SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

tony

Guru
23. jul 2007
9.592
1.459
113
Očitno to ni več nobena znanost, Kitajci so nas že solidno dohiteli (prehiteli?), v Evropi smo predolgo mislili, da smo boga držali za j.jca... Če bo šlo tako naprej, bomo še hudo tenko piskali...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.909
915
113
Prodaja avtov v EU vsako leto raste, kitajcev v EU za vzorec, drugi bodo zapirali tovarne,.....kdo torej proda več ?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.909
915
113
Reno, pa J Korejci, po mojem občutku. Za te še nisem slišal, da bi se pritoževali.
Povsod slišim sami kako so nas Kitajci povozil......kaj je zdaj res ali pa gre samo urbano nabijanje?
Dejstvo je da se v EU EV avti slabo prodajajo, in posledično EU proizvajalci svojih naložb ne bodo dobili poplačanih tako hitro kot so mislili(za razliko od kitajcev ki imajo za glavni trg Kitajsko),dobički temu sledijo torej so manjši.....seveda je potem potrebno malo jamrat in da država primakne kakšen € ali 2.
Naj dajo to na mizo ko bodo bonuse delil......in si jih bodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Svoj

cnpod

Fizikalc
20. okt 2013
671
61
28
Mercedesova S klasa ne gre več v promet, sem danes slišal. Menda je prodaja padla rekordno nizko. Vse se je premešalo in pomešalo, da človek ne ve več kaj je res in kaj ne.
DE avtomobilskim firmam velike težave povzroča to, da je na Kitajskem ogromen padec prodaje EU avtomobilov višjega ranga. To jih menda najbolj tepe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

corsol

Guru
11. mar 2010
2.909
915
113
Proizvidnje bodo ustavljali v glavnem kjer delajo EV,.......ker imajo viške , ki jih ne morejo prodat ("popusti" so verjetno samo za v reklame da ti lahko dražje prodajo).
Po cenah ki so si jih zamislili in polizdelkih se ne čudim.
Pri ICE si vedel približno koliko je ura , koliko avto zdrži, stroške ki jih lahko pričakuješ...itd....pri novodobnih EV pa pitaj boga.Razen morda TESEL je avtov relativno malo za dobit realno širšo sliko.Komur ni problem kupit nov EV in ima računico + ga menjat v doglednem času (npr 5-7 ket)to niti ni problem(garancija), ampak povprečna starost avtov je 10l+,...kaj bo z raznimi novodobnimi kitajci(al pa če hočete Qtroni)po tem času ?
Morda bo kdo rekel kitajci so/bodo pocen in se ni za sekirat , če kaj crkne boš pač kupu novega...kot telefon recimo ....trajnostno ni kaj.