Samsung Galaxy S4 zoom

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
920-ka je opevana samo za low light in snemanje filmčkov (kjer pomete s konkurenco).
Drugače pa sta še vedno top 808 in n8. Močno visoko je verjetno tudi zelo zelo stara n95
wink-1.gif

EOS naj bi bil wp 808 z low light primesmi in OIS funkcijo 920-ke.
 

laksikon

Pripravnik
11. dec 2008
220
0
16
no zdaj pa v zgornjem linku izberi še S4, ko je že ravno tema o S4 pa preveri proti 920. Pa daj scaled na 8MP....Huda huda razlika! 920 nima za burek:) Nimam S4, imajo pa znanci, pa so mi poslali nekaj fotk, eden je cel izlet slikal, jaz sem bil ful presenečen, res je da je bilo slikano na dnevni svetlobi, ko je pa slaba svetloba, pa hitro spoznaš, da je potrebno imeti pravi fotič s sabo.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
920 in S4 ni ravno primerljiv, ker je S4 letošnji model, tako kot bo zdaj zdaj recimo 925, katera pa ima dodan stekleni element za ostrino in izboljšane algoritme, kar so že pokazali prvi testi
tongue-1.gif

Drugače pa kot rečeno. Na WP 920 trenutno nima konkurence kar se fotiča tiče in tudi v primerjavi z drugimi platformami je fotič odličen in več kot samo uporaben. Nikjer nisem trdil, da ima 920 najboljši fotič na trgu, ampak reči, da ima zanič aparat je pa cvetka, to je point.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.883
626
113
Po exifu sodeč je prva posneta z enim WP HTCjem, druga pa z Lumnia 620.

Za moje pojme je druga boljša, ker je videti večji dinamični razpon. Na prvi je bil pa softwersko narejen močan post processing da bi bila všečna uporabnikom: sharpening, saturacija barv...

Dilema je torej: A je boljši fotkič tisti, ki bolj avtentično zajame realnost ali tisti ki prikaže lepše barve od realnih?
Ker z overshapreningom in prekomerno saturacijo dosežeš ravno to "všečnost" za nevedne.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Točno tako. Tako ostrino kot je na prvi fotki dosežeš v treh sekundah med tem ko če je dinamični razpon zanič pa lahko samo na roke narišeš oblake, kar pa vemo kaj bo nastalo
smile-1.gif
:)
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.883
626
113
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Fotki nista povsem primerljivi, saj imaš na drugi fotki neprimerno več tistega temnega dela na fotki kar pa lahko močno vpliva na osvetlitev celotne fotografije.

Če bi fotka 1 imela še večji del črnine, potem bi bilo nebo še bolj prežgano... tako da so bili pri fotki2 še slabši pogoji za izračun osvetlitve zaradi velikega kontrasta.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ja sem videl da sem sam sebe negiral na nek način ampak mislim da jih ne bo veliko ki bi to opazilo oz. ki bi sploh vedeli kaj vpliva na izračun osvetlitve/beline in podobnega
evil.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.883
626
113
Hehe si naletel na mino.
grin1.gif


Dostikrat vidim da folk fotka ljudi ki imajo sonce za hrbtom potem se pa čudijo da so ljudje črni, čeprav je tako sončno.
grin1.gif
 

laksikon

Pripravnik
11. dec 2008
220
0
16
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Hehe si naletel na mino.
grin1.gif


Dostikrat vidim da folk fotka ljudi ki imajo sonce za hrbtom potem se pa čudijo da so ljudje črni, čeprav je tako sončno.
grin1.gif

če že tako slikaš, moraš uporabiti prisilno flash
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.883
626
113
Jup samo pri telefonih je fleš uporaben ravno toliko, da v temi najdeš ključavnico.
grin1.gif


Pri novejših telefonih se da malce omiliti kontrast s HDR funkcijo.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.721
6.904
113
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Za moje pojme je druga boljša, ker je videti večji dinamični razpon. Na prvi je bil pa softwersko narejen močan post processing da bi bila všečna uporabnikom: sharpening, saturacija barv...

Dilema je torej: A je boljši fotkič tisti, ki bolj avtentično zajame realnost ali tisti ki prikaže lepše barve od realnih?
Ker z overshapreningom in prekomerno saturacijo dosežeš ravno to "všečnost" za nevedne.

No to je to, kar sem hotel izpostaviti, mene ne pritegnejo fotke, ki so sharp in imajo ne vem kakšne detajle, če moje oko tako ne vidi, jaz imam rad, da je fotka takšna, kot bi sam videl s prostim očesom.

Zato me tudi ti silni testi, ko nekaj zoomirajo potem pa primerjajo pixle, ne ganejo.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Katera fotka, od teh dveh, se vam zdi boljša in zakaj?

http://shrani.si/f/3x/11F/2ZYcU3rD/fotka1.jpg
http://shrani.si/f/2c/rQ/3EHBR3CH/fotka2.jpg

pozneje napišem zakaj sprašujem
smile-1.gif

Druga slika, ker ni umetno flešana in prikaže realno sliko okolice, oblačno vreme.Se pa izgubijo podrobnosti zaradi "slabega" cmos senzorja in slika ni tako ostra.

Še 5-10 let pa bomo imeli grafenske senzorje.
smile-1.gif



vir: http://www.extremetech.com/ext...ght-photography
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Se strinjam, gledati posamezne piksle na močno povečani sliki je povsem brezvezen test, pomembna je samo končna slika.

Nekaj primerjav:
BUILDINGS2LUMIA.jpg

BUILDINGS2GS4.jpg

FLOWER2LUMIA.jpg

FLOWERS2GS4.jpg

PORTRAITDAY2LUMIA.jpg

PORTRAITDAY2GS4.jpg

PORTAIT2LUMIA.jpg

PORTRAIT2GS4.jpg

PORTRAITFLASH2LUMIA.jpg

PORTRAITFLASH2GS4.jpg


L920 proti GS4.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Mislim, da moramo biti malo bolj realni. Roko na srce, noben GSM nima in še ne more imeti dobrega fotoaparata, je še preveč omejitev - velikost leč, senzorji, etc. Je pa res, da današnji telefončki delajo čisto spodobne fotke, da si jih potem shranimo na kakšen medij in kdaj v prihodnosti pogledamo. Mene osebno je najbolj presenetila ena raziskava (žal si nisem zabeležil vira), ki je ugotovila, da več kot 80% ljudi na veliko fotka, shrani fotografije na disk računalnika (ali zunanji disk) in nikoli več ne pogleda teh fotk ...

Ne smemo si pa delati utvar, da fotoaparati na phonih dosegajo kvaliteto kompaktnih kamer, še bolj pa se smejim tistim, ki jih celo primerjajo z DSLR.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Po zgornjih slikah sodeč - primerjava med L920 (verjetno 1.slike) in S4 (2.slike) - je vsaj za moje oči S4 boljši le pri sliki, kjer je novinar slikan pri dnevni svetlobi. V ostalih pogojih stavba, rože, nočni pogoji (brez flasha in s flashom) pa ima Lumia boljše slike!

To sem opazil tudi glede neposredne primerjave med L920 in S3, kjer je v večini primerov L920 posnela boljše slike, video pa sploh ni primerjave. S tem se je strinjal celo lastnik S3.