Težava z routerjem TP-Link Archer MR600

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.516
313
83
Kras
www.mtl.si
Imam LTE router TP-Link Archer MR600.
Zadeva dela brezhibno, edino ena težava se mi pojavlja.
In sicer sem opazil dve zadevi, obe povezani z dostopom med napravami v lokalnem wifi omrežju.
Ko dodajam Matter napravo, mi je nikakor noče dodati in pa recimo ko hočem na Iphone-u v aplikacijo Documents preko wifija prenesti dokumente iz računalnika preko wifija, se mi ne poveže (to zadnje včasih (ampak zelo redko) celo deluje). Kakor hitro dam drugi router (z enakim imenom in geslom wifi omrežja) zadeva deluje brezhibno. In zanimivo, da potem Matter naprave delajo tudi preko Archer routerja, ko so enkrat dodane. Le dodati jih moram na drugem ruterju. Sem pa opazil, da se mi en Matter ventilator enkrat na mesec izključi in je nedostopen. Vključim drugi router (z istimi podatki za dostop do wifija) in je takoj dostopen. Od takrat naprej spet dela na Archerju. Omrežje wifi imam nastavljeno le na 2.4GHz, nimam shared ali da bi imel dve omrežji, torej 2.4 in 5Ghz.
Imam pa Tp-Link N300 podaljševalnik dosega dodan v OneMesh omrežje, ki pa je večinoma izključen. Sem poizkusil tudi z vključenim, ampak se dogaja enako.

Lahko kako to zadevo rešim ali bo treba enostavno nov LTE router nabavit? Ker ti dve zadeva sta mi relativno pomembni. FW je posodobljen na zadnjo verzijo.