranjanja pasu, nima niti sprednjih ali zadnjih senzorjev, nima niti kamere....
https://www.smithsmotorgroup.co.uk/news/five-star-euro-ncap-rating-for-the-new-renault-megane/
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.740
823
113
A sem lepo napisal "s testom od 2016" dalje, ta Megan je ravno ujel zadnji vlak za test v letu 2015.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Se opravičujem, ker sem narobe razumel, da vsi avti, ki pridejo ven(torej novi modeli) po letu 2016, bi morali vse to že imeti.

A scenica, ki je prišel ven še pol leta za meganom, so tudi testirali zadnji dan leta 2015, ker kolikor vem v osnovni opremi, tudi nima nič od teh varnostnih pomoči, pa ima tudi pet NCAP zvezdic?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.154
1.186
113
www.adriamedia.si
Serijska oprema osnovnega scenica:
Sistem za opozorilo pred čelnim trkom
Sistem za prepoznavo prometnih znakov
Sistem za aktivno zaviranje v sili z zaznavo pešcev pri mestni vožnji
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker smo glih kupili Yarisa - sistemi niso v nobeni opremi inkluziv (velja za Slovenijo) v testu piše da so.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.740
823
113
Zanimivo, drugače, če je AEB (in ostalo) opcijsko na NCAP naredijo dve ločeni oceni z in brez "Safety Pack". Recimo pri Toyoti imajo za Hilux in Aygo dve oceni. Kako se je Yaris izmuznil skozi? Pri Toyota Europe so ob NCAP testu Yarisa pisali da je TSS standardna oprema, morda je standardna na večini trgov po Evropi (v Nemčiji in UK je standardna oprema TSS), naš uvoznik si je pa dovolil sestaviti pakete brez TSS standardno, tega jim Toyota Europe nebi smela dovolit. Sem poslal na NCAP sporočilo bomo videli kaj bodo rekli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.186
4.717
113
Zanimivo, drugače, če je AEB (in ostalo) opcijsko na NCAP naredijo dve ločeni oceni z in brez "Safety Pack". Recimo pri Toyoti imajo za Hilux in Aygo dve oceni. Kako se je Yaris izmuznil skozi? Pri Toyota Europe so ob NCAP testu Yarisa pisali da je TSS standardna oprema, morda je standardna na večini trgov po Evropi (v Nemčiji in UK je standardna oprema TSS), naš uvoznik si je pa dovolil sestaviti pakete brez TSS standardno, tega jim Toyota Europe nebi smela dovolit. Sem poslal na NCAP sporočilo bomo videli kaj bodo rekli.

Da bi imeli realno primerjavo, tudi s starejšimi avti, bi morali kot si rekel imeti dve oceni, ena je na pasivni varnosti - strukturna sposobnost vozila kako prenese trk, poleg tega bi morali upoštevati še nek faktor glede na težo vozila, saj je zavajajoče da so mali
avti ocenjeni na full zvezic ko testirajo trk glede na njegovo težo, če pa pride do trka z večjim vozilom, pa vemo kdo jo slabše odnese
in seveda oceno skupaj z aktivnimi pomagali.
 

B81

22. jul 2007
36.577
10.276
113
Ta sistem za zaviranje v sili je kar uporabna zadeva. Nisem nasel nic v avtu in klical v salon, kako je s tem in je povedal, da je to "automacko". Mi je kmalu potem resilo odbijac, mogoce se zadeva malce prehitro prestrasi.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.095
2.539
113
Ma za koga je avto?
Levaka, bebota, lipeta.
In tak bo po cesti vozi, ki jo prečka moj otrok, vašamati, njegova mati?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Scenic:
https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/SI/ceniki/cenik_novi_scenic_grand_scenic.pdf
"Sistem za aktivno zaviranje v sili z zaznavo pešcev pri mestni vožnji" v osnovni opremi ZEN

Sicer pa NCAP stran ima vse informacije, tudi oprema ki je v testiranem vozilu je lepo opisana

Torej ta sistem sam zabremza, če je pred avtom pešec ali pa recimo pri parkiranju robnik, škarpa, drug avto?

A ta sistem tudi sam zabremza, če kdo pred mano močno zavira?
Jaz, ko vozim rad gledam naokrog in če pred mano kdo zabremza je večkrat kritično in bi nujno rabil tudi sistem, ki bi v takem primeru sam zabremzal.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Tako nekako kot si napisal. Rad bi pa poudaril, da je to še vedno asistenčni sistem in ne sistem avtonomne vonžnje. še vedno moraš na cesto gledat in ne okoli, ter spremljat promet. V karambolu boš ti kriv, ne avto. To je samo pomagalo, ki ni vedno 100 procentno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Tako naj bi to zgledalo


Pa še fail


Pojdi v salon, pa se z trgovcem zapeljita, pa ti bo vse razložil. Samo okol šol in vrtcev se ne vozi
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.740
823
113
Za AEB veš da deluje ko ti avto pred tabo zavija desno, ti vidiš da ima prosto pot desno in se mu nevarno hitro približuješ, ker veš da se bo odstarnil iz ceste. No v tem primeru ti bo AEB najmanj začel piskat da bremzaj, če ne bo še sam bremzal.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38

Super.
Izjemno uporabne zadeve, brez katerih nobenega novega avta sploh ne bi smeli več postaviti na cesto.
Je pa kriminal, da zavarovalnice to dodatno opremo še dodatno zaračunajo, namesto, da bi zaradi teh sistemov dale lep popust.

Torej mora avto obvezno imeti AEB-a se pri vseh firmah ta sistem(torej preprečevanje naletov, preprečevanje zbitja pešca,...) tako imenuje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa