The Grand Tour

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
6.019
2.421
113
Niti slučajno. Na enega Tofa najdeš 2 "zapiteža/zakajenca/brez miganja", ki doživijo enako starost.

Moja babica umrla v 100. letu zaradi posledic padca in zloma kolka. Nikoli v življenju ni športala, je pa bila gluha nekje od mladih let, kar je pripomoglo k življenju brez stresa. Do zloma kolka je bila vsak dan v cerkvi peš.
Moj oče umrl v 95. letu zaradi "žalosti" po izgubi žene. Zmerno pil vsaj 2/3 življenja vmes tudi prekomerno, kadil pol življenja, migal bolj malo. Do pol leta do smrti je kljub leto prej zlomljenemu kolku in zamenjavi le-tega, živel povsem normalno in samostojno ter hodil peš v tretje nadstropje.

Tako da ni vse v "zdravem življenju".
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.223
1.494
113
Na vsaka 2 taka jih imaš pa 10, ki grejo pri 50 zaradi raka in podobnih pizdarij. Tako "zdravi" kot taki, ki niso skrbeli zase. Se je že med mojimi vrstnik začelo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dejan_ in sad

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.516
314
83
Kras
www.mtl.si
Ne gre za forever, ampak za kvaliteto življenja.

Recimo v moji bližini imam osebe, ki gredo proti 80tem in hodijo okrog na izlete, kolesarijo, po hribih, delajo na vrtu, itd. Kvalitetno živijo. Se igrajo z vnuki, jih vozijo okrog, v glavnem uživajo življenje.

Na drugi strani imam osebe, ki so enako stare in so na vozičku ali pa se komaj premikajo. In jim morajo otroci pomagati, da sploh normalno živijo.

Jaz vem kaj bi raje bil in bom probal narediti vse, kar se da, da bo večja verjetnost, da bom v tej prvi skupini. Seveda pa ni nič gotovo. Imam v bližini osebo, ki je bila v prvi skupini, pa jo je potem Covid uničil in je v pol leta prešla skoraj v drugo skupino. Je malo bolje, ampak daleč od tiste prve osebe, kot je bila prej.