SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

2. jul 2020
4.909
6.438
113
Še bolj kot samo uporaba navigacije je zanimiva uporaba AI-ja za koordinacijo polaganja asfalta med valjarji in nadzor debeline asfalta.

Zelo običajen odziv je, ko nekdo naredi neko inovacijo z uporabo računalnika: "to ni nič posebnega" in "to bi lahko naredili tudi mi" ter seveda "ne izplača se".

Če inovacije ne izpelješ nimaš znanja sploh oceniti, če je inovacija zares uporabna ali cenovno izvedljiva.

Ne me hebat, iščem kje je ta članek objavljen, nič ne najdem.... Potem vidim da je youtube short.
Končno smo se rešili covid youtube strokovnjakov, sedaj uletiš ti izpod kamna, z shortom o napredni AI GPS asfalterski tehnologiji.
In na podlagi tega potem baziraš celo tezo, kako so kitajci 10 let pred svetom.

Prosim, reči, da nisi star manj kot 50 let.


Mogoče res, so to storili kot proof of conecpt. Cele avtoceste pa gotovo niso delali na tak način. Bi se že sami toliko hvalili.


Če si tako samozavesten za tvojem zapisanim, pojdi to razlagati pred FRI ali FERI, se ti bo kup študentov režal v obraz.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.575
1.021
113
HertaKosmina : 10 let nazaj so se vsi, ampak res vsi se smejal kitajcem ces rizev narastek, posevnooki etc.
Danes se jih smeje bistveno manj, upam da opazis, da je njihova kvaliteta dejansko za faktorje visja. Seveda imas tudi drnc robo, vsakemu svoje, prodal ti bojo kar zelis - se ucijo (kapitalizem). Mene bolj zanima koliko se jih bo smejalo cez 10 let. Ti gotovo ne, ker bos najverjetneje polno zaposlen, da bos deliveral kar bojo zena|otroci|lubica hotli. Pa nc slabga, sam v to smer se stvari vrtijo. Tudi ne navijam v to smer, sem pa totalno sokiran kaj se mi gremo in se vedno upam, da je to nek master plan, ker takega rezultata kot se rise trenutno si ne zelim. Vendar slep pa tudi nisem.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.624
5.816
113
Dejstvo je da poševnooki kar počnejo, delajo na silo, komunistični kapital z veliko gajžlo stoji za ljudstvom. To kar delajo ni naravno. Razvoj, ki se jim je zgodil zadnji dve leti, bi se po naravni poti dogajal 10 let. To ni zdravo za človeštvo, niti ne za okolje, to tako vemo. Kaj nam potem ostaja naslednji 20 let? Generalna kriza, vojna?? Enostavno s takim tempom ne gre naprej. A bomo delali 400 ur mesečno? Zakaj? Zato da nam bodo še iz riti svetile ledice?? Da bomo v hiši imeli 20 oled TVjev? Vsak po 4 gsme? Na koncu pa itak od tega največ potegne elita, ki se nam smeji iz jaht.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.575
1.021
113
Dejstvo je da poševnooki kar počnejo, delajo na silo, komunistični kapital z veliko gajžlo stoji za ljudstvom. To kar delajo ni naravno. Razvoj, ki se jim je zgodil zadnji dve leti, bi se po naravni poti dogajal 10 let. To ni zdravo za človeštvo, niti ne za okolje, to tako vemo. Kaj nam potem ostaja naslednji 20 let? Generalna kriza, vojna?? Enostavno s takim tempom ne gre naprej. A bomo delali 400 ur mesečno? Zakaj? Zato da nam bodo še iz riti svetile ledice?? Da bomo v hiši imeli 20 oled TVjev? Vsak po 4 gsme? Na koncu pa itak od tega največ potegne elita, ki se nam smeji iz jaht.

Kaj drugega je pa razstrelitev severnega toka? Dejanje dobre volje? USA (beri zahod) kar tako sprozi vojno ko si kaj zeli in ne more po mirni poti do tega. Ne bit opran do konca, menda spremlas kaj se dogaja okoli tebe? Zahodna hrana, zivljenski stil pa so samo zdravje ali kaj zelis povedat? Ti ves koliko casa obstaja zahod (npr. USA) in koliko kitajska civilizacija? Ne se blamirat no.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.624
5.816
113
Kaj drugega je pa razstrelitev severnega toka? Dejanje dobre volje? USA (beri zahod) kar tako sprozi vojno ko si kaj zeli in ne more po mirni poti do tega. Ne bit opran do konca, menda spremlas kaj se dogaja okoli tebe? Zahodna hrana, zivljenski stil pa so samo zdravje ali kaj zelis povedat? Ti ves koliko casa obstaja zahod (npr. USA) in koliko kitajska civilizacija? Ne se blamirat no.
Saj se ne blamiram. Zgrešil si samo vsebino posta. Preberi še enkrat.
 
2. jul 2020
4.909
6.438
113
Kaj drugega je pa razstrelitev severnega toka? Dejanje dobre volje? USA (beri zahod) kar tako sprozi vojno ko si kaj zeli in ne more po mirni poti do tega. Ne bit opran do konca, menda spremlas kaj se dogaja okoli tebe? Zahodna hrana, zivljenski stil pa so samo zdravje ali kaj zelis povedat? Ti ves koliko casa obstaja zahod (npr. USA) in koliko kitajska civilizacija? Ne se blamirat no.

Tajvan? Širitev po otokih?

Za razglednega človeka delaš precej velik jagodni izbor kar tebi paše v agendo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

tony

Guru
23. jul 2007
9.618
1.469
113
Ne me hebat, iščem kje je ta članek objavljen, nič ne najdem.... Potem vidim da je youtube short.
Končno smo se rešili covid youtube strokovnjakov, sedaj uletiš ti izpod kamna, z shortom o napredni AI GPS asfalterski tehnologiji.
In na podlagi tega potem baziraš celo tezo, kako so kitajci 10 let pred svetom.

Prosim, reči, da nisi star manj kot 50 let.


Mogoče res, so to storili kot proof of conecpt. Cele avtoceste pa gotovo niso delali na tak način. Bi se že sami toliko hvalili.


Če si tako samozavesten za tvojem zapisanim, pojdi to razlagati pred FRI ali FERI, se ti bo kup študentov režal v obraz.
Sem letnik 84, in?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.618
1.469
113
Kakšen POC, če omenja 100 milj AC?

Vir je seveda na nivoju Lady, lahko je čisti BS. Zgoraj pa je nekdo drug repliciral, da ni reč niti inovacija, in da mi to naredimo za čas posla... Če je novica vsaj 10% resnična, je blazno zanimiva.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.951
9.611
113
Zakaj blazno zanimiva?
Ford Bluecruise in Chevy Supercruise že nekaj let na polno laufajo po AC v Ameriki. Zelo zanesljivo. Brez dodatkov na avtocestah.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.618
1.469
113
Razlika je med avtom, ki se pelje po cesti, in delovnim strojem, ki cesto dela. Inovacija pa je ravno v aplikaciji avtonomnega dela na delovne stroje.
 

cnpod

Fizikalc
20. okt 2013
678
76
28
Vsak (zanesljivo delujoč) kolaborativni robot je 1000x bolj zakomplicirana zadeva kot tole kar ti promoviraš kot veliko inovacijo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.618
1.469
113
Vsak (zanesljivo delujoč) kolaborativni robot je 1000x bolj zakomplicirana zadeva kot tole kar ti promoviraš kot veliko inovacijo.
Koliko takih robotov pa dela delo na razdalji 100 milj? Koliko jih pa dela v odprtem okolju?

Kaj podobnega pa smo se lotili v EU, kjer smo menda še vsaj 50 let spredaj? (Ne zaje6avam, iskreno me zanima. Delo na primerljivo dolgi trasi smo pri nas delali... hja, morda 10 let nazaj, ko smo na pol krajši razdalji montirali daljnovod 2x400 kV... Kar smo imeli zraven od robotike je bila kakšna Makitina baterijska pištola - pa to sploh robotika ni.)