Simobil Internet Unlimited gre na LIMITED

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Kot je Simobil pred meseci stisnil ob rob vse uporabnike ''opcije mobilni'' je sedaj na udaru še mobilni internet Unlimited!

Včeraj dobim domov pismo z vsebino;

Spoštovani,

V Simobilu si prizadevamo, da vsem uporabnikom zagotavljamo kakovostne storitve in odlično uporabniško izkušnjo. V prihodnje bomo še več pozornosti namenili nadzoru kakovosti storitev……(kako osladno pismo)

Skratka natolcevanja kako naj se zmanjša uporabo prenosa prometa.
Več si lahko preberete tukaj . Vsebina je skoraj identična.

Pogledam na splet nikjer nobene oprijemljive številke glede neomejeno omejenega prenosa podatkov!?
Opisane so le sankcije in nazadnje odklop.
Pokličem na 080 kjer sem čakal na pogovor 9:43 minut!?
Javi se mi gospodična, katera mi je razložila, da je vse opisano na spletu kolikšen je maximalni prenos kdaj sledijo sankcije. O številkah ni vedela nič da je vse tako novo, da mi ne more zna povedati (žalostno)
Ker prej nisem zasledil nobenih številk grem gledat še enkrat če sem spregledal. A žal jaz jih ne najdem. Seveda pokličem še enkrat in tudi v drugo nisem dobil želenega odgovora. Kolikšen bo s 5.11.2009 limit prenosa podatkov pri paketu UNLIMITED?
Zaposlena mi je začela razlagati, da je mobilni internet le za pregledovanje pošte in četanje pa facebook!? O številkah pa ne duha ne sluha. Le enkrat je omenila da bi bilo ''recimo'' 20GB mesečno. Tako da tisti recimo mi ne pomeni nič.

Zakaj?
Verjetno zato, da se je Simobil s tem zaščitil ker nikjer ne piše da je spremenil paket in omejil porabo pri neomejene prenosu? In s tem pogodba verjetno ostaja.
Gospodična mi je dejala, da ne morem prekinit pogodbe brez plačila pogodbene kazni.

Vprašanje za Simobil in vas vse ostale ki to berete?
Kaj pomeni beseda unlimited?
Kako mi lahko nekdo omeji prenos podatkov če sem za 24 mesecev podpisal pogodbo za NEOMEJEN prenos podatkov? Tudi v drobnem tisku se ne navaja omejitev.
Zakaj če je pogodba spremenjena ne morem predčasno prekinit vezave brez plačila pogodbene kazni?
In pa seveda na koliko so omejili mesečno porabo. In če so jo omejili naj bo to napisano črno na belem. Ne pa da je vse to 'napisano'' in povedano med vrsticami in v megli?
Enostavno gre za VELIK nateg in zavajanje uporabnikov.

Če dam primer; Avto sem si kupil na lizing in ga odplačujem na 24 obrokov. Vsak dan se peljem iz Kopra v Maribor in naredim 350-400 km. Nakar me pol leta pred izplačilom lizing hiša obvesti da pač tako ne gre, da lahko na dan naredim le 200 kilometrov na dan.

Skratka stvar je dovolj ''zrela'' za inšpekcijo pa kak časopis.
Poklical sem že ZPS in jih obvestil o stvari. Njihov odgovor je bil naj jih obveščam o nadaljnem dogajanju; SMS, zmanjšanju hitrosti, odklopu!!

Evo toliko.
Sem pa moral to stvar napisati ker mi take stvari gredo na organ.
Če niso sposobni zagotavljati Unlimited paketa naj ga enostavno ne tržijo več. Pred potekom pogodb (tisti ki jih imajo) pa naj folk obvestijo o spremembah ki sledijo. In bodo videli, da bodo vsi bežali iz Simobila.
To pač za mene ni fer poslovanje.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Samo kot komentar: 99% operaterjev ima "fair use" policy... Vecina ADSL!! ponudnikov v veliki britaniji ima recimo mesecni "cap" na 40GB, potem te pa omejijo na 128/64... Enako kot pri Si.mobilu: "itrost prenosa podatkov se bo pri dosegu določene mesečne količine podatkov znotraj vašega obračunskega obdobja, praviloma znižala na največ 64kbit/s"...

Se peavi te ne odklopijo, le pocesneje gre. Se vedno je pa "unlimited". Pred odklopom in kakrsnokoli drugo "akcijo" te pa opozorijo.

In, pri enostranski spremembi pogodbe imas pravico, da jo brez kazni odpoves.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:

Če vaša raba Mobilnega interneta občutno presega običajno, vam bo Si.mobil še vedno omogočal uporabo storitve, vendar bo hkrati v skladu s politiko upravljanja prometa znižal raven storitve; hitrost prenosa podatkov se bo pri dosegu določene mesečne količine podatkov znotraj vašega obračunskega obdobja, praviloma znižala na največ 64kbit/s.

Skratka, neta ti ne odklopijo ampak samo omejijo hitrost. V teoriji je torej še vedno unlimited prenos, edino z limited hitrostjo!
grin1.gif


Glede definicije kdaj gre za preseganje običajne količine prenešenih podatkov, pa je verjetno variabilna skala. Skratka če en uporabnik vleče na polno in s tem omejuje prenose drugim, potem je to za njih "preseganje" običajne količine. ČE vsi uporabnik vlečejo "na polno", potem itak drug drugemu nižajo hitrost kar pomeni da simobilu ni treba delat selekcije!
evil.gif


Sicer pa je taka stvar (identičen) princip uporabljajo precej ponudnikov kabelskega interneta v času dial-upa. Si vlekel preveč in si preveč obremenjeval omrežje pa so te "omejili" na maloveč kot gre dialup!
cheer.gif


No zdej pa le izjuči tiste torrente, sej vidiš da drugi en mroejo brat maila!
grims-1.gif
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Nismo v Veliki Britaniji.
Pač naj bo neka omejitev. Se strinjam s tabo.
Ampak naj bo jasno zapisana v pogodbi ali pa po novem na spletni strani.
Naj pač napišejo na spletno stran mesečna omejitev je 20-30-40GB.
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.702
127
63
Zato pa sem vzel samo 100 MB na mesec...
evil.gif


Je pa zanimivo, da mobitel tega ne počne...
sprasujem se.gif
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Nimam vključenih nobenih torentov.
tongue-1.gif

Jasno pa da kdaj prenesem tudi kak film dol.
Zato pa je paket unlimited.
In kot sem že prej napisal naj naredijo in jasno zapišejo mesečni limit.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik halo pravi:
Nismo v Veliki Britaniji.
Pač naj bo neka omejitev. Se strinjam s tabo.
Ampak naj bo jasno zapisana v pogodbi ali pa po novem na spletni strani.
Naj pač napišejo na spletno stran mesečna omejitev je 20-30-40GB.

Se strinjam, da nismo v Gb, ker je tam to normalno, in se nihce ne bi pritozil.
Je pa tudi res, da naj nekam napisejo kaksna je minimalna stevilka, pri kateri zacnejo smatrati, da je uporabnik prekoracil mejo.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Ja ti si vzel za svoje potrebe 100MB
Jaz pa za svoje in recimo da sem tle malo bolj zahteven uporabnik in sem se pravilno odločil.
 

gasdopodna

Majstr
22. jul 2007
3.702
127
63
Jaz to rabim za Mb za stanovanje. Za kake večje prenose pa grem v šolo na optiko 100/100... Doma doma mi pa še VDSL potegne...
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik halo pravi:
Nimam vključenih nobenih torentov.
tongue-1.gif

Jasno pa da kdaj prenesem tudi kak film dol.
Zato pa je paket unlimited.
In kot sem že prej napisal naj naredijo in jasno zapišejo mesečni limit.

A v Splošnih pogojih, ki so vedno del pogodbe, o tem kaj piše?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik halo pravi:
Nimam vključenih nobenih torentov.
tongue-1.gif

Jasno pa da kdaj prenesem tudi kak film dol.
Zato pa je paket unlimited.
In kot sem že prej napisal naj naredijo in jasno zapišejo mesečni limit.

A v Splošnih pogojih, ki so vedno del pogodbe, o tem kaj piše?

Pise.

99. O vsaki spremembi Splošnih pogojev, cenika in drugih pogojev, določenih v naročniški pogodbi, mora
Si.mobil obvestiti naročnike z objavo teh sprememb na svoji spletni strani ali na drug zanesljiv način, trideset
dni pred uveljavitvijo teh sprememb. Če naročnik s predlaganimi spremembami ne soglaša, sme naročnik v
tem istem roku (t.j. v roku trideset dni pred uveljavitvijo sprememb) brez odpovednega roka in brez sankcije
odstopiti od naročniške pogodbe s pisno odstopno izjavo, poslano priporočeno po pošti na Si.mobilov naslov.
Če naročnik v tem roku ne odstopi od naročniške pogodbe, se šteje, da naročnik s spremembami Splošnih
pogojev, cenika in drugih pogojev določenih v naročniški pogodbi, soglaša in da te spremembe zanj veljajo in
ga zavezujejo. Z začetkom veljavnosti sprememb Splošnih pogojev, cenika in drugih pogojev v okviru izvajanja
Si.mobilovih storitev preneha veljati predhodno veljavno, in sicer v delu, glede katerega so začele veljati
spremembe.

Do 5 Novembra ima cas, da brez stroskov odpove pogodbo.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Izgleda, da je $!mobil prevzel lovoriko najbolj osovraženega telekomunikacijskega operaterja v Sloveniji
grims-1.gif
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Če naročnik s predlaganimi spremembami ne soglaša, sme naročnik v
tem istem roku (t.j. v roku trideset dni pred uveljavitvijo sprememb) brez odpovednega roka in brez sankcije
odstopiti od naročniške pogodbe s pisno odstopno izjavo, poslano priporočeno po pošti na Si.mobilov naslov.

Sorazmerno poplačilo subvencije se ne šteje za sankcijo, kaj ne
smirk-1.gif
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
V moji pogodbi ne piše noben limit!
Če so ga že naredili naj ga objavijo črno na belem da se ve pri kateri stvari je naročnik.
Samo to me je najbolj zmotilo, da niso objavili.
Seveda oni že vedo zakaj
grims-1.gif
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
NE morem odstopit od pogodbe!
Mična gospodična mi je včeraj rekla ''ne morete nismo nič spreminjali pogodbe''
Seveda je niso ker niso na spletno stran nič dodali.
a je tok težko tle pri neomejeno naredit par zvezdic in spodaj v drobnem tisku opisat za kaj se gre.

Enostavno prodajanje megle.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:99. O vsaki spremembi Splošnih pogojev, cenika in drugih pogojev, določenih v naročniški pogodbi, mora
Si.mobil obvestiti naročnike ...

Do 5 Novembra ima cas, da brez stroskov odpove pogodbo.

Ja, verjetno bo kar držalo, nima pa se smisla o tem preklati z referenti na helpdesku. Najbolje je iti do kakšnega Si centra al pa od agenta izsilit koga pametnejšega in mu zaropotat, da hočeš prekinitev pogodbe brez penalov al pa bo to kakšni histerični novinarki Sveta na kanalu A razlagal in se vadil s saharinom.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Pa sej drgač mi je Simobil kr OK.
Tud OK če so omejili mesečno porabo. ampak nej bo to jasno kot beli dan.
Na organ mi gredo potem take stvari. Gredo se neke profesionalce izpadejo pa največji amaterji.
Ne vem zgleda da si nekateri mislijo da nas bodo imeli za budala? Nekaterim ljudem je pač čist vseeno meni pa ni.
Vem kaj sem podpisal; torej vem kake so moje pravice in za tem stojim!