Toyota Auris Touring Sports Hybrid

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
685
51
28
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Zakaj subvencije? Ker se toliko tupi o varstvu okolja itd., ker so dajatve za močne bencinske motorje čedalje višje itd., bi bilo na drugi strani logično, da kupci okolju prijaznih avtov dobijo neko spodbudo za nakup. Kako pa to, da subvencij za Aurisa ni?
sprasujem se.gif

a ti ves, da moras vse, kar nekomu das, prej nekomu drugemu vzet? pa se mal se vmes izgubi ali nalepi na prse.
pravis, da za okolju prijazne avte ni spodbude. a nizji davki pa niso spodbuda?
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Kje si pa zdej cementarno našu? Seveda se državi j.ebe za okoljevarstvo, a pod pretvezo skrbi za le te to dvigujejo dajatve itd. ...
Aja, auris ni plug-in, sem spregledal ...
frown-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Zakaj subvencije? Ker se toliko tupi o varstvu okolja itd., ker so dajatve za močne bencinske motorje čedalje višje itd., bi bilo na drugi strani logično, da kupci okolju prijaznih avtov dobijo neko spodbudo za nakup. Kako pa to, da subvencij za Aurisa ni?
sprasujem se.gif

a ti ves, da moras vse, kar nekomu das, prej nekomu drugemu vzet? pa se mal se vmes izgubi ali nalepi na prse.
pravis, da za okolju prijazne avte ni spodbude. a nizji davki pa niso spodbuda?

Se nisem še tolk poglabljal v to, tko da ne vem da so davki za EV nižji ... verjemi mi da dobro vem da morajo nekomu vzeti, saj samo za cestnine zdevam precej več kot večina, da o ostalem niti ne začnem govoriti ...
priden.gif
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
685
51
28
če bi začel talat dodatne subvencije, bi moral nekomu še več vzet, ne glede na visoke dajatve, ki jih ti že sedaj plačuješ, za kar ti sicer iskreno čestitam - če bi bilo več takih, bi šlo sloveniji boljš.

mimogrede, jaz bi tudi subvencije za EV ukinil, in to takoj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
mimogrede, jaz bi tudi subvencije za EV ukinil, in to takoj.

Jaz pa bi vozilom na notranje izgorevanje preusmeril auspuh direkt v kabino in to takoj.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
685
51
28
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
mimogrede, jaz bi tudi subvencije za EV ukinil, in to takoj.

Jaz pa bi vozilom na notranje izgorevanje preusmeril auspuh direkt v kabino in to takoj.

kot forumski ambasador EV jim s takimi izpadi delaš slabo reklamo
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.981
113
To so pač izpadi nekoga, ki misli, da denar v proračunu nastane iz 0. V bistvu pa so vozniki vozil na notranje izgorevanje še kako zaslužni, da so možne subvencije za EV.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.740
823
113
Če se držimo teme, lahko rečem da naša država že ves čas zavira prodor bencinskih hibridov v primerjavi z dizlom.

Če pogledamo koliko pobere država pri gorivu:
bencin 5 l/100 km = 116 g CO2 = država pobere 4,2 €/100 km
dizel 5,5 l/100 km = 145 g CO2 = država pobere 3,9 €100 km

Torej Toyota bi se lahko šla nov slogan:
Če hočete več prispevati v državno blagajno in obenem imeti podobne stroške kot z dizlom, kupite hibrida :p
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
če bi začel talat dodatne subvencije, bi moral nekomu še več vzet, ne glede na visoke dajatve, ki jih ti že sedaj plačuješ, za kar ti sicer iskreno čestitam - če bi bilo več takih, bi šlo sloveniji boljš.

mimogrede, jaz bi tudi subvencije za EV ukinil, in to takoj.

A lahko razložiš,od kje ti ideja,da bi morala država nekomu vzeti,če bi dala dodatne subvencije?
Izračunaj si,koliko DDV dobi država pri prodaji povprečnega električnega vozila,in koliko ti potem vrne v obliki subvencije...
primer: Ampera stane 38.000 eur,država ti po registraciji vrne 3.000 eurov. DDV,ki ga najprej plačaš državi pri nakupu,znaša 6.850 eurov.
Država torej,ko vrne subvencijo,pri eni prodani Amperi še vedno zasluži 3.850 eurov! (če sem se kje zmotil pri izračunu,naj me nekdo argumentirano popravi).
Iz tega sledi,da se človek ne more znebiti občutka,da glede na zmanjševanje subvencij državi dol visi za razvoj trga električnih vozil,ker ima država pač svojo računico zaslužka pri davku na gorivo....
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Sem sele zdsj prisel do racunalnika, pa vidim da nobrn ni zaznal, da sem napisal kot zajebancija. Bom drugic dal whitetext za sarcasm.

Shark imapopolnoma prav. Se!m ze nekaj casa nekaj podobnega ze sampisal, ko sem pri svoji Amperi dal 9000 eur ddv-ja in sem dobil4000 eur subvencije, tako da je drzava na meni se vedno zasluzija 5000 eur. Poleg tega, da me je zepri placi 50% odrla.

Ah ja ta autocorrect.
 
Nazadnje urejeno:

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.895
52
63
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
mimogrede, jaz bi tudi subvencije za EV ukinil, in to takoj.

Jaz pa bi vozilom na notranje izgorevanje preusmeril auspuh direkt v kabino in to takoj.

kot forumski ambasador EV jim s takimi izpadi delaš slabo reklamo
Tu ne gre za nobene ispade, ampak za edin pameten odgovor. AndY1 spravil si me v dobro voljo.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
To so pač izpadi nekoga, ki misli, da denar v proračunu nastane iz 0. V bistvu pa so vozniki vozil na notranje izgorevanje še kako zaslužni, da so možne subvencije za EV.

Preberi si moj in sharkov odgovor. Vi mi niste nicesar podarili. Najprej mi je drzava pobrala pol place, potem sem placal 9000 eur ddv-ja ,pomnozeno z dohodninskim davkom na place je to cca 15.000 eur, potem mi je pa drzava vrnila 4.000 eur. Se vedno je drzava na dobrem za 11.000 eur. Nihce mi ni nicesar podaril.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
mimogrede, jaz bi tudi subvencije za EV ukinil, in to takoj.

Jaz pa bi vozilom na notranje izgorevanje preusmeril auspuh direkt v kabino in to takoj.

kot forumski ambasador EV jim s takimi izpadi delaš slabo reklamo
Tu ne gre za nobene ispade, ampak za edin pameten odgovor. AndY1 spravil si me v dobro voljo.

smile-1.gif
Sej ves, na provokacijo moram odgovoriti s provokacijo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.981
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:Najprej mi je drzava pobrala pol place, potem sem placal 9000 eur ddv-ja ,pomnozeno z dohodninskim davkom na place je to cca 15.000 eur, potem mi je pa drzava vrnila 4.000 eur. Se vedno je drzava na dobrem za 11.000 eur. Nihce mi ni nicesar podaril.
Kaj bi potem šele rekel tisti, ki mu je država vzela 15.000 € in nič vrnila?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Zakaj imajo ljudje pri nas občutek, da jim država nekaj jemlje od plače? Kaj pa vaše zastonj šolanje, OŠ, SŠ, faks...šolanje za vaše otroke, penzije za vaše starše, porodniška za ženo, zdravstvo, varnost...?

Enim še zdaj ni jasno, kako lušno je pri nas in glavno jim je, da se jamra prek države, kako se jim pobere denar od katerega pa nimajo nič...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Kaksno zastonj solanje. Nic ni zastonj, vse to mi placamo preko davkov.

In nic ni lustno slisati, kako gredo tvoji in moji prispevki za ceste v zeleznice namesto v ceste.

Sicer smo pa way off. Lahko nadaljujemo v razglabljanjih, tukaj pa pejmo nazaj na temo.
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
zmaga.gif


Kako pa to da auris ni plug-in?
evil.gif


Očitno se na EV sceno ne spoznam nič ..
redface-1.gif


Ampera ima malce premajhen prtljažnik da bi nadomestila moj family wagen, drugače pa je hudo všečen avto.
frown-1.gif