Uporabni programi za Windows Phone + opis + slike

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Katere aplikacije so tukaj, recimo, must have?

Moj predlog:

Rapdialer
Flashlight XT
Vreme (Bing)
Nokia Camera Beta
Če si iz Ljubljane Ljubljana Bus in Velo (za sistem Bicikelj)
SI Vreme
my Tube
Aerize Explorer
siTraffic
STOP Music (takoj prekine vsako predvajanje glasbe)
RTV 4D
24ur.com Novice
Planet Siol.net

pa seveda Nokia Here zbirka
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Katere aplikacije so tukaj, recimo, must have?

Battery/Baterija od Arturja Semenova - za prikaz stanja baterije na start in lock zaslonu ter za bližnjice do WIFIja, mobilnega interneta, letalskega načina in flash svetilke in brisanje muzike iz volume bara ter spremljanje statistike porabe baterije.

Bing Weather/Vreme - za lep prikaz vremena. Včasih sem uporabljal Wheather View, ki je tudi zelo v redu.

Moj Mobitel - stanje enot pri Telekomu oz. Mobitelu

Shazam - identifikacija muzike

NoteLocker - zapiski pod geslom

HERE Drive in Maps - zemljevidi in navigacija

Office Lens - super program za zajem fotografije s teksom, ojača besedilo, da je lažje berljivo (recimo skreniranje dokumntov, časopisnih člankov,...)

myTube - najboljši Youtube app

Bing Translator - orodja za prevajanje (prepoznavanje besedila in prevajanje preko kamere ali vnosa)

Sophie Lens - "lepi" ala instagram filtri za fotografiranje

Reading List - kreiranje seznama zanimivih člankov, super deluje v povezavi z Windows8 appom.

RTV4D, Odpiralni časi, Speedtest.net, Adobe Reader, eBay, FB Messenger, FB, Files/Datoteke, OneDrive, OneNote, Stopwatch

Aja, včasih sem uporabljal "Favourite Webpages" za dostop do seznama zaznamkov, sedaj sem pa pripel te strani na start zaslon in jih zmetal v te nove WP8.1.1 mape in jih še hitrejše najdem.
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.911
7.159
113
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Katere aplikacije so tukaj, recimo, must have?

Moj predlog:

Rapdialer
Flashlight XT
Vreme (Bing)
Nokia Camera Beta
Če si iz Ljubljane Ljubljana Bus in Velo (za sistem Bicikelj)
SI Vreme
my Tube
Aerize Explorer
siTraffic
STOP Music (takoj prekine vsako predvajanje glasbe)
RTV 4D
24ur.com Novice
Planet Siol.net

pa seveda Nokia Here zbirka

Speedialer mi je všeč, samo če sem prav videl, išče kontakte samo po številkah!? Mogoče ne znam pravilno uporabiti aplikacije. Zakaj bi človek uporabljal speed dialing, če lahko prilepiš kontakt na prvo zaslon? Kakšna prednost je v tej aplikaciji?
 
Nazadnje urejeno:

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.614
88
48
Po tem, ko se je RapDialer updatal na V 2.6.4.6 sem ugotovil, da manjka ikona za izbiranje skupin.

Sem jaz kaj zaj... ali je tudi ostali ne najdete več ?

LP
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Aja, dodal bi še to, da pa na PCju pa je obvezna ta aplikacija:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=42536

Ko si pri PCju daš telefon polniti na USB vmes ga pa uporabljaš kar preko PCja...
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.911
7.159
113
Tale Accuweather ni vreden pol k.... Zunaj lije koz iz škafa, meni pa kaže sončno.
smile-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Tale Accuweather ni vreden pol k.... Zunaj lije koz iz škafa, meni pa kaže sončno.
smile-1.gif

Na koliko časa pa imaš osveževanje naštimano ? Morda ti je kazalo še včerajšnje kratkotrajno sončno obdobje
smile-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.911
7.159
113
Kje pa se osveževanje nastavi? Moti me tudi to, da mi na zaslonu kaže 19 C, ko odprem accuweather pa mi tam kaže 16 C. Zakaj?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Nimam WP, ampak sigurno ni drugače kot na androidu. SMorajo biti nastavitve, kjer nastavljaš osveževanje, ali ti kaže točno določen kraj oziroma avtomatično kraj v katerem se nahajaš, etc.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Seveda je drugače, nima te nastavitve.
Saj zato pa tudi tak žre baterijo, ker praktično ni vpogleda v nobene procese, kaj se dogaja v ozadju.

Za par programov lahko nastaviš, da delajo v ozadju, to je vse.

Lahko pa nastaviš, da uporablja lokacijo.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Vsak program, ki se izvaja v ozadju lahko brez težav blokiraš... Ploščice se pa refreshajo na nekaj minut, ne vem točno koliko.

Sicer pa lahko vidiš vsak proces, ki teče na telefonu...
cool-1.gif


 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Osveževanje določi razvijalec, lahko tudi prepusti to nastavitev uporabniku, v tem primeru se bo nahajala v nastavitvah aplikacije.

Splošno blokiranje delovanja v ozadju, ki tudi prepreči normalno delovanje ploščic, pa lahko kontroliraš pod nastavitve > ohranjevalnik baterije > poraba. Poleg tega pa mora seveda biti stalno vklopljen internet in v razdelku Data Sense mora biti dovoljena uporaba interneta v ozadju. Podatki o vremenu pridejo z interneta in se seveda ne bodo osveževali, če ne bo povezave.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.911
7.159
113
Telefon imam cel dan praktično poleg ruterja in kot sem napisal že dopoldan, je zunaj padal dež, accuweather pa mi je kazal sončno. Mi pa večkrat kaže na zaslonu drugačno temperaturo, kot v sami aplikaciji, pa je ta ista aplikacija pripeta na zaslon.